Kromě zápasu Herálec B – Pohled B (III. třída) a Veselý Žďár B – Světlá n. S C (IV. třída, sk. B) se odehrály všechny zápasy. V minulém kole okresního přeboru se odehrál pouze zápas Mírovka – Lípa B (0:5), a tak aspirant postupu musel zabrat v sobotu na hřišti chotěbořského béčka, které rovněž uvažuje o návratu do I. B třídy. Kritika hráčů Mírovky v minulém týdnu zřejmě padla na úrodnou půdu, protože v Chotěboři předvedli zcela odlišný výkon. O výsledku svěřenci Petra Kuchty rozhodli už v prvním poločase. Nejprve v úvodu střílel tvrdou střelou Šimon, gólman Dobrovolný střelu vyrazil před sebe, ale Němec z malého vápna branku přestřelil.

Valášek spasil Kuchtu

Zodpovědnost na sebe vzal Filip Valášek, který individuální akcí poslal Mírovku do vedení. Potom hosté kontrolovali hru a udeřili po půl hodině hry. Na vyhraný hlavičkový souboj Šimona si naběhl opět Valášek, a ten zvýšil na 0:2. Na rozdíl tří gólů mohl zvýšit Němec, ale trefil pouze tyčku Dobrovolného branky. V závěru utkání se podařilo domácím snížit zásluhou Bílka. „Hráči přistoupili k zápasu daleko zodpovědněji než v minulém zápase proti Lípě B. Už v poločase to mohlo být 0:4, ale Němec své dvě velké šance spálil. Zápas jsme odehráli bez tří hráčů základní sestavy a vezeme si tři body, tak vládne spokojenost. Musím tentokrát pochválit všechny hráče," řekl trenér Mírovky Petr Kuchta. Navíc Mírovce pomohlo klopýtnutí Starého Ranska, které prohrálo s béčkem Přibyslavi, když vítězný gól dal Tomáš Musil.

Ve třetí třídě utrpěl první porážku Veselý Žďár, ten odjel po trefách Beránka a Coufala s prázdnou z Okrouhlice. Toho využilo Dolní Město výhrou nad Věžnicí B 3:2 a stáhlo ztrátu na osm bodů.

Ve IV. třídě se o překvapení postarali fotbalisté Vísky, kteří si odvážejí za výhru 4:2 všechny body z České Bělé. Hosté se dostali do vedení dvěma dalekonosnými střelami. Ve 40. minutě snížil po autu Pechy hlavou Lukáš Souček, a domácí tak vykřesali naději. Hned ve 46. minutě se před hostujícím gólmanem objevil Jakub Benc, ale tutovkou pohrdl. Z protiútoku se hosté dostali do vápna, kde Pecha fauloval a Grunt pokutový kop proměnil – 1:3. „Tohle byl asi rozhodující moment zápasu. Místo toho, abychom vyrovnali, tak inkasujeme třetí gól, a to už se potom těžko dohání," řekl českobělský trenér Petr Veselka.

V 70. minutě po dalším dlouhém autu snížil Petr Benc, ale v závěru přidala Víska z protiútoku čtvrtý gól. „Byli jsme bojovnější a hladovější po vítězství. Dobře nám zahráli Grunt, Klouda a Lacina. Vyhráli jsme zcela zaslouženě," má jasno stoper Vísky Ondřej Čapek. Stejného názoru byl i domácí trenér. „Víska vyhrála zcela zaslouženě. Jejich mladí hráči byli pro naše příkladem, jak se pere o výsledek. Když to nejde fotbalově, tak se to musí uhrát srdíčkem, a to nám skoro po celý zápas chybělo. Měli jsme v utkání jen dvě dobré pasáže, kdy jsme soupeře zatlačili. Když nám chybí klíčoví hráči, tak to na sebe musí vzít mladí, a to v tomto utkání neudělali," dodal Veselka.