V poháru KFS je už jen jeden tým z přeboru

Vysočina – V neděli se odehrálo druhé kolo Poháru KFS.

3.8.2015

Fotbalisté Luk nad Jihlavou dokázali v dramatickém penaltovém rozstřelu udolat favorizované Sapeli Janovice a spolu s Chotěboří, Novou Vsí a Pohledem jsou v semifinále. Foto: Deník/Libor Plíhal

V něm svou sílu prokázala Nová Ves, která smetla Velkou Bíteš. Překvapení se nezrodilo pouze v Pacově, kde Chotěboř vyhrála přesvědčivě 3:0.

PACOV – CHOTĚBOŘ 0:3

První půlka kvalitnější, oba soupeři předváděli solidní hru. Nebezpečnější však byla přece jen Chotěboř, favorit měl více šancí. Vedení se Chotěboř ujala ve 21. minutě, když Hanousek využil chybu brankáře Faltýnka. Dobrý úvod hosté potvrdili ve 25. minutě, když M. Odvářka uspěl z brejku. „Klíčovým momentem pak bylo vyloučení Pavelce, myslím, že to zápasu ublížilo," uvedl předseda Pacova Jaroslav Praveček.

Domácí mohli korigovat po hlavičce M. Faltýnka, ale skóre se neměnilo. Druhá půle byla vyrovnanější, hosté však s přehledem drželi vedení. Definitivní pojistku chotěbořského postupu pak stanovil střídající Šimoňák.

„Jsem spokojený s hrou i výsledkem. Zápas nebyl jednoduchý, soupeř svou hrou potvrdil reference, které na něj šly. My jsme ale zápas zvládli. Byla to dobrá generálka, neinkasovali jsme a dali tři góly," těšilo trenéra Chotěboře Josefa Sourala.
Góly: 21. Hanousek, 25. M. Odvářka, 86. Šimoňák. Rozhodčí: Čepl, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (30. Pavelec). Diváci: 50. Poločas: 0:2. Pacov: T. Faltýnek – Kerouš, Pavelec, Bártů, Kabíček 70. Dvořák) – Z. Rybčák, Stejskal, Kostroun, L. Rybčák (67. Miskai) – Váňa, M. Faltýnek (74. Maršík). Chotěboř: Vykoukal – Moravec, M. Čáp, Hromádka, Svoboda – Bělovský, Somerauer, Dvořák (70. Ďoubal), Pospíšil (75. Koutný) – M. Odvářka (46. Šimoňák), Hanousek.

POHLED – PŘIBYSLAV 4:4, PK 5:4

Domácím se první poločas vůbec nepovedl, po zbytečných chybách nabídli Přibyslavi vedení 3:0. V 8. minutě se nejdříve z trestného kopu z 35 metrů nádhernou střelou trefil Krčál. Ve 22. minutě Zych vyrobil penaltu a Matěj Vopšal ji proměnil. Ve 38. minutě vymysleli pěknou akci bratři Vopšalové, Matěj centroval ze strany a Miroslav hlavičkou překonal potřetí Růžičku.

V 15. sekundě druhého poločasu chyboval Klement a Matěj Vopršal poslal favorita do čtyřgólového vedení. Pak trenér hostí Radek Havlíček stáhl ze hry opory týmu Flekala, Krčála a Strašila, a to se mu zle vymstilo. Domácí toho využili a po dvou trefách Freudenreicha to bylo v 58. minutě už 2:4. Domácí dva rychlé góly nakoply a v 77. minutě udělal ze zápasu drama Zych. Devět minut před koncem se pak Pohled dočkal zaslouženého vyrovnání, o které se postaral Slanař. Zápas tak skončil v penaltovém rozstřelu a v něm byl Pohled šťastnější.
„Věštil jsem, že postoupíme na penalty, ale takový průběh jsem nečekal. Utekli jsme hrobníkovi z lopaty. Hosty ukolébal poločasový výsledek a my jsme toho využili," uvedl k úspěchu pohledský trenér Petr Veselka.

Góly: 53. a 58. Freudenreich, 77. Zych, 81. Slanař, rozhodující penalta: Slanař – 8. Krčál, 22. (PK) a 46. Matěj Vopršal, 38. Mir. Vopršal. Rozhodčí: Rosický, ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Pohled: Růžička – M. Siebenburger, Eis, Zych, M. Sobotka (46. P. Siebenburger, 90. Žeguc) – Gruber, Šnobl, Klement, Slanař, Freudenreich – M. Sobotka. Přibyslav: Pazderka – Flekal (55. Ondra), Vykoukal, Strašil (50. Rosický), Adamec – Kunc, Mir. Vopršal, Krčál (54. Žalud), Jaroš – Škacha, M. Vopršal.

NOVÁ VES – V. BÍTEŠ 4:1

Nová Ves může dál snít o obhajobě poháru. Domácí uklidnil rychlý úvodní gól. Petr Šandera zakroutil standardku na přední tyč a Havlík ji hlavou lízl za bezmocného Janouška. V 58. minutě zamířil po rychlém brejku z hranice šestnáctky k tyči Michal Novotný. Na 3:0 nekompromisně zvyšoval po krásné kolmici od Petra Šandery Havlík. Hostující debakl završil po závaru Ondřejka. Bíteš se dočkala až v závěru, kdy ze skrumáže snížil Pokorný.

„Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Rozhodl rychlý gól ve 3. minutě, dostali jsme se do pohody a utkání kontrovali. V závěru soupeř snížil, ale to už jsme hráli trochu lehkovážně. S generálkou panuje velká spokojenost. Snad nám pohoda ze tří pohárových utkání vydrží. Na úvod soutěže máme těžký los, sám jsem zvědavý, jak si poradíme se soupeři, kteří budou spíše bránit," řekl po zápase domácí asistent trenéra Josef Starý.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Nová Ves nás přehrála svým důrazem, asi chtěla postoupit víc než my. Prázdniny jsou pro nás zakleté, nedaří se nám dát tým dohromady, navíc klukům, kteří nastupují, chybí pohyb. Za týden nás proti Humpolci čeká pořádně tvrdý oříšek," zoufal si kouč Jaroslav Kubec před 1. kolem krajského přeboru.
Góly: 3. a 68. Havlík, 58. M. Novotný, 79. Onřejka – 81. Pokorný. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: P. Novotný – T. Novotný II, Havlík, Krejčí, Josef Šandera (70. Beneš) – Nečas, M. Novotný, P. Šandera, Košík (46. P. Bureš) – Ondřejka (85. Fuksa), Jan Šandera. V. Bíteš: Janoušek – Pokorný, Střecha, Suchý, Horký – Mrňa (46. Vařílek), Antoš, Čech (46. T. Loup), Mucha (46. Kopáček) – Dvořák, Valsa.

LUKA N. J. – SAPELI POLNÁ 4:4, PK 8:7

Skóre divokého utkání otevřel domácí Hrdlička po vynikajícím pasu Horáčka. O vyrovnání se postaral loucký odchovanec Szabó, který obešel obranu a nedal Roudenskému šanci. Luka kontrovala Maškem, jenž skóroval po rohovém kopu, ale do poločasu bylo vyrovnáno, jelikož Roudenský neodhadl centr a Pavel Matějíček neměl problém zavěsit.

Ve druhé půlce se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Petr Číhal se vydal na sólo, které zakončil bezchybnou ránou k tyči a na 4:2 zvýšil dorážkou Flesarovy akce Hrdlička. Výběr Sapeli to nevzdal a zabojoval. Po chybě Trombelliho dostal svůj tým zpět do hry Dvořáček a v závěru poslal zápas do penalt Pavel Matějíček.

Pohárový mač tak vyvrcholil dramatickou koncovkou a dlouhým rozstřelem, který nabídl celkem dvacet kopů, na každé straně deset. V páté sérii měl rozhodnutí na kopačce Trombelli, ale nedal. Pak měli mečbol hosté, ovšem ani Fišer nebyl úspěšný. Rozhodla až desátá série a v ní trefa Horáčka, na kterou nedokázal odpovědět Záškoda.

„Směrem dopředu jsem s naším výkonem spokojený, směrem dozadu tam bylo dost chyb, které musíme odstranit. Ale myslím, že to byl dobrý fotbal, divákům se mohl líbit. Nakonec rozhodly i penalty, takže hezké sportovní odpoledne," hodnotí trenér Luk David Votava.
„Byl to takový lehkovážný fotbal bez bránění, zvláště při bránění standardních situací jsme si počínali jako diletanti. Ale klukům nelze upřít chuť a jsem rád, že alespoň vyrovnali. Penalty bych neřešil. Někteří z nich asi měli i hrůzu. Jako přípravný zápas to bylo dobré," komentuje kouč hostů Jiří Babínek.
Góly: 10. a 69. Hrdlička, 25. P. Číhal, 61. Mašek – 18. Szabó, 31. a 88. P. Matějíček, 70. Dvořáček. Rozhodčí: Fabeš. Bez ŽK. Diváci: 150. Poločas 2:2. Luka n. J.: Roudenský – P. Číhal, Rozmahel, Bratršovský, Trombelli – Vařejka (Flesar), Horáček, Navrátil, Hintnaus (Svěrák) – Hrdlička, Mašek (Š. Číhal). Sapeli Polná: Babínek – Barák (60. Takács), Špendlíček (46. Reiterman), Tržil, Zamazal – P. Matějíček, Brnický, Vacek, Záškoda – Dvořáček, Szabó (46. Fišer).

3.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Josef Mladý

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.