Duel na jaře v pohodě hrajícího Humpolce a lídra ze Ždírce by mohl mít ještě větší náboj než nyní. Hráči se i tak na prestižní utkání těší, oba tábory navíc hlásí: „Fakt, že se hraje ve středu, naši sestavu neovlivní, budeme kompletní."

Před jarními odvetami se zdálo, že Humpolec už jen těžko bude moci zasáhnout do boje o první příčku v krajském přeboru, nebo aspoň ne tak brzy. Opak je však pravdou, svěřenci trenéra Jána Kubíka se můžou na něj vyhoupnout už dnes. V prvé řadě musí porazit Ždírec a pak čekat na zaváhání Chotěboře s Jemnickem. Humpolec sice v neděli zaváhal doma překvapivě s Čáslavicemi-Sádkem, ale naláda je prý stále dobrá.

„Jsme v pohodě," potvrzuje Kubík a pokračuje: „Sice jsme prohráli, ale kluci si uvědomili, že výkon nebyl dobrý. Na druhou stranu nemůžeme všechno vyhrát a do konce soutěže zbývá ještě devět kol."

Blok z možnosti jít do čela tabulky na týmu neviděl. „Kluci mají v nohách náročný program. Po klasickém anglickém týmu už trochu cítili únavu, chyběl jim prostě větší drive."

Výsledkově nevyšel nedělní zápas ani Tatranu, i trenér Miroslav Plíšek ho však již hodil za hlavu. „Ano, derby nám nevyšlo, ale jen výsledkově. Herně to byl náš nejlepší zápas na jaře," říká.

Pak už poukázal na obrovskou ždíreckou slabinu. V soutěži asi není méně efektivní tým. „Ty šance," povzdechne si a dodává: „Stojí nás hodně bodů, momentálně prostě nemáme střelce. Chybělo nám více důrazu, gólový hráč by minimálně dva případy ke skórování zvládl. My se budeme snažit herně nepolevit, výsledek se snad dostaví."

Do konce soutěže zbývá ještě hodně kol, kdo však bude mít lepší pozici?