Fotbalisty Věžnice nezastihlo letošní jaro zrovna v té nejlepší formě a stále čekají na první bodový zisk. Kdy jindy by však měl přijít než doma proti poslednímu Pelhřimovu B.

„Jdeme na hřiště hrát o bytí a nebytí. Jaro máme hodně špatné a pokud se nechytneme proti Pelhřimovu, tak už asi proti nikomu," říká otevřeně předseda klubu Bohuslav Chalupník. Poslední vítězství si Věžnice připsala ve dvanáctém kole na konci října. „Kluci to musí uhrát na hřišti, když jsme se už dostali do takové situace. Můžeme se také probudit až v B třídě," varuje Chalupník.

Aktuálně jedenáctý tým I. A třídy inkasoval v pěti jarních zápasech již dokonce třiadvacet branek. „Děláme strašně zbytečné a naivní chyby a ti soupeři to trestají. Snad kluci ukážou, že to ještě chtějí zachránit," přeje si předseda klubu.

Záleží i na sestavě soupeře

Pelhřimov B je sice s pouhými devíti body na posledním místě, ale na jaře již dokázal jeden bod vydolovat. „Uvidíme v jaké sestavě Pelhřimov přijede, ale je to jen na nás, jak budeme bojovat," přiznává Chalupník.

Habry jsou v sestupovém pásmu namočené daleko více a navíc je o víkendu čeká tvrdý oříšek v podobě čtvrtého celku Speřic. Ty na jaře z pěti utkání posbíraly dvanáct bodů.

„Uděláme maximum pro to, abychom překvapili a získali třeba alespoň bod. Speřice jsou nahoře a mají kvalitní tým," přiznává trenér Jiří Černý.

Předposlední Habry navíc sužuje marodka. „Máme zraněných několik hráčů a je to opravdu těžké. Někdy jedeme na utkání ve dvanácti lidech. Jsme ve složité situaci," prozrazuje Černý.

Habry získaly na jaře čtyři body a po vysokém vítězství s Pelhřimovem B a následnou překvapivou remízou na hřišti Pacova to vypadalo, že se dostanou do lepší herní pohody. „Trochu jsme se uklidnili, možná až moc. Ten výkon v Pacově byl dobrý, zodpovědný, ačkoliv jsme tam udělali dvě velké chyby. Ale bod tam odsud byl velmi příjemným překvapením," říká Černý, jehož tým inkasoval nejvíce branek v soutěži.
„Děláme individuální chyby. Ale takové, že soupeři naprosto darujeme branku. Jsou to šance, které jim sami vytvoříme, a bohužel to soupeři trestají," říká smutně kouč Černý.

Ondřej Krásný