Důvodem úspěchu ale podle trenéra Jiřího Turka není nováčkovský elán. „Přeci jen u nás elán zas tolik nefunguje. Jsme béčko, takže za nás chodí hrát i kluci, kteří hrají i za A-tým. U nás je to trochu specifické," řekl chotěbořský kouč, ale samozřejmě je s průběhem podzimu vcelku spokojený.

Chotěboř se nevyvarovala ztrát

„Jsme béčko, takže jsme odkázaný na lidi, kteří na nás zbydou. Ale potěšilo mě, že jsme dokázali porazit favority z loňského roku, to beru jako úspěch, ale mrzí mě zbytečné ztráty," uznal.

Nejhorší zápas, který Turkovi svěřenci odehráli, byla jarní předehrávka s Dobronínem. „Ten se nám vůbec nepovedl, někdy ve třetí minutě jsme prohrávali už 2:0. Potom i když jsme do nich bušili, tak jsme utkání už nezvrátili," souhlasil Turek.

Naopak nejpovedenější zápas byl pro chotěbořskou rezervu ve druhém a ve 13. kole. „Výborně jsme odehráli první poločas se Světlou a druhý poločas se Speřicemi. Po první půli jsme prohrávali už 2:0, ale po návratu z kabin jsme výsledek otočili v náš prospěch," potvrdil Turek.

Teď má Chotěboř jako všechny ostatní celky zimní přestávku. S trénováním začne v lednu.

„Ze začátku budeme trénovat dohromady s áčkem i céčkem. Přípraváky už pak bude každý tým absolvovat sám," naznačil Turek, který bude se svými ovečkami přes zimu pilovat koncovku.

Zlepšit koncovku

„Měli bychom zlepšit přechod do útoku a samotnou koncovku. Obrana nám jinak fungovala dobře, těch šest lidí, co se tam vystřídalo, odvedlo dobrou práci," uznal.

Kádr by měl zůstat zhruba stejný. „Osu máme danou a pár lidí se pohybuje mezi našimi celky. Mám sice teď dva kluky zraněný, ale doufám, že se můj syn a Kohout dají do jara do kupy. Oba jdou na operaci s kolenem. Odešel ještě Pospíšil, ale jinak zůstaneme ve stejném složení," dodal Turek.

VÝSLEDKY
Dobronín – Chotěboř B 1:2
Chotěboř B – Speřice   3:2
Košetice – Chotěboř B 3:0
Chotěboř B – Bedřichov 3:1
Luka n. J. – Chotěboř B  1:1
Chotěboř B – H. Brod B 1:1
Kamenice – Chotěboř B 0:0
Chotěboř B – Slavoj B    8:0
Pacov – Chotěboř B    2:0
Leština – Chotěboř B   2:2
Chotěboř B – Pohled   3:1
H. Borová – Chotěboř B  0:1
Chotěboř B – Světlá    3:2
Chotěboř B – Dobronín 1:2