Velmi dobře si vedly hlavně výběry Zlínského a Jihomoravského kraje. Zlínští vyslanci se dokonce už stali mistry Evropy. Okusit atmosféru Regions Cupu se poprvé rozhodla i Vysočina. Jenže začátky nebývají jednoduché, a tak výběr prvního týmu vznikal ve velkých porodních bolestech.

Přitom by se mohlo na první pohled zdát, že na Vysočině by to nemusel být zase tak velký problém. Akce se totiž dle regulí můžou zúčastnit pouze hráči, kteří nenastupují ve třech nejvyšších soutěžích (první liga, národní liga, MSFL a ČFL) a navíc v minulosti nebyli profesionálními hráči se smlouvou vyšší než pět tisíc korun měsíčně.

To znamená, že páteří výběru by měli být hráči z divize. A Vysočina má hnedle osm zástupců…

„Jenže při bližším pohledu se výběr dost zužuje. Právě kvůli současným či bývalým smlouvám nemůžeme počítat skoro s nikým ze Staré Říše a s polovinou hráčů v Polné. To mrzí. Navíc další kluby nepřistoupily k akci tak, jak bychom si my trenéři a předseda svazu Vrzáček přáli," posteskl si člen velmi zkušeného trenérského tandemu Richard Zeman.

Do výběru tak nakonec dodali své zástupce pouze čtyři divizní zástupci: Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Bystřice a Polná. Původně v nominaci ještě figuroval ždírecký středopolař Pavel Novotný. „Jenže ten se nakonec s ohledem na situaci Tatranu v tabulce rozhodl, že nepřijede.

Po víkendu nám navíc vypadli Zbytovský a Hanousek kvůli zranění, pracovní povinnosti nedovolí hrát polenskému Zdeňku Kučerovi," dodává Zeman.

To kostrou Jihomoravanů budou hlavně hráči Rosic a Tasovic, které hrají momentálně v dobré pohodě. „Hráči, které jsme nominovali, se ale na zápas těší. Věříme, že neprodáme kůži lacino a proti favoritovi se vytáhneme," dodává Zeman.

Jak premiéra dopadne? To se můžete sami přesvědčit ve středu v Polné od 17.30. V případě úspěchu, by Vysočina narazila na lepšího z dvojice Zlínský kraj – Olomoucký kraj. Potom už zbývá jen finále mezi přeborníky Čech a Moravy.

Nominace Kraje Vysočina

Brankáři: Patrik Soukal (Havlíčkův Brod), Tomáš Kříž (Humpolec). Obránci: David Čížek, Jan Homolka (oba Pelhřimov), Lukáš Hekerle (Havlíčkův Brod), Ondřej Vícha (Bystřice n. P., Jan Pohnětal (Světlá n. S.). Záložníci: Jan Zábrodský, Pavel Benda, Jakub Holub (všichni Slavoj Polná), Martin Malý (Bystřice n. P.), Daniel Poul (Pelhřimov). Útočníci: Miloš Prášil (Bystřice n. P.), Matěj Vopršal (Havlíčkův Brod), Jiří Pikl (Humpolec). Trenéři: Richard Zeman a Pavel Procházka. Vedoucí mužstva: Pavel Bajer. Manažer: Milan Meloun.

Nominace Jihomoravského kraje

Brankáři: Martin Petráš (Hodonín), Tomáš Šebela (Tasovice). Hráči do pole: Michael Kršák, Petr Šíp, Michal Kugler (všichni Rosice), Petr Svoboda (Moravská Slavia Brno), Jan Trtílek (Blansko), Lukáš Hrazdílek, Petr Kirschner, Miroslav Paul, Roman Švarc (Tasovice), Petr Fojtík, Radim Holešinský (Hodonín), Vlastimil Ryšavý (Sparta Brno), Miloš Žoček (Rousínov), Tomáš Zůbek, Petr Kasala (Bzenec), Jakub Mičko (Ráječko). Hlavní trenér: Stanislav Schwarz, asistenti: Michal Kugler, Valdemar Horváth. Vedoucí mužstva: Petr Čejka. Manažer: Lubomír Němec.