Ten totiž nakonec odjel s prázdnou, když domácí vyhráli 2:1, a to po poločase prohrávali 1:0. Věžnice totiž mají ve své sestavě Michala Šejstala, kterému se daří a podílel se na obou brankách svého týmu.

„První vypracoval pro Havlíčka a druhou sám dal. Takže se mu daří," spokojeně potvrdil šéf klubu Bohuslav Chalupník, jehož tým se tak posunul na třetí místo tabulky, na kterou se mu tak dívá velmi pěkně. „No, určitě," smál se Chalupník. „Ale my rozhodně nemáme nějaké postupové ambice. Naším cílem je soutěž udržet," podotkl.

Rozhodla druhá půle

Věžnici se příliš nevyvedla úvodní pětačtyřicetiminutovka. „Tam byl Herálec fotbalovější. A tak trenér domlouval hráčům v kabině, a to přineslo své ovoce," řekl Chalupník. Domácí se srovnali, soupeře nepustili do žádné šance a sami skóre otočili.

Podobně viděl průběh utkání i herálecký kouč. „Nám se vydařil hlavně první poločas, ve kterém jsme domácí k ničemu nepustili. Hráli jsme organizovaně a takticky," pochvaloval si výkon svých svěřenců hrající trenér Petr Kuchta, který pro nedostatek hráčů musel sám naskočit.

„Máme oslabený kádr. Takže zapojujeme i kluky z béčka, aby si zvykli na vyšší soutěž a budoucnost heráleckého fotbalu byla časem na nich," potvrdil Kuchta.  Herálec však po změně stran nastoupil jako vyměněný. „Asi jsme znervózněli. Byli jsme všude pozdě, nepřistupovali jsme k hráčům," vyjmenoval hlavní nedostatky herálecké hry trenér, podle kterého hosté darovali soupeři oba góly.

„První gól padl po špatném míči stopera a při druhém se krajní bek nechal opít rohlíkem," kroutil hlavou Kuchta, kterého porážka sice mrzí, ale vědu z ní rozhodně nedělá. „Chceme být v klidném středu tabulky a postupně zapracovat do týmu právě kluky z béčka," potvrdil.

Věžnice se tak vyhoupla na třetí flek átřídní tabulky, poražený Herálec je na pátém místě.