Ledečští fotbalisté už po poločase vedli 3:1 a po návratu z kabin přidali během osmy minut další tři branky. Kuriozitou je, že šest branek si mezi sebe rozdělili jen dva hráči – Jan Pešek a Martin Trpišovský. Padly tedy dva hattricky v jednom zápase.

„Moc často se to nestává, to je pravda. My ale víme, že oba naši útočníci jsou brejkoví typy, a že když dostanou balon správně, tak skoro každý jejich únik končí gólem,“ uvědomil si trenér Ledče Zdeněk Jungvirt. „Jan Pešek to má teď správně srovnaný v hlavě, a jeho každý brejk končí brankou. V tomhle je Martin trochu jiný, někdy v té koncovce ještě zazmatkuje, ale proti Přibyslavi mu to vyšlo,“ dodal.

Výsledek se sice zdá být jednoznačný, ale na hřišti to tak velký rozdíl nebyl. „Přibyslav chtěla totiž hrát i za nepříznivého stavu fotbal, čímž se nám otevíraly možnosti na brejky. Připomnělo mi to náš zápas v Brodě, kde jsme to taky otevřeli a Hánělovi tak usnadnili hattrick,“ usmíval se Jungvirt.

Jeho celek díky vítězství stále drží domácí neporazitelnost. „Na domácí půdě jsme nejlepší. Je to určitě tou atmosférou a hlavně každému se hraje na svém hřišti lépe. Zná ho. Každé hřiště je jiné a nám to naše vyhovuje,“ zapřemýšlel nad důvody domácích úspěchů ledečský kouč.

Malý Jirka z babyboxu je nyní v péči lékařů.
Chlapeček z babyboxu se jmenuje Jiří, po krajském hejtmanovi

Třebíčské derby zpočátku konečnému výsledku nenaznačovalo. Poslední Jemnicko bojovalo a v prvním poločase bylo aktivnější, ale své šance nevyužilo. To Okříšky potrestaly ještě do poločasu. „První poločas byl vyrovnaný, ale my nadějné šance nevyužijeme a pak soupeřům sami ke skórování pomůžeme,“ konstatoval trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Domácí totiž po změně stran přidali další tři branky a debakl byl dokonán. O vysoké vítězství Okříšek se postaral především útočný tandem Bastl, Dubský. „Konečně se naši střelci probudili,“ těšilo okříšského kouče Gustava Cabúka, který pokračoval v hodnocení.

„Zápas se nám povedl střelecky. Po pomalém úvodu, kdy jsme nechali hrát soupeře, jsme se chytili prvním gólem a využili další šance. Vzadu nás podržel Fiala a to určilo výsledek, i když naše převaha nebyla tak výrazná. S výsledkem jsem spokojen, klukům děkuji za bojovný výkon, ale musíme ještě zlepšit bránění středu hřiště, kde jsme měli problémy,“ hodnotí Cabúk.

Trápení Jemnicka pokračuje. „Ve druhé půli jsme soupeři opět dvakrát namazali, pak se už vezl. Domácí mohli přidat i další branky. Mile mě překvapil náš sedmnáctiletý Ondřej Tesař. Ještě tři kola a našemu trápení v kraji bude konec,“ uzavřel hodnocení Kincl.