Vysočina – Fotbalisté Bystřice ztratili poprvé na jaře body. Doma překvapivě pouze remizovali s Pacovem.

1.5.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

HUMPOLEC – JAROMĚŘICE 2:0
Do přestávky se nic moc nedělo. Po ní Humpolec přidal. Půl hodiny mu sice trvalo, než začal proměňovat šance, ale pak přece jen strhl vítězství na svou stranu. V 74. minutě našel Nepovím Čiháka, toho nezastavila ani trojice protihráčů a střela levačkou znamenala první změnu skóre. U druhého gólu byli střídající hráči. Paťha prošel až k rohovému praporku, tam nahrál Kříženeckému a jeho centr dokopl do sítě Pecha.
Góly: 74. Čihák, 78. Pecha. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Pecha, Černík, Procházka, Honzárek – Jeřábek (68. Kříženecký), Hes, Nepovím, Čihák, Smereka (55. Paťha) – Kubíček (46. Kameš). Jaroměřice: Chalupa – D. Karásek, Kopeček, Ošmera, Z. Karásek – Musil, Václavek (84. Němec), Novotný, Trnka (70. Hambálek) – Neumann, Míča. Nejlepší hráči: Čihák, Černík, Procházka.

H. BROD – OKŘÍŠKY 0:0
Do první velké šance se dostal Hejkal, ale nedal. Po půl hodině hry se hezky uvolnil Hejkal, jeho střelu gólman Fiala vyrazil a dobíhající Lacina mířil vedle. Ve 33. minutě si Okříšky vypracovaly víc než tutovou šanci, ale při ní se vyznamenal Koudelka. Dvě minuty před poločasem chybovali brodští stopeři, k nim se přidal špatným vyběhnutím brankář Koudelka, ale Martin Řezáč přeloboval i branku a ta samá situace se opakovala i ve 44. minutě. Po přestávce se nejprve vyznamenal brodský Koudelka, ale jeho kolega na druhé straně se nenechal zahanbit, když vyrazil nohou Vackův pokus. Osm minut před koncem mohl rozhodnout střídající Šimoníček, ale chyběla přesnost.
Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2. Diváci: 100. H. Brod: Koudelka – Bláha, Novotný, Nechvátal, Berky – Lacina (46. Havel), Sláma, Kunc, Hejkal – Petřík (59. Šimoníček), Vacek (76. Teplan). Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Tekal, Jeřábek – Martin Řezáč, Dočkal, Rampír, Zeman (84. Široký) – Kotrba, Miroslav Řezáč (71. Dubský). Nejlepší hráči: Sláma – Martin Řezáč, Brabenec.

BYSTŘICE – PACOV 1:1
První poločas vůbec nic zajímavého nenabídl. Po změně stran nastoupila na trávník jiná Bystřice a po jednom z rohů se míč odrazil k Chocholáčovi, který prostřelil chumel hráčů a míč skončil v síti. Vedoucí branka domácí uchlácholila. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Hosté získali míč, nakopli ho za obranu na velké vápno, k odkopu se dostal jako první křižující bek Hrubeš, jenže balon trefil tak nešťastně, že přehodil povyběhlého gólmana Trávníčka. Domácí se z šoku rychle oklepali, vytvořili si několik závarů, při nichž se vyznamenával pacovský brankář Plachý. Míč do jeho sítě už ale neprotlačili. Hosté navíc mohli vyhrát, jejich šance v poslední minutě skončila těsně vedle branky.
Góly: 65. Chocholáč – 70. vlastní Hrubeš. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Bystřice: Trávníček – Hrubeš (73. Vícha), Chocholáč, Veselý, Mitáš – Krošlák, Špatka (46. Padrtka), Zbytovský, Z. Sklenář (70. Cacek) – Prášil, Holý. Pacov: Plachý – Kostroun (80. Miskai), Koller, Kerouš, Fořt – Váňa (90. Kabíček), Hrobský, Pavelec, Vlach – Pěknic, Přibyl. Nejlepší hráči: Padrtka – Koller, Pěknic.

JEMNICKO – ST. ŘÍŠE 1:1
První se osmělili domácí – Habr zahrával trestný kop zprava a míč propadl ke Koutnému, který ho ovšem netrefil. Utkání ovlivnila 27. minuta, kdy domácí Chalupa viděl po souboji s Merhautem červenou kartu. Přesto se Jemnicko ujalo vedení. Nechytatelnou střelou z přímého volného kopu otevřel skóre Koutný. Říše odpověděla o osm minut později. Po faulu na pronikajícího Brnického vyrovnal z nařízené penalty Tichánek. Jemnicko do druhého poločasu vyhroceného zápasu nastoupilo s cílem nerozhodný výsledek udržet. Hosté mohli využít přesilovku, když postupoval sám na branku Tichánek, ale Kopeček jeho únik zneškodnil. V 69. minutě obdržel druhou žlutkou kartu Brnický a síly se srovnaly. Jemnicko nakonec uhájilo spravedlivou remízu.
Góly: 31. Koutný – 39. Tichánek (PK). Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:4. ČK: 1:1 (27. Chalupa – 69. Brnický). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, Štancl, Koutný, Máca – Navara (82. Štumfol), Habr, Chalupa, Tobolka – Šplíchal, Grün (89. Komenda, 90. Sevelda). St. Říse: Neuman – Bartoš (66. Kubát), Kadlec, Dvořák, Príborský – Vokoun, Tichánek, Merhaut, Brnický – Osumanu (80. Rygl), Vácha. Nejlepší hráči: Koutný, Kopeček – Kadlec.

M. BUDĚJOVICE – ŽDÍREC N. D. 2:3
V prvním poločase byli domácí lepší a také šli ve 23. minutě do vedení po úniku Černého a dorážce Trnky. O čtvrt hodiny později vyslal kolmici za obranu Škoda, ale samostatný únik zakončil Svoboda střelou do tyče. Ve 39. minutě poslal Škoda další pas za obranu na rozběhnutého Černého a ten se tentokrát nemýlil – 2:0. V téže minutě se na druhé straně nedohodla obrana s brankářem a Buďa vlastním gólem snížil. Do druhého poločasu nastoupili hosté jako vyměnění a bylo jen otázkou času, kdy své šance promění. Ovšem Pátek, ani Matějka vyložené příležitosti nevyužili. Přesnější už byl v 78. minutě Votava, který z pravé strany Kloudu prostřelil. O dvě minuty později vyhlavičkoval Buďa míč z prázdné branky a po chvíli Matějka z malého vápna prázdnou branku netrefil. Rozhodnutí přinesla 89. minuta, kdy otevřenou domácí obranou prošel Čalkovský a zápas otočil.
Góly: 23. J. Trnka, 39. Marek Černý – 39. vlastní Buďa, 78. Votava, 89. Čalkovský. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:1. Diváci: 60. Poločas: 2:1. M. Budějovice: Klouda – Buďa, Toman, Šplíchal, Novotný – Kopeček (39. Šindelář), Škoda (89. Kyzlink), Veselý, J. Trnka (46. Povolný) – Marek Černý, Kamil Svoboda. Ždírec n. D.: Vymetal – Votava, Klupka, Kysilko, Takács – Matějka, Sysel, Čalkovský, Pátek (90. Pleva) – Klimeš (68. Kučera), Adamec. Nejlepší hráči: Černý Marek – Matějka, Čalkovský.

SAPELI POLNÁ – V. BÍTEŠ 1:1
Hned na začátku se zranil Barák, kterého nahradil Klimeš a ten měl první velkou šanci, ale z malého vápna přestřelil. Ovšem v 18. minutě už domácí vedli. Rychtecký si hlavou přehodil míč přes obránce a propálil hostujícího gólmana. Velká Bíteš odpověděla šancí Kopáčka, který těsně minul. Na druhé straně vychytal Morkuse gólman Pelán. Ve druhé půlce měli domácí hodně starostí, aby neinkasovali. Fotbalovějším hostům pomáhal silný vítr. I přesto měli Rychtecký, Brnický a Zamazal na noze pojistku, jenže nedali. A tak v závěru přišel po několika standardních situacích trest.
Góly: 18. Rychtecký – 88. Kopáček. Rozhodčí: Kliener. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas 1:0. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Černý, Barák (15. Klimeš) – Zamazal, Brnický, Morkus, Vacek – Rychtecký, Klimeš (81. Fišer). V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, Kerbr, T. Pelán, Horký – Dvořák, Jelínek (60. Ivančík), Nekuda (89. Šeba), Pohl, O. Loup – Pokorný (78. Škorpík). Nejlepší hráči: Špendlíček – Pohl, Kopáček.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – ŽIROVNICE 1:0
Jediná branka zápasu padla šest minut před pauzou, kdy na hostujícího brankáře postupoval Czucz a po nepovedené kličce na Tomíška zpětnou přihrávkou našel na hranici penalty Vacka, který prostřelil houštinu těl. Žirovnice začala druhý poločas lépe. Nejprve postupoval sám na Dítě Staněk, ale přehodil branku. Pak na druhé straně tvrdě vypálil Vybíral a gólman Tomíšek nedokázal ránu ani na dvakrát chytit. Požár uhasila hostující obrana před dobíhajícím Čermákem. Hosté se na poslední čtvrthodinu usadili před brankou Dítěte, ale ve vyrovnání jim v poslední minutě zabránilo břevno.
Gól: 39. Vacek. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 3:2. Diváci: 230. Poločas: 1:0. Čáslavice-Sádek: Dítě – Bělák, Zikmund, Brabenec, Jedlička – Vacek, Šimek, Bula (71. Urban), Vybíral – Czucz (88. Kozelský), Čermák. Žirovnice: Tomíšek – Knotek, P. Houška, Charousek (74. T. Houška), Kořínek – Blažek, Vilímek (78. Rozporka), Dýnek, Moravec – Staněk (66. Pokorný), Dvořák. Nejlepší hráči: Czucz, Vacek – Tomíšek.

Příští kolo (úterý): Jemnicko – Sapeli Polná, Herálec HB – Čáslavice-Sádek, Humpolec – Bystřice, H. Brod – M. Budějovice, Okříšky – V. Bíteš, Jaroměřice – Ždírec n. D., Nová Ves – Pacov, St. Říše – Žirovnice.

1.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.