„Předpokládal jsem, že budeme hrát klidný střed tabulky," říká věžnický předseda Bohuslav Chalupník a dodává: „Jenže nám některé zápasy vyšly a jsem tam, kde jsme," směje se.

Hned v prvních dvou kolech si Věžnice připsala šest bodů, když doma porazila sebevědomého nováčka z Nového Rychnova vysoko 5:2 a tři body dokázala přivézt i z Bedřichova. Potom sice doma nestačila na Pelhřimov B, ale vše napravila výhrou nad Štoky a přivezeným bodem z Dobronína.

V dalších třech kolech si svěřenci trenéra Muzikanta připsali sedm bodů, za výhry nad Leštinou a Pohledem, remízu uhráli v Lukách nad Jihlavou. „Luka jsou pro mě obrovské zklamání. Myslel jsem, že to je aspirant postupu do krajského přeboru a oni hrají jedenáctý flek. Přitom fotbal hrají pěkný, ale nejspíš nejsou produktivní," zamýšlí se Chalupník. V devátém kole přijela Věžnice na brodské Losy, odkud si odvezla za výhru 2:1 tři body.  Zajímavostí je, že brodské béčko od postupu do I. A třídy nezískalo s Věžnicí ani bod. „V Brodě jsme sehráli nejlepší zápas podzimu, naše výhra byla zcela zasloužená. My jsme další tři tutovky nedali," ohlíží se za povedeným zápasem Chalupník, který v Brodě na lavičce nahradil trenéra Muzikanta.

„Trenér byl z rodinných důvodů ve Švýcarsku, vítězný pokřik slyšel přes telefon," řekl v dobrém rozpoložení věžnický předseda. Závěr podzimu se ovšem Věžnici nepovedl. „Měli jsme skončit o čtrnáct dní dříve," naráží na prohry v Kamenici a v předehrávaném jarním kole v Novém Rychnově Chalupník.

Přesto si Věžnice se čtyřiadvaceti body udržela druhé místo a může jedním okem pošilhávat po historickém postupu. „Já jsem zásadně proti postupu. Nemáme zde vhodné zázemí a hráčům se nechce trénovat. Spíše chceme udělat třiatřicet bodů a zachránit se," objasňuje Chalupník.