OKŘÍŠKY – CHOTĚBOŘ 2:2

Domácí měli územní převahu, ale mnohem nebezpečnější byl soupeř. Tekal na poslední chvíli zmařil šanci Kaplana, který se řítil na Fialu. Ve 22. minutě Odvářka přiťukl hlavou míč kapitánovi Martinu Somerauerovi a ten z hranice šestnáctky vymetl šibenici – 0:1. Okříšky si největší šanci vypracovaly po centru Tůmy, kdy míč doputoval k nekrytému Dubskému, jehož dorážku zneškodnil Vykoukal. V závěru poločasu nebezpečně střílel Dvořák, ale tentokrát horní roh Fialovy branky těsně minul.

Domácí ve druhé půli přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v 50. minutě Dočekal natočil přímo z rohu míč do sítě. O čtyři minuty později přišla nejhezčí akce zápasu, když si Smažil narazil s Tůmou a nekompromisně prostřelil Vykoukala. Chotěboř nechtěla prohrát a zvýšená aktivita znamenala vyrovnání po vydařeném přímém kopu M. Odvářky.

„V první půlce byla lepší Chotěboř a ve druhém poločase zase my. Nás soupeř zlobil z nebezpečných brejků. Když jsme se dostali do vedení dvěma slepenými góly, měli jsme velkou šanci dát gól na 3:1, ale Mirek Řezáč, který měl odkrytou branku, místo zakončení přihrával na obsazeného Kotrbu. Marián si o přihrávku sice zakřičel, ale přesto si myslím, že Mirek měl zakončit sám, určitě by dal gól. To se nakonec ukázalo jako rozhodující, protože to hosté potrestali ze standardní situace v závěru. Remíza ale odpovídá průběhu hry, oba týmy mohly vyhrát i prohrát," zhodnotil remízový duel trenér Okříšek Tilahun Tesfaye.

Jeho protějšek Josef Soural spokojeností příliš neoplýval. „S výsledkem nejsem spokojený. Bylo to naše typické jarní utkání. Snahu i slušnou hru hráčům nelze upřít. Co nás však na jaře nejvíc sráží, jsou laciné inkasované branky po individuálních chybách. Naším dalším problémem je rovněž neefektivní koncovka. Na utkání venku jsme si vytvořili dost příležitostí, určitě víc než domácí, ale úspěšnost při jejich proměňování je slabá. Musíme ale pokorně bod brát. Jinak musím hráčům poděkovat, sice udělali chyby, ale v horkém počasí dřeli a snažili se o bodový zisk až do konce."

Góly: 50. Dočekal, 54. Smažil – 22. Martin Somerauer, 80. M. Odvářka. Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:1. Diváci: 170. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Večeřa, Jůza – Rampír (46. Miroslav Řezáč), Tůma (81. Z. Ryšavý), Dočekal, Dubský – Kotrba, Smažil. Chotěboř: Vykoukal – Marek Somerauer, Čáp, Hromádka, Jan Hlaváček – Hanousek, Dvořák (90. Šimoňák), Martin Somerauer, Bělovský (69. Koutný) – Kaplan, M. Odvářka. Nejlepší hráči: Fiala, Brabenec – M. Odvářka.

HUMPOLEC – SVĚTLÁ 3:2

Domácí začali v rychlém tempu. V 9. minutě byl faulovaný ve vápně Pícha a ve vedení z penalty to přetavil Jeřábek. Ve 13. minutě se situace opakovala, sražen byl Paťha. Míč si opět vzal Jeřábek, tentokrát ovšem nedal. Do poločasu si vytvořili i dvě šance hosté, ale Kříž jejich tutovky vychytal. Po změně stran chtěli domácí přidat branky, ale dvacet minut to bylo jen o snaze. Teprve pak skóroval Pícha, ale o rozhodnutém utkání se nedalo mluvit. Hosté totiž ze dvou standardek vyrovnali. Bojovalo se tedy až do samého konce, více energie do útoku vložili domácí, což se jim vyplatilo. Svou druhou brankou duel rozhodl Pícha.

Góly: 9. Jeřábek (PK), 70. a 87. Pícha – 72. Čuřík, 75. Křikava. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (48. Náděje). Diváci: 220. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Alenka, Procházka, Hrubeš, Hes – Maršík (71. Honzárek), Jeřábek, Prokop, Kopic (89. Kříženecký) – Pícha, Paťha. Světlá: Soukal – Dvořák, Náděje, Valenta, Císař – Machala, Kafka, Čuřík (73. Pešek), Rezek (84. Vodička) – Štros, Křikava. Nejlepší hráči: Pícha, Hes – Kafka.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – ŽDÍREC N. D. 0:7

Domácí nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a na jejich výkonu to bylo hodně znát. Ždírec byl lepší, rychlejší i fotbalovější a o své výhře rozhodl dvěma slepenými góly už v prvním poločase. Nejprve otevřel skóre ve 20. minutě Klimeš, kterého o sto dvacet vteřin později napodobil Pátek. Pořádnou střelnici si však hosté otevřeli až po změně stran. Náměšť se v úvodu druhé půle pokusila o aktivní hru, ta však byla zmražena hned po čtyřech minutách Kysilkem. Potom už se prakticky hrálo pouze na jednu branku. Hosté si vytvořili celou řadu příležitostí, které dokázali využívat.

Góly: 20. Klimeš, 22. Pátek, 49. Kysilko, 61. a 71. Mrázek, 75. Novotný (PK), 78. Malinský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Náměšť-Vícenice: V. Bednář – Rous, Heres, Buchta, Prokeš (46. Outrata) – Křivánek (67. Anna), Durajka, Pernica, M. Homola – Musil, R. Bednář. Ždírec n. D.: Pometlo – Kysilko, Kolouch, Čalkovský, Votava – Klimeš, Novotný, Štukhejl, Mrázek – Pátek (82. Sýkora), Smejkal (76. Malinský). Nejlepší hráči: Čalkovský, Kolouch, Mrázek.

PŘIBYSLAV – H. BROD 1:3

Domácí začali dobře, ale pak začal přebírat iniciativu Hav-líčkův Brod a Kubát nastřelil břevno. Ve 37. minutě už se ale skóre měnilo. Po rychlém odkopu se dostal do úniku Míča a zakončil přesně. Po změně stran vytvořila obrana Přibyslavi obrovskou chybu. Tři její hráči se nedohodli, kdo odehraje balón, toho se ujal Míča a přidal svůj druhý gól v utkání.

Domácí ale ještě utkání zdramatizovali. Škacha se uvolnil na levé straně, udělal kličku do středu hřiště a po Kubátově faulu se kopala penalta. S tou si brankář Holcman poradil a bylo sníženo. Přibyslav pak vrhla všechny síly do útoku, jenže zapomněla na zadní vrátka. Po chybě obránce se hosté dostali do brejku, Holcman fauloval a byl  pokutový kop i na druhé straně. Tůma jím nepohrdl a Brod se tak radoval ze tří bodů.

Góly: 65. Holcman (PK) – 37. a 49. Míča, 79. Tůma (PK). Rozhodčí: Poláček. ŽK: 4:3. ČK: 65. Kubát (H. Brod).  Diváci: 380. Poločas: 0:1. Přibyslav: Holcman – Flekal, Říha, M. Strašil, T. Musil (19. Buben) – Pochop, Krčál, Kunc (76. Marek), Vykoukal – Škacha, Vopršal. H. Brod: Rezničenko – Novotný, Štědrý, Kuchta (59. Henek), Hejkal, Vařejka, M. Vopršal (68. Tůma), Kubát, M. Mareš, Pohnětal, Míča (78. Svoboda). Nejlepší hráči: M. Strašil – Míča, M. Mareš.

Ostatní zápasy: ŽIROVNICE – V. BÍTEŠ 3:1, SAPELI POLNÁ – JAROMĚŘICE  2:2, ČÁSL.-SÁDEK – M. BUDĚJOVICE 1:1, PACOV – JEMNICKO 1:5,

Příští kolo: Jemnicko – Žirovnice, V. Bíteš– Sapeli Polná, M. Budějovice – Náměšť-Vícenice, Ždírec n. D. – Okříšky, Chotěboř – Přibyslav, H. Brod – Humpolec, Světlán. S. – Pacov, Jaroměřice – Čáslavice-Sádek.

1. H. Brod                  29 23 3  3 74:26 72

2. Ždírec n. D.            29 15 6  8 59:28 51

3. Humpolec                 29 14 7  8 58:37 49

4. Jemnicko                  29 13 8  8 61:45 47

5. Sapeli Polná              29 13 5 11 53:41 44

6. M. Budějovice           29 13 5 11 39:41 44

7. Jaroměřice                29 12 7 10 41:40 43

8. Náměšť-Vícenice       29 13 4 12 60:64 43