Posledně jmenovaného jsme požádali o zhodnocení tak úspěšné sezony.

Jaké bylo jaro?

Vítězný celek Sparty Brno získal 69 bodů, za celou sezonu pouze jednou prohrál a neměl v soutěži konkurenci. Náš kolektiv odehrál řadu velmi dobrých zápasů a po zásluze skončil druhý s náskokem osmi bodů na třetí Humpolec. Žel, na jaře se nevyhnul také výkyvům. Největším byl domácí propadák se Spartou Brno 0:7, zbytečná prohra v Boskovicích 1:3 a některé hluché pasáže v dalších zápasech, které ovšem družstvo celkově zvládlo. Za dobře odehrané zápasy lze označit výhru v Otrokovicích 5:0, v Třebíči 10:0 a vzdor prohře 2:3 nutno ocenit výkon s Lišní, která poslala Na Losy ligový celek.

Prezentovali jste se moderním fotbalem…

V každém případě hodnotíme sezonu jako zdařilou. Splnili jsme cíle – umístění v horní polovině divizní tabulky jako nejlepší celek Vysočiny, hráči předváděli jako kolektiv moderní fotbal. Výsledek je o to cennější, že jsme odehráli (až na malé výjimky) bez dorazového ročníku 1994. Družstvo tvořili mladíci ročníku 1995 doplnění ročníkem 1996. Koncem sezony se již úspěšně zapojili i další chlapci ročníku 1997. Na konci sezony Jaroslav Kubát, Vařejka, K. Svoboda pomáhali zachraňovat B mužstvo v I. A třídě. Kádr družstva zůstává pohromadě i pro příští sezonu. Do mužů přechází pouze gólman Žáček.

Jsou ještě rezervy?

Určitě. V tréninkové intenzitě družstva, v koncentraci na hru na celé utkání, v tvrdosti, odolnosti a výbušnosti. Po herní stránce je třeba zlepšit řešení některých herních situací a odbourat některé individuální pojetí na úkor kolektivního. V uplynulé ročníku ovlivnila některé výkony i zápasy zranění nebo onemocnění i další zdravotní problémy, kterým se prakticky nevyhnul žádný z hráčů.

Budou hrát 2. ligu?

To nejdůležitější z celé sezony je pro družstvo účast v příštím ročníku moravskoslezské MSDL U – 19, což je další sportovní mezník v brodské dorostenecké kopané.Tato skutečnost si samořejmě vyžádá ještě větší úsilí hráčů v tréninkovém procesu i v zápasech, ale je třeba také zajistit chod družstva po stránce organizační a zejména finanční.

Alois Svoboda