Situace ždíreckých fotbalistů v divizi D je téměř neřešitelná. Nováček soutěže se tak po roce musí pomalu smiřovat s návratem do krajského přeboru.

„Vypadá to, že je hotovo," konstatuje trenér Martin Slavík, ovšem zároveň dodává: „Teoretickou naději ještě máme, ve fotbale se stává spousta věcí, takže určitě to není tak, že bychom boj o záchranu už odpískali, to v žádném případě."

Tatran však vedle skalpu minimálně jednoho z dvojice Blansko, Hodonín a povinné výhry v derby nad posledním Havlíčkovým Brodem musí spoléhat také na zaváhání dalších aspirantů, především Vrchoviny.

„Do závěru soutěže jdeme s čistou hlavou, hráči nejsou pod žádným tlakem. S ohledem na naši situaci ani nepociťuji žádnou negativní atmosféru na tréninku, naopak, docházka je v pořádku, kluci pracují poctivě a prostě uvidíme, na co to bude stačit," podotýká Slavík, který v průběhu bídného jara nahradil ve funkci hlavního trenéra Miroslava Plíška.

„Už když jsem do toho šel, nebyla situace příznivá. Je tady hodně absencí, v současné době mi chybí sedm hráčů. Prioritou je od začátku vytvořit tým pro následující sezonu. Letní příprava je totiž hodně krátká, takže už jsme začali nyní. Divizní soupeře bereme jako ideální možnost poznat jednotlivé hráče a jejich schopnosti," podotkl Slavík, který se coby stále aktivní hráč poprvé od uvedení do funkce trenéra postavil do základní sestavy. Proti Kozlovicím o uplynulém víkendu odehrál 76 minut.

„Nebylo zbytí, na lavičce jsme měli k dispozici jen dorostence a hráče z béčka," vysvětluje.

Koučování přímo z hrací plochy prý bylo v několika ohledech lepší než stát na lavičce.

„Některé pokyny bych směrem k hráčům asi jinak nedokřičel, mělo to své výhody," dodal Slavík s úsměvem.

Los Tatranu
28. kolo: Blansko (venku)
29. kolo: H. Brod (doma)
17. kolo: Hodonín (venku)