CHOTĚBOŘ – OKŘÍŠKY 3:0

Domácí k zápasu s nepříjemným soupeřem přistoupili zodpovědně, a to se jim vyplatilo. V prvním poločase šli v 18. minutě do vedení, kdy se jim nejprve povedla odvrátit soupeřova standardka a rychlý kontr zakončil křižnou střelou Jiří Hlaváček. Další branka přišla až po změně stran, kdy využili domácí chyby obránců, Bělovský našel hlavu Martina Odvářky, který zamířil do šibenice. O chvilku později navýšil po brejku Hanousek na 3:0 a bylo rozhodnuto. Chotěboř soupeře k vážnějšímu ohrožení branky nepustila.

Góly: 18. Jiří Hlaváček, 65. M. Odvářka, 74. Hanousek. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:1. Diváci: 96. Poločas: 1:0. Chotěboř: Chalupa – Moravec (27. Ďoubal), R. Odvářka, Čáp, Jan Hlaváček – Bělovský (83. Chlad), M. Somerauer, Koutný, Jiří Hlaváček – Hanousek, M. Odvářka (73. F. Janda). Okříšky: Fiala – Tekal, Dočekal, Široký, Dubský – Dočkal, R. Ryšavý, Z. Ryšavý (69. Dufek), Tůma (79. Novotný) – Binka (79. L. Mašek), M. Mašek. Nejlepší hráči: Bělovský, Koutný – Dubský.

BYSTŘICE – PELHŘIMOV 2:0

První poločas souboje dvou exdivizních mančaftů nabídl nemastný neslaný fotbal, navíc hodně nepřesností z obou stran. Největší šanci měl v 25. minutě Pelhřimov, ale gólovou střelu na brankové čáře vyrazil gólman Svoboda. Do druhé půle nastoupili domácí s elánem a už v 56. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Marek Svoboda – 1:0. Šťastnou ruku měl pak trenér Bystřice Veselý, který poslal v 81. minutě na hřiště Smolíka, a ten se mu hned o minutu později odvděčil pojišťovací druhou brankou.

Góly: 56. M. Svoboda, 82. Smolík. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Bystřice: F. Svoboda – M. Svoboda, Z. Sklenář (81. Smolík), Vařejka, Mezník (46. Blaha) – Samek, Padrtka, R. Sklenář, Blaha – Adamec (90. Straka), Chocholáč. Pelhřimov: Dvořák – Bumbálek, Sládok, Vacek, Vlk, Ryšavý (64. Bartoň), Chadim (74. Horký), Poul, Homolka, Faltýnek, Mazanec. Nejlepší hráči: Adamec, M. Svoboda – Dvořák.

KOUTY – LEDEČ N. S. 3:5

Domácí se brzy ujali vedení, když přímo z rohu otevřel skóre Cejpek. Kouty za nedlouho zvýšily Tenklem. Jenže následovaly chyby, kterých hosté využili k vyrovnání. Ve 22. minutě lehce zatáhl soupeře Semrád a z nařízené penalty snížil Kalivoda. O čtyři minuty později srovnal Gramer. Nováček soutěže se trápil, ale přesto se osudu i nepřízni sudího vzepřel a ve 28. minutě vrátil domácím vedení Semrád. Jenže Kouty ve 36. minutě nedaly penaltu, a to se jim nakonec stalo osudným. Ještě do poločasu měli tutéž výhodu Ledečští, exekuce se ujal znovu Kalivoda a stanovil na poločasových 3:3.

Do druhé půle vstoupili lépe znovu Koutečtí, ale šance nevyužili a pak cítili křivdu. Ve vápně hostí byl k vidění zákrok na Cejpka (podobná situace, po které hosté v prvním poločase kopali penaltu), ale tentokrát se nepískalo. Navíc u čtvrté branky domácí reklamovali několikametrový ofsajd. Nicméně hra pokračovala a Ledeč poprvé v utkání poslal do vedení Gramer. Pojistku hostí pak v nastaveném čase přidal po hrubce Stýbla Gramer a završil tak hattrick.

Góly: 3. Cejpek, 10. Tenkl, 29. Semrád – 22. a 40. Kalivoda (oba z PK), 26., 57. a 90(+1). Jakub Gramer. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:2. Poločas: 3:3. Kouty: Stýblo – Neumann, Nestrojil, Vařejka, Roušar, Parma, Semrád, Coufal, Cejpek, Tenkl (63. Navrátil), Navrkal. Ledeč n. S.: Beránek – Prchal, F. Gramer, Kalivoda, Nepovím, Karel, J. Gramer, Turek (87. Žemlička), Trpišovský (90. J. Pešek), P. Pešek, Petřík (82. Vodička). Nejlepší hráči: Cejpek – Gramer, Kalivoda.

NOVÁ VES – HUMPOLEC 0:1

V první půli byl Humpolec o něco nebezpečnějším celkem, po půlhodině hry orazítkoval Dalík břevno domácí svatyně. Udeřilo o pět minut později, Skryja se pěkně proháčkoval mezi obránci Nové Vsi až na hranici velkého vápna a nechytatelnou bombou pod břevno nedal Fuksovi šanci – 0:1. Po změně stran Nová Ves přitlačila, hned po třech minutách mohl srovnat Ondřej Starý, ale jeho teči chyběla razance. Největší příležitost k vyrovnání měli domácí v 72. minutě. Střídající Václav Novotný našel na malém vápně úplně volného Havlíka, ale kapitán Nové Vsi v tutovce selhal a vůbec netrefil Křížovu branku.

Gól: 35. Skryja. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný, Havlík, Krejčí, Josef Šandera – J. Nečas (60. V. Novotný), F. Nečas, O. Šandera J. Starý – Jan Šandera, O. Starý (75. Komínek). Humpolec: Kříž – Pecha, Nermut, Šerý, Dalík (90. Beránek), Maršík, Pikl (60. Kubíček), Kopic (46. Alt), Štěpán, Skryja, Málek. Nejlepší hráči: Krejčí – Skryja, Dalík.

SAPELI POLNÁ – JAROMĚŘICE 5:2

Celek z Polné prodloužil svojí neporazitelnost o další zápas, přestože postrádal řadu zraněných hráčů. O gólové šance nebylo nouze, ale bez efektu. Skóre otevřel v 19. minutě hlavičkou hostující Hutař, ještě před poločasem dokázal však po kolmici Kováře srovnat Kozojed. V 51. se podruhé dostali do vedení hráči Jaroměřic, trestný kop Netrdy sice gólman Koubek vyrazil, na doražení Václavka byl ale už krátký. Dvě minuty poté opět srovnal kapitán domácího manšaftu Reiterman a jen dalších pět minut trvalo, než si Kozojed obešel obránce i gólmana a poslal Sapeli do vedení. Skóre pak už jen upravili Kozojed, který si tak připsal hattrick, a skvěle hrající Barák, dva nejlepší hráči zápasu. Na druhé straně byl velmi aktivní Hutař, v závěru ale až příliš a za kritiku rozhodčího si v 83. minutě vysloužil červenou kartu.

Góly: 38., 58. a 71. Kozojed, 53. Reiterman, 83. Barák – 19. Hutař, 51. Václavek. Rozhočí: Terber. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (83. Hutař) Diváci: 50. Poločas: 1:1. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Varhaník, Fišer (46. Vacek) – Barák, Navrátil, Kozojed (82. Špendlíček), Dvořáček – Bambula, Kovář. Jaroměřice: Pisk – Hambálek, Václavek, Frühauf, Hutař – Netrda, Stejskal, Křivánek, Barák – Hvězda, Svoboda. Nejlepší hráči: Kozojed, Barák – Hutař.

PŘIBYSLAV – KOŠETICE 6:2

Domácím se vstup do utkání vydařil na těžkém terénu na jedničku. Po narážečce se trefil Vostál, stejný hráč pak po centrovaném balonu poslal balon do prázdné brány. A na 3:0 v 15. minutě zvyšoval Eis po centru Krčála. Domácí si ještě vytvořili dalších několik šancí, ale skóre se do poločasu už neměnilo. Po návratu z kabin navýšil z penalty Vopršal, hosté pak dvěma penaltami snížili během sedmi minut. Ovšem to už se Přibyslav nezalekla a vítězství si pohlídala.

Góly: 5., 8. a 55. Vostál, 15. Eis, 51. Vopršal (PK), 79. Prchal – 65. T. Vejsada (PK), 72. Starý (PK). Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (69. Pazderka). Diváci: 111. Poločas: 3:0. Přibyslav: Pazderka – Svoboda, Strašil, Eis, Flekal – Adamec, Krčál (27. Prchal), Vopršal, Pochop – Vostál (58. Sibera), Vykoukal. Košetice: Jíša – Kordík, A. Vejsada, T. Vejsada, Skořepa – Hanousek, Bartoška, Sovka (62. Duba), Kubů – Suk, Starý. Nejlepší hráči: Vostál, Strašil, Flekal.

SPEŘICE – V. MEZIŘÍČÍ B 2:1

Diváci ve Speřicích ani nezaujali svá místa a domácí už prohrávali. Ve 3. minutě se Svoboda objevil před brankářem Tkadlecem a nedal mu šanci. To hosty nakoplo a prvních dvacet minut byli pohyblivější, aktivnější. Domácí postupem času hru vyrovnali, ale až do přestávky se těžko dostávali do šancí. Po změně stran Speřice své útočné úsilí postupně zvyšovaly a před Simandlem bylo horko. Velké šance Sadského a Jiřího Holendy ml. ještě gólem neskončily, ale v 73. minutě po přesném pasu Martina Pohana ml. vyrovnal Kovář. Martin Pohan ml. zařídil obrat ve skóre, druhý gól domácích přidal po samostatné akci v 82. minutě.

Góly: 73. Kovář, 82. Martin Pohan ml. – 3. Svoboda. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 2:3. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Speřice: Tkadlec – Alenka, Martin Pohan st., Vlček, Honzárek – Eremiáš (90. Jiří Holenda st.), Jiří Holenda ml., Jančík, Kovář (89. A. Žáček) – Martin Pohan ml., Sadský (68. Krejčí). V. Meziříčí B: Simandl – Malec (46. Hlávka), Pokorný, Vlk, Pavelec (69. Pech) – Minařík, Svoboda, Nevoral, Krčál (88. Chalupa) – Smejkal, Crkal. Nejlepší hráči: Kovář, Martin Pohan ml. – Minařík.

14. Jaroměřice⋌ 12 0 1 11  8:53  1

Příští kolo: Velké Meziříčí B – Bystřice n. P., Jaroměřice n. R. – Kouty, Košetice – Sapeli Polná, Okříšky – Přibyslav, Pelhřimov – Chotěboř, Humpolec – Speřice, Ledeč n. S. – Nová Ves.