„Sezona nakonec dopadla dobře, když jsme se zachránili," říká předseda Sokola Pohled Petr Sobotka a dodává: „Hráči jsou už k fotbalu apatičtí. V dnešní době jsou rádi za zaměstnání a honí peníze, ale s tímto problémem se potýkají všechny týmy. Na koníčky už není tolik času jako dříve."

Největší změna podle Sobotky dojde na trenérském postu, kdy u týmu z pracovních důvodů skončil Miroslav Krpálek. „Trenérský post je stále v jednání. Naši nabídku odmítl Martin Křišťál, který zůstal v Tisu a bývalý trenér Světlé František Polák, který dal přednost Leštině. První tréninky tak vede nejzkušenější hráč Petr Slanař," prozradil Sobotka.

Ten taky vidí jako velkou neznámou nové čtyři týmy v soutěži, když z krajského přeboru spadl Herálec, z B-třídy postoupila Luka nad Jihlavou s Kamenicí nad Lipou a Třešť si ve skupinách vyměnila místo s Přibyslaví. „Tyto týmy budou určitě oživením soutěže, ale nevíme, co od nich čekat," řekl pohledský předseda.

Změny nastanou i v hráčském kádru, když Tomáš Říha odejde na hostování do Přibyslavi a o Zycha projevil zájem staronový nováček okresního přeboru, Šlapanov. Naopak pohledský dres by měl oblékat František Buben ze Štoků. „Máme zájem ještě o Tomáše Šnobla, který teď působil v Dlouhé Vsi, ale to je ještě v jednání. Z B-týmu budou trvale přeřazeni Sobotka, Bartoš a Venc. Uvidíme, jak na tom budeme po podzimu, ale rádi bychom vystačili s našimi odchovanci," nastínil změny Petr Sobotka.