V. BÍTEŠ – HERÁLEC 2:4

Druhá a zároveň nejvyšší porážka lídra v sezoně přišla od posledního týmu tabulky, který si tak ještě uchoval teoretickou naději na záchranu. Herálec přitom přijel bez brankáře, mezi tři tyče tak musel Jakub Hořínek, který už ve 4. minutě lovil míč ze sítě. Hned první standardku opřel Valsa o zadní tyč. „Asi to byla největší chyba celého utkání. Uklidnili jsme se, přestali hrát, Herálec pustili do zápasu, až ho hosté úplně ovládli," mrzelo domácího kouče Jaroslava Kubce.

První varování přišlo v 16. minutě, kdy hosté nastřelili tyč. Bíteš se neprobrala, a tak Uchytil potrestal ztrátu míče na středu hřiště. Ve 25. i 30. minutě měl Herálec další dvě gólovky, Janoušek nicméně ve své bráně čaroval. „Vůbec jsme neběhali, nehráli," štvalo Kubce. Jeho tým přesto nečekaně udeřil. Před odchodem do kabin hlavičkoval do černého po standardce Dvořák.

Výkon domácích se ale po návratu z kabiny nezlepšil. V 55. minutě vyrovnal Boháč a zmar domácích dokonal závěr utkání. Dvořák trefil v 87. minutě tyč a po protiútoku se pískala penalta, kterou Skála proměnil. Čtvrtý gól v síti Janouška už byl jen tvrdým procitnutím ze špatně odvedeného výkonu.
Góly: 4. Valsa, 45. Dvořák – 18. a 90. Uchytil, 55. Boháč, 89. Skála (PK). Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 2:1. V. Bíteš: Janoušek – Kopáček, Kerber, L. Střecha, Pokorný – Nekuda (68. Mrňa), Mucha, Valsa, Rozum (46. Horký), Ivančík (57. Antoš) – Dvořák. Herálec: Hořínek – Černý, Okurka, M. Ptaszek, Kysilko – J. Ptaszek, Skála, Hamák, Kovář (90. Myška) – Boháč, Uchytil. Nejlepší hráči: Janoušek – Uchytil, Skála.

V. MEZIŘÍČÍ B –
M. BUDĚJOVICE 2:0

V úvodu sice Svoboda po trestném kopu Bendy jen těsně minul, ale to bylo prakticky vše. Jinak se první půle odehrála jen mezi vápny. „K vidění byl technický fotbal, narážečky, takové bago. Ale nikdo se neodvážil jít do vápna," shrnul domácí trenér Petr Munduch. Ve druhém poločase předvedli hráči i víc odvahy a bojovnosti.

Po Liškově signálu z rohu se ocitl v dobré pozici Polák, ale pálil nad. Klíčová fáze utkání měla teprve přijít. Čtvrt hodiny před koncem Budějovice zatlačily Velké Meziříčí před jeho branku, po standardkách si vypracovaly tři šance, jenže dvě zlikvidoval Sysel a třetí šla mimo. A tak se prosadili domácí. Na přímý kop Lišky si naběhl Vítek a nekompromisně skóroval. Hosté vsadili vše na jednu kartu a po jednom z nákopů odvrátil míč dobře hrající Polák na Krčála, který se z brejku nemýlil. „Utkání by asi více slušela remíza, ale my jsme šance proměnili a hosté ne," řekl Munduch.
Góly: 80. Vítek, 87. Krčál. Rozhodčí: Müller. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Sysel – J. Kafka, Halámek, Polák, Maloušek (69. Kurečka) – Malec, Bublán, Krčál, Staněk – Beran (70. Vítek), Liška (83. Prchal). M. Budějovice: Jelínek – Šplíchal, J. Benda, Švanda, Kopeček – Procházka, Kyzlink, Stehlík (25. Pařízek), P. Benda (90. Puchnar) – Dušek, A. Svoboda. Nejlepší hráči: Sysel, Polák – Kyzlink.

HAVL. BROD B – JEMNICKO 4:3

Velké překvapení se zrodilo v Havlíčkově Brodě. Tamní „béčko" muselo dvakrát otáčet stav, ale nakonec si připsalo vítězství proti třetímu Jemnicku. Cesta ke třem bodům ale byla trnitá, ačkoliv se havlíčkobrodští fotbalisté dostali do vedení, hosté dokázali ještě do konce první půle otočit na 2:1. Krátce po začátku druhé půle se navíc trefil Vopršal, jenomže vyrovnaný stav vydržel pouhých třináct minut a z rohu poslal favorita utkání do vedení Kříž. Havlíčkobrodští se ale nevzdali a hrdina zápasů Matěj Vopršal se během dvou minut dokázal dvakrát prosadit, a zařídit tak domácím tři body.
Góly: 5., 54., 83. a 84. Vopršal – 11. a 21. Morkus, 67. Kříž. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:2. Poločas: 1:2. Havl. Brod B: Kubát – Svoboda, Molák, Novotný, Halák – Tuhý (70. Burjetka, Hejkal, Fikar, Báča (57. Švec) – Vopršal, Horn (57. Nedvěd). Jemnicko: Kopeček – Smetana, Máca, Koutný – Axman (58. Kincl), Tesař, Křivánek, Netrda – Grün (80. Svoboda), Kříž, Morkus. Nejlepší hráči: Vopršal, Novotný – Morkus.

JAROMĚŘICE – HUMPOLEC 1:4

První poločas drželi domácí s favoritem krok. Hosté byli lepší v kombinaci, ale domácí hrozili z brejků. Ve 22. minutě po faulu Urbánka byla nařízena penalta, kterou humpolecký kapitán Pikl s velkou dávkou štěstí proměnil. Aktivní Jaroměřice vyrovnaly ve 36. minutě, kdy Filip Svoboda vysunul uličkou Prokeše a ten svou slabší levou nohou prostřelil Kříže. Domácí mohli jít do vedení, ale Hovězovu tutovou vychytal Kříž. Do druhé půle nastoupili hostitelé s touhou soupeře dál trápit. Jenže ve 49. minutě nastal zlom a po sporné situaci zavánějící ofsajdem vrátil Humpolci vedení Dalík. O dvě minuty později dorazil zkoprnělé domácí tvrdou střelou z hranice velkého vápna Kratochvíl – 1:3. Pak postupoval Hověz sám na Kříže, ale přehodil i jeho branku. Hned poté přidal čtvrtý gól hostů z přímého kopu Pikl, který se po zemi trefil z 18 metrů a míč se otřel o tyč.
Góly: 36. Prokeš – 22. a 60. Pikl (první z PK), 49. Dalík, 51. Kratochvíl. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 5:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, M. Svoboda, Urbánek (64. Frühauf) – Hověz Hutař, Palát, F. Svoboda – Trnka (64. Šabatka, 76. Stejskal), Prokeš. Humpolec: Kříž – Alt, Nermut (90. Fikar), Pícha, Kratochvíl, Maršík, Pikl (86. Benáček), Dalík, Žatečka (60. Kubíček), Skryja, Málek. Nejlepší hráči: M. Svoboda – Pikl, Kratochvíl.

OKŘÍŠKY – ŽIROVNICE 1:2

Hosté se brzy dostali do přečíslení, jenže dva žirovničtí hráči si ve vápně dávali přednost tak dlouho, až míč uklidil na roh Dočkal. Ve 13. minutě po nedorozumění obrany s Dvořákem, vyrazil hostující brankář míč jen k Bastlovi – 1:0. Netrvalo dlouho a Vodáček vyrovnal střelou ze 20 metrů, která skončila za přispění břevna v síti. Těsně před pauzou hosté přečíslili obranu a Vodáček se ocitl sám před Fialou, ale ten mu balon na poslední chvíli sebral. Po změně stran se vycházelo ze zajištěných obran a spoléhalo na kontry. Nejdříve domácímu Binkovi utekl Hřebecký, ale jeho křižný pokus Fiala reflexivně vyrazil na roh. V 70. minutě zahrál v pokutovém území Zdeněk Ryšavý rukou a z nařízené penalty rozhodl Vodáček.
Góly: 14. Bastl – 20. a 72. Vodáček (druhý z PK). Rozhodčí: O. Tomášek. ŽK: 0:2. Diváci: 15. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala – Brabenec, Široký, Dubský, Dočkal, Jůza (84. Molák), Bastl, R. Ryšavý (72. F. Rampír), Zeman Z. Ryšavý, Binka. Žirovnice: Dvořák – J. Houška (64. Cajz), Knotek, Staněk, Vodáček, Hřebecký, T. Houška, Pokorný (54. Vilímek), Hadrava, P. Houška, Svoboda (81. Kořínek). Nejlepší hráči: Fiala – Vodáček, Hřebecký.

PŘIBYSLAV – CHOTĚBOŘ 0:5

Takto jednoznačný zápas čekal při souboji dvou vyrovnaných týmů ze středu tabulky málokdo. Fotbalisté Chotěboře vyšli vstříc vítězstvím již během úvodních deseti minut, ve kterých si hosté vytvořili dvoubrankové vedení. To ještě do konce první půle zdvojnásobili a ve druhém poločase již nebylo co řešit. „Byli jsme hodně efektivní. První poločas jsme byli lepší ve všech směrech. Rozhodlo, že jsme dokázali trestat soupeřovy chyby," říká trenér Chotěboře Josef Soural.
Góly: 7. a 39. Hanousek, 10. Jiří Hlaváček, 24. Šimon, 76. Moravec. Rozhodčí: Porubka. ŽK: 1:0. Přibyslav: Pazderka – Svoboda, Vopršal, Vostál (58. Žalud), Strašil, Pochop, Adamec, Vykoukal, Flekal, Škacha (30. Sibera), Krčál. Chotěboř: Vykoukal (80. Chalupa) – Čáp, Jan Hlaváček, Jiří Hlaváček, Dvořák, Somerauer, Odvářka, Hanousek (61. Janda), Šimon (24. Moravec), Ďoubal, Filipský. Nejlepší hráči: Hanousek, Jiří Hlaváček, Moravec.

SAPELI POLNÁ – SVĚTLÁ N. S. 3:1

Zápas měl od začátku solidní parametry a brankáři se museli v první půlce pořádně činit. Zprvu měl více práce domácí Koubek, který svůj tým podržel. Na druhé straně ukazoval musel s postupem času dokazovat svůj um i Adamec, kterého ale po půlhodině hry překonal Brnický. Tomu nacentroval do vápna Szabó, a jeho kolega hlavou krásně zavěsil. Do poločasu schytali hosté ještě jednu ránu, když neuhlídali Szabóa, který po dlouhém pasu Koubka přehodil gólmana Světlé.

Druhé dějství bohužel na to první nenavázalo, takže se dlouhou dobu nic zásadního nedělo. Až v 83. minutě krásně zakombinovali sapeláci, jenže jejich akce třetí pojistku nepřinesla. Světlá proto trestala, i když snížení Adamce, který proměnil penaltu, komplikaci nepřineslo, jelikož Szabó po parádní přihrávce Fišera přidal třetí branku Polné.
Góly: 32. Brnický, 41. a 88. Szabó – 85. Adamec (PK). Rozhodčí: Mička. ŽK: 3:2. Diváci: 85. Poločas 2:0. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Takács, Lokvenc (61. Antoš) – Brnický, Vacek, Fišer, Dvořáček – Szabó, Barák. Světlá n. S.: Adamec – Čuřík, Sobek (80. Bárta), Valenta, Muzikář – Rezek, Vodička, Křikava, Pohnětal, Novák – Petřík. Nejlepší hráči: Koubek, Vacek – Adamec.

14. Herálec ZR 23  4 2 17 29:61 14

Příští kolo: Jemnicko – Jaroměřice n. R., M. Budějovice – Sapeli Polná, Žirovnice – H. Brod B, Humpolec – V. Meziříčí B, Světlá n. S. – Přibyslav, Chotěboř – V. Bíteš, Herálec ZR – Okříšky.