Na prvním místě přezimuje suverénní Chotěboř C, která vede tabulku se šestibodovým náskokem, když za celý podzim ztratila pouhých pět bodů. V domácích zápasech ji nejprve o dva body obrala Česká Bělá a o neporazitelnost ji v devátém kole připravila Nová Ves u Světlé. V tomto zápase se hattrickem blýskl útočník Nové Vsi Závorka. Už třetím rokem se o postup do okresního přeboru snaží v Keřkově, ale vždy skončili na druhém místě. „Jsme s podzimem spokojeni. Nejsme tým, který by dokázal všechno vyhrát. My máme smůlu tři roky, kdy byl v této soutěži někdo suverénní. Před dvěma lety to byl Golčův Jeníkov, loni Šmolovy a nyní Chotěboř C. V podzimní části mě nejvíce mrzí čtyři remízy. Hlavně doma s Českou Bělou, která nepřijela kompletní a v Dolním Městě," zamýšlí se předseda keřkovského fotbalu Milan Zvolánek.
Přesto chce Keřkov na jaře zabojovat a lídra tabulky pořádně prohánět. „Chceme se o postup ještě poprat, ale bude záležet v jakých sestavách budou béčkové týmy soupeřů nastupovat. Mají výhodu posílení kádru," dodal Zvolánek.

Příjemným překvapením jsou výkony České Bělé, která se loni o pouhý bod zachránila, ale na podzim získala dvaadvacet bodů a je na pěkném pátém místě. „Minulý rok jsme se o bod zachránili, tak jsme počítali s tím, že budeme hrát o záchranu, ale jsme na tom dobře. Sice jsme v Hněvkovicích dostali „pětku", ale pomohla nám šňůra osmi zápasů bez prohry. V závěru nám došel dech. Pro nás byl podzim úspěšný. Budeme chtít na jaře hrát klidný střed. Kdybychom si pohlídali standardní situace, tak jsme snad na podzim ani neprohráli. V nich máme velkou slabinu," má jasno trenér České Bělé Martin Ptáčník. O sestup si to na jaře rozdá poslední Leština B s dalšími rezervními týmy z Havlíčkovy Borové a Pohledu.