To ale nebude jediná změna, která mladý tým čeká. Trenérského žezla se totiž v Leštině ujímá protřelý fotbalový kouč František Polák, který ukončil působení v nedaleké Světlé, kde ho nahradil neméně zkušený Míla Kafka. Polák předesílá, že chce v novém působišti pracovat se stávajícím kádrem.

Postupový kádr zůstane stejný

„Kluci, kteří postup vykopali, si to určitě zaslouží. Je to opravdu hodně mladý tým. Pokud skončí Staněk, tak nejstarší tam je Roman Piskač, který je ročník 1985. V takovém věku jsou hráči ještě hodně tvární a může se s nimi dobře pracovat," zamyslel se Polák. K žádnému velkému posilování tedy v Leštině nedojde.

„Já ani nikoho extra nechci," potvrdil známý trenér. Ten ale jedním dechem prozradil, že zaječí úmysly má možná ve Světlé obránce Michal Čáslavský, který by teoreticky mohl nováčka bétřídy posílit.

Do týmu se naopak definitivně nevrátí Pavel Čuřík, který už je kmenovým hráčem Světlé.

František Polák, který vedl Světlou několik sezon v I.A třídě, chce také přinést do Leštiny určité inovace. „Stoprocentně chci začít hrát zónovou obranu, která je mnohem jednodušší. Začneme na tom hned pracovat. Pustím hráčům nějaké DVD a časem uvidíme, jak nám to půjde. Třeba od toho nakonec ustoupíme, ale zkusit to určitě chci," vysvětlil lodivod, který včera s novými svěřenci absolvoval první trénink.

Trenér musí novou soutěž poznat

Teoreticky by měly být ambice Leštiny jasné – tedy záchrana. Ale Polák je dokonce ještě větším optimistou. „Úroveň téhle soutěže tolik neznám. Viděl jsem ji málo, hlavně v závěru loňské sezony, kdy jsem se byl podívat na Dlouhou Ves. Teď před sezonou bych byl možná s klidným středem tabulky spokojený, ale když se bude dařit, můžeme klidně hrát o vyšší patra," dodal ambiciózně Polák.

V prvním přípravném zápase se měla Leština střetnout s Vrdy. Ty ale utkání zrušily, a tak svého soupeře tým z obce nedaleko Světlé teprve hledá. Poté absolvují jeho hráči turnaj v Tisu, kde se střetnou s Lučicí a domácím týmem.

„To se mi ale moc nelíbí. Přece jen to jsou soupeři, se kterými budeme hrát mistráky. Víte, jak to je. V přípravném zápase je porazíte, přijde podcenění a na ostro dostanete za uši," konstatoval na závěr s úsměvem protřelý trenér.