Dnes bude duelem předních týmů I. B třídy zkompletováno čtvrté kolo. Duel mezi Ledčí a chotěbořskou rezervou byl odložen kvůli nepříznivému počasí.

Fotbalisté Ledče po hubených letech vstoupili do sezony velmi dobře, první tři duely vyhráli. Po herní pauze však přišlo první zaváhání, a to na hřišti nevýrazného Tisu.

„Nepovedený zápas nás rozladil, doufám, že se nám proti Chotěboři povede lépe," nerad vzpomíná na porážku 2:1 kouč Martin Turek a pokračuje: „Musíme se ale vyvarovat špatnému začátku, který nás rozhodil. V Tisu jsme prohrávali po patnácti minutách 2:0 kvůli individuálním chybám. Asi jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám."

S Chotěboří B očekává úplně jiný zápas. „Hrát proti béčku je vždy ošidné, člověk neví, co má čekat. Soupeř by však mohl být posílen o některé hráče z A týmu, takže by se na našem velkém hřišti mohl hrát dobrý fotbal," uvedl Turek, jemuž však čtvrteční termín od 17.00 po chuti příliš není: „Považuji to za nešťastné rozhodnutí. Raději bych sehrál zápas sedmnáctého září, kdy má vložené kolo krajský přebor."

Termín uprostřed týdne bývá pro některé kluby zkázonosný, to však v Ledči neplatí. „Nějaké velké zásahy do sestavy nebudou. Musíme se obejít bez Honzy Peška, který dostal v Tisu červenou kartu. Jinak budeme kompletní," uzavřel Turek.

Trenéra chotěbořské rezervy Michala Gajdoše porážka Ledče v Tisu příliš nepotěšila. „Jejich motivace uspět bude o to větší, Ledeč chce určitě překvapivý nezdar odčinit."

Chotěboř B v minulém kole také překvapivě ztratila body, když nedokázala dát gól Košeticím. „Do zálohy se po dvou absencích vrací Luděk Benák, to by nám mělo pomoci," říká Gajdoš.

A tým má v týdnu zápasové volno, přesto služeb jeho hráčů ve velké míře Gajdoš neplánuje. „V Ledči nastoupí jeden, maximálně dva hráči ze širšího kádru," tvrdí kouč, který má jasno o scénáři, jenž by měl vést k úspěchu: „Prioritou bude pohlídat rychlé hráče Nepovíma a Trpišovského. Osobku však na ně hrát nebudeme. Naopak, máme dost šikovných kluků, kteří se dokážou prosadit po standardních situacích i z brejků. Věřím ve schopnosti svého týmu."

Ledeč se v případě vítězství o skóre vrátí na první místo tabulky, Chotěboř B může vysoká výhra katapultovat na druhou příčku.
Kdo uspěje?