A tito soupeři jim moc nesedí. Poslední celek z druhého kola Pelhřimov B si odvezl výhru 2:1 a blízko ke třem bodům měly i Štoky.

„Zase hrajeme s posledním, ale tentokrát se propadák s Pelhřimovem opakovat nebude," přál si před zápasem věžnický předseda Bohuslav Chalupník. Jenže nakonec se musel koukat na trápení svého týmu, ale tentokrát se šťastným koncem.

V první pětačtyřicetiminutovce si domácí vytvořili tři gólové příležitosti, ve kterých zejména Šejstal zahodil, co se dalo. Toho hostující gólman Kubát vychytal i na začátku druhého poločasu a úspěšný věžnický útočník nebyl ani při pokutovém kopu.

Vyloučení Šrámka a Žily

Jeho výhodu dostaly v 70. minutě i Štoky. Při trestném kopu a jeho následné dorážce fauloval domácí gólman Šrámek, navíc viděl červenou kartu.

Na bílý puntík si míč postavil Jaromír Kubát a začalo se rodit překvapení. „V úvodu utkání jsme měli dát tři góly a byl by klid," kroutil hlavou Chalupník. Přesilovku hráli hosté pouze sedm minut, když doplatili, na nedisciplinovanost Žily. Ten první žlutou kartu dostal za řeči a při faulu se v ruce rozhodčího Obršlíka po druhé žluté musela objevit kartička barvy červené.

Navíc ze zápasu pro zranění musel odstoupit autor úvodního gólu a Aleš Dáňa si poranil kotník. „Z výkonu rozhodčího jsme všichni zklamáni. Při zranění Dáni nechal minutu pokračovat ve hře, navíc nám neodpískal druhý jasný pokutový kop," stěžoval si štocký trenér Milan Kubík. V 81. minutě nevyšel hostům ofsajd systém a Šejstal mohl splatit své zahozené šance – 1:1. S bodem se Vežnice nechtěla smířit a začala hrát na riziko. To se jí vyplatilo až v poslední minutě zápasu, když se v nepřehledné situaci nejlépe orientoval Kölbl a zajistil svému týmu tři body.

„V závěru to bylo zbytečně vyhecované. Když padl gól v poslední minutě, tak jsme si užili velkou euforii," popsal pocity Chalupník. Zklamání z výsledku samozřejmě panovalo v kabině hostí. „Z vyhraného zápasu jsme takto dopadli," smutnil štocký kouč Kubík.  Výhrou si Věžnice udržela vedoucí pozici átřídní tabulky. Naopak Štoky jsou zatím bez bodu poslední. V dalším kole čeká Věžnici sousedské derby s Dobronínem a Štoky na svém hřišti přivítají Pelhřimov B.

Věžnice    -    Štoky      2  :  1

Góly: 81. Šejstal, 90. Kölbl – 70. J. Kubát (PK). Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:3. ČK: 1:1 (70. Šrámek – 77. Žila). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Věžnice: Šrámek – Kunc, Fikej, Mottl, Kölbl – Smutný, Havlíček, Pertlíček (80. Neuvirt), Bahounek – Šejstal, Šimoníček.

Štoky: T. Kubát – Havel, Kubík, Podrázský, Stehlík – J. Kubát (74. Šprla), Holík (85. Brož), A. Dáňa, Jaroš – Žila, Lóži.