Ve třech zápasech nepadl ani gól

Vysočina - V 11. kole krajského přeboru pokračovala v nevyrovnaných výkonech Vrchovina. Poté, co v minulém zápase jasně přehrála Havlíčkův Brod, v sobotu vyhořela na hřišti Okříšek.

20.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

OKŘÍŠKY - VRCHOVINA 4:0

Za 34 minut stihl Kotrba čistý hattrick a rozhodl zápas. V páté a desáté minutě ho poslal do brejku Ježek a domácí střelec chladnokrevně potrestal hrubé chyby hostující obrany. Svůj třetí gól dal hlavou, když vyskočil ze všech nejvýš na centrovaný balon. Okříšky v prvním poločase podaly nejlepší podzimní výkon a celou řadu šancí ještě domácí hráči nevyužili.

Druhý poločas se víceméně dohrával, protože oslabená Vrchovina byla v útoku bezzubá. Výsledek pečetil Valenta, jenž obešel vše, co mu stálo v cestě.

Góly: 5., 10., a 34. Kotrba, 77. Valenta. Rozhodčí: Švec, ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (34. Mrkos). Diváci: 190. Poločas: 3:0. Okříšky: Fiala - Večeřa, Zeman, Tekal, Ježek - Jančok, Dočkal (69. Voda), Jůza, Malý (81. Rampír) - Valenta, Kotrba (76. Bastl). Vrchovina: Skryja - Mrkos, Suský, Škorpík (75. Chrást), Poul - Kalich, Smetana, Michal, K. Skalník - Šustáček (51. M. Skalník), Josífek. Nejlepší hráči: Kotrba, Jančok, Malý.

H. BROD - V. BÍTEŠ 0:0

Náplastí za nepovedený zápas s Vrchovinou 0:3 měla být výhra nad fotbalisty z Velké Bíteše, ale nestalo se tak. Dlouho se na hřišti nic nedělo. Až ve 22. minutě hosté faulovali Provazníka a nabídli Slovanu pokutový kop, který však Slanař poslal mimo branku. Deset minut před pauzou obešel brodský obránce Kořínek tři protihráče, poslal do gólovky Nechvátala, ten však zamířil vedle pravé tyče.

Po pauze očekávaný tlak domácích vyústil pouze dvěma neúspěšnými střelami Nechvátala hlavou. Po hodině hry však zahrozili i hosté, když Horký byl blízko gólu. Za zmínku stojí dvě tvrdé střely Háněla a potom Provazníka z hranice vápna, obě dobře mířené střely však vynikající gólman Šula vytlačil nad břevno. Čtvrt hodiny před koncem však pořadně zatrnulo také domácím, když Novotný vykopával míč z brankové čáry. V nastaveném čase sice Slovan dopravil míč do sítě, radost však pokazil vztyčený praporek čárového sudího.

Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Havlíčkův Brod: Adamec - Netopilík (83. Klofáč), Novotný, Mišta (72. Zeman), Kořínek - Fialka, Háněl, Bláha, Slanař - Nechvátal (59. Böhm), Provazník. Velká Bíteš: Šula - Vyskočil, Láznička, Malý, Lukášek (70. Pokorný) - Pelán, Hammer, Buchta, Dvořák - Horký (77. Loup), Veselý. Nejlepší hráči: Kořínek, Háněl - Šula.

HERÁLEC - TŘEBÍČ B 0:1

Nováček krajského přeboru opět doma nedokázal vyhrát. Tentokrát si neporadil s třebíčskou rezervou. Při Herálci stálo štěstí ve 22. minutě zápasu, kdy hosté nastřelili tyč a s následnou dorážkou si poradil Březina. Další šanci měla Třebíč na vstřelení gólu v 26. minutě, kdy byla nařízena penalta. Tu ovšem dokázal zneškodnit Březina. První vážnější šanci si domácí vytvořili ve 34. minutě, kdy před Pátkem zachránil hostující gólman Koubek.

Obrovskou šanci měli domácí ve druhém poločase, jenže Prchal tak dlouho váhal se střelou, až se stačil do prázdné brány znovu vrátit hostující gólman. Když Herálečtí nabídnutou šancí pohrdli, udeřila Třebíč na druhé straně. Durda ve vápně obstřelil Březinu a vstřelil jediný gól utkání. „Bylo to další zpackané utkání, zase trochu smolné,“ posteskl si šéf heráleckého fotbalu Josef Pátek.

Gól: 72. Durda. Rohodčí: Straka. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Herálec: Březina - Ganobjak, Kolář, Paclík, Filipský - Hrala, Prchal (80. Nermut), Kuchta, Mašek - Pátek, Komůrka (57. Kříž). Třebíč B: Koubek - Heres (51. Jurka), Brabenec, Venhoda, Ošmera - Linhart, Durda, Pekárek (88. Žák), Křivánek - Man (90. Široký), Durajka. Nejlepší hráči: Březina - Koubek, Durda.

HUMPOLEC - POLNÁ 0:0

Humpolečtí podali jeden ze svých nejhorších podzimních výkonů, vyhrát si nezasloužili. Hosté byli v součtu celého zápasu lepším týmem, ale z fotbalové abecedy toho také moc nepředvedli. Třicet minut se hrálo prakticky bez šancí, pak se začala prosazovat Polná. Únik Tomase vyřešil jen za cenu žluté karty brankář Kříž, ve 51. minutě střílel Oberreiter těsně vedle. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil.

Polná mohla rozhodnout v 61. minutě, ovšem míč se otřel o tyč. Také domácí si nakonec vypracovali vyloženou šanci. Gólovou střelu Holoubka po přihrávce Paťhy však fantastickým zákrokem vytlačil na roh Skočdopole.

Rozhodčí: Žilka. ŽK: 2:0. Diváci: 300. Humpolec: Kříž - Hes, Pecha (53. Keller), Černík, Kotek - Paťha (85. Beránek), Pícha, Schmiedl, Bláha (65. Kameš) - Staněk, Holoubek. Polná: Skočdopole - Pártl, Adamec, Frolda, Takács - Oberreiter, Kovář, Krčál, Hlávka - Tlačbaba (88. Šimek), Tomas. Nejlepší hráči: Černík - Kovář, Krčál.

NOVÁ VES - HARTVÍKOVICE 0:0

Hartvíkovice vyšly v předchozích dvou zápasech bodově i střelecky naprázdno a v nastaveném trendu pokračovaly i na půdě nováčka. Obrovskou šanci v prvním poločase ovšem namířil domácí rychlík Petr Bureš pouze do připraveného Chalupy.

Po pauze tlak domácích ustál a oba týmy si do konce zápasu vytvořily po šanci. Čech ovšem Chalupovu branku v dobré příležitosti netrefil a podobně si počínal na druhé straně i Raušer.

Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Nová Ves: P. Novotný - J. Bureš, Havlík (79. L. Čech), Kubík, P. Starý - R. Novotný, Krejčí, J. Starý, Šandera (67. D Čech) - P. Bureš (88. T. Novotný), Ondřejka. Hartvíkovice: Chalupa - Rozsypal, Michal Vodička, Hošek, Zedníček - Mičko (80. Raušer), Neumann, Záviška, Duša (55. Komínek) - Dimitrov (72. Křivánek), Marek Vodička. Nejlepší hráči: P. Starý, P. Bureš - Zedníček.

M. BUDĚJOVICE - JEMNICKO 2:0

Utkání začalo ve vysokém tempu. Obě mužstva si hlídala střed hřiště. Domácí se zásluhou Josefa Šplíchala v 11. minutě dostali do vedení. Poslední čtvrthodina úvodního dějství patřila Jemnicku, které ale své šance neproměnilo.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo a hrálo se zbytečně nervózně. Pět minut před koncem si Jemničtí dali vlastní beranku a o vítězi bylo rozhodnuto.

Góly: 8. J. Šplíchal, 85. vlastní. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 4:3. Diváci: 300. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Klouda - K. Busta, L. Šplíchal, O. Busta, Krejčí - Marek Černý, Vranka (90. Novotný), Veselý, Malík (69. Pařízek) - J. Šplíchal (69. Kopeček), Michal Černý. Jemnicko: P. Kincl - Štancl, Kříž, Křivánek, Z. Kincl (46. Novotný) - Anděl (72. Obrdlík), J. Kincl (90. Čech), Koutný, Ďurač - Krejča, Cech. Nejlepší hráči: Veselý, L. Šplíchal - Krejča.

BYSTŘICE – SVĚTLÁ N. S. 3:2

Domácí Bystřice začala plnit roli favorita hned v úvodu utkání. Po faulu na Veselého se k přímému kopu postavil Zdeněk Sklenář a nedal hostujícímu brankáři Březinovi šanci. Po Holého šanci ještě neudeřilo, ale brzy přišla pojistka. Po rohu Sklenáře se hlavou prosadil König. Jenomže poté Bystřice trestuhodně nezvládla závěr poločasu. Nejprve snížil z přímého kopu Křikava a minutu před pauzou se trefil přesně k tyči Pecha.

Druhá půle se změnila jednoznačně v dobývání světelské branky. Jenomže Holého vychytal Březina a Sklenářova bomba šla do břevna. A tak musel už poněkolikáté v sezoně zaúřadovat nádhernou střelou Veselý. Bystřice si poté vedení bez problémů uhlídala.

Góly: 7. Z. Sklenář, 21. König, 66. Veselý – 40. Křikava, 44. Pecha. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (85. Buchta). Diváci: 80. Poločas: 2:2. Bystřice: Dudáš – König, Sysel, Kozáček, Mitáš – Buchta, Z. Sklenář, Veselý (90. Fulneček), Zbytovský – R. Sklenář (90. Flídr), Holý (79. Vícha). Světlá: Březina – Rezek (81. Stojan), Šmíd, Blažek, Náděje – Karel (85. Novotný), Šimoníček, Kozlík, Klaus (67. Stojan) – Křikava, Pecha. Nejlepší hráči: Veselý, Z. Sklenář – Pecha.

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Havlíčkobrodsko - Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu!

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů