Vrchovina oslavila postup do MSFL kanonádou

Vysočina – Fotbalisté Vrchoviny jsou mistry divize a postupují do MSFL. Definitivně o tom rozhodlo 28. kolo soutěže. Jistotu dala celku z Nového Města sobotní remíza druhého Žďáru s Tasovicemi. I tak svěřenci trenéra Richarda Zemana při domácí rozlučce se sezonou rozstříleli poslední Třebíč. Čtyřmi zásahy se o to postaral Kamil Skalník.

5.6.2018

Kapitán Vrchoviny Lukáš Michal (v modrém) si se svými spoluhráči v příští sezoně zahraje MSFL. Ještě před zápasem Nového Města s Třebíčí o tom rozhodla další ztráta druhého Žďáru, po které už Vrchovina nemůže být předstižena.Foto: Deník / Jaroslav Loskot

ŽĎÁR N. S. – TASOVICE 2:2

Utkání začalo z obou stran útočně a byli to hosté, kteří jako první zahrozili. V 10. minutě si naběhl na centr z pravé strany Paul a levačkou z voleje trefil břevno. O tři minuty později dostal míč za obranu Janů, který pak předložil míč vlevo nabíhajícímu Vopršalovi, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou branku – 1:0. Z vedení se Žďár neradoval dlouho. V 16. minutě propadl míč po rohovém kopu malým vápnem až na zadní tyč, kde z bezprostřední blízkosti doklepl míč za Konráda Hrazdílek – 1:1. Hosté byli na koni, ve 24. minutě dostal až moc volného místa ve vápně Fukal a křížnou střelou prostřelil Konráda – 1:2. Ve 36. minutě zkoušel pozornost brankáře hostů Švoma, ten jeho střelu vyrazil a následná dorážka Vopršala letěla vysoko nad.

Druhý poločas domácí zatlačili Tasovice před jejich branku a už v 50. minutě přišlo vyrovnání. Fiala rozehrál nakrátko standardku na Komínka, který utěšenou střelou z pětadvaceti metrů rozvlnil síť za Konvalinou – 2:2. V 70. minutě napálil z třiceti metrů balon na bránu Fiala a Konvalina jen s námahou vyrazil jeho nebezpečnou střelu. O minutu později se dostal za obranu hostí Henzl, ale míč do branky neprotlačil. Stejně se vedlo o další minutu později po Vopršalově centru hlavičkujícímu Štursovi. V poslední minutě pak znovu neuspěl Henzl, utkání tak skončilo dělbou bodů.

Góly: 13. Vopršal, 50. Komínek – 16. Hrazdílek, 24. Fukal. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 2:3. Diváci: 180. Poločas: 1:2. Žďár n. S.: Konrád – Fiala, Štursa, Komínek, Vitásek – Janů, Sodomka, Nedvěd, Švoma – Henzl, Vopršal. Tasovice: Konvalina – Hrazdílek, Blahoudek, Rygl, P. Lapeš (90. Heneš), Horáček, Paul, Čermák, Fukal, R. Lapeš, Švarc. Nejlepší hráči: Komínek, Vopršal – Konvalina.

BŘECLAV – ST. ŘÍŠE 1:2

Hostům zápas herně vyšel. Na míči byli jistější, i když do šancí se přes obranu Břeclavi dostávali těžce. Brzdila je nepřesná finální přihrávka. To domácím stačilo v 27. minutě potrestat chybu v rozehrávce. Skóre otevřel pohodlně Wallisch.

Starou Říši to nezlomilo a ve druhé půlce dál hrála otevřenou partii. Břeclav z toho vytěžila dvě šance, které však nevyužila, a to ji nakonec stálo body. V závěrečné patnáctiminutovce totiž po Heideho zahrané standardce vyrovnal na zadní tyči hlavičkující Príborský. Obrat pak dokonal po pěkné akci Plichta.

Góly: 27. Wallisch – 75. Príborský, 86. Plichta. Rozhodčí: Černý. ŽK: 4:0. Diváci: 60. Poločas 1:0. Břeclav: Fibinger – Trčka, Dobšíček, Hloch, Simandl – Wallisch (46. Víger), Fiala, Čermák (72. Palkovič), Musil – Smejkal, Ianosteac. Stará Říše: Jícha – Chlumský, Príborský, Heide, Severa – Bastl (81. Bartoň), Vacek, Plichta (88. Cipruš), Sobotka – Šmíd, Nehyba. Nejlepší hráči: Simandl – Nehyba, Heide.

ŽDÍREC N. D. – BLANSKO 0:0

Ždírec začal nadějně, ale série standardních situací větší šanci nepřinesla. Poté se hra přesunula do středu hřiště a hrálo se pouze od vápna k vápnu. Blansko se snažilo kombinovat, ovšem domácí obrana fungovala spolehlivě a náznaky průniků zavčas hasila.
Druhé dějství se neslo ve stejném duchu. Tatran mohl v závěru rozhodnout. Nejprve sklepl Kolouch míč k Mrázkovi, ale Záleský včasným vyběhnutím šanci zmařil. Po autu se ocitl v šanci sám Kolouch, ovšem branku minul a body se dělily.

Rozhodčí: Kaloč. ŽK: 3:0. Diváci: 200. Ždírec n. D: Pometlo – Fikar, Michalec, Kučera, Málek – Klimeš (61. Veselský), J. Novotný, Mrázek, Pátek – Kolouch, Slavík ml. (68. Jiroutek). Blansko: Záleský – Imramovský, Pšikal, Feik, Dvořák – Šplíchal, Kratochvíl (83. Chloupek), Trtílek (69. Šmerda), Kuldan (88. Sodomka) – Bokůvka, Bárta. Nejlepší hráči: J. Novotný, Málek – Dvořák.

ŠUMPERK – H. BROD 4:1

Úvod zápasu patřil podle očekávání domácím. Po kombinaci na jeden dotek šli také zaslouženě do vedení, do kterého je poslal Nimrichtr. Slovan se poté zlepšil a výsledkem byla rovněž povedená kombinace Henka s Hejkalem – druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky. Ovšem necelé tři minuty poté zůstal při rohovém kopu volný Nimrichtr a Šumperk opět vedl. Chyba hosty opařila a o chvíli později z toho byla zbytečná penalta, kterou proměnil Rozsíval. Desetiminutovku hrůzy pak završil po další domácí kombinaci Podhorný.

Hosté se ve druhém dějství zlepšili a i když byl po hodině hry vyloučený po druhé žluté kartě Pártl, vytvořili si náznaky šancí, které však nedotáhli do konce.

Góly: 19. a 29. Nimrichtr, 36. Rozsíval (PK), 39. Podhorný – 26. Hejkal. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (62. Prátl). Diváci: 100. Poločas: 4:1. Šumperk: Max – Ševčík (56. Dostál), Smrž, Podhorný (56. Muzikant), Rozsíval – Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník – Horák, Šinogl (75. Kotzmann). H. Brod: Zelenka – Plíšek, Svoboda, Pártl, Hejkal – Ondráček, J. Henek, Peřina, Štědrý – Háněl (67. Pabousek), Karlík. Nejlepší hráči: Nimrichtr, Horák – Peřina.

VRCHOVINA – TŘEBÍČ 6:1

Již s definitivní jistotou prvního místa a práva postupu do MSFL vstoupili hráči Vrchoviny do utkání rázně. Už v 5. minutě otevřel skóre zápasu Kamil Skalník, který tak načal své střelecké galapředstavení. Jedinou slabší chvilku domácích Třebíč ve 26. minutě potrestala gólem Benceho – 1:1. Minutu před pauzou přišel ve vápně faul na Zbytovského a Kamil Skalník z penalty vrátil domácím barvám vedení. „Kamil potvrdil, že je opravdovým tahounem mužstva v tomto ročníku. První půli hrála Třebíč velice dobře, ale po změně stran už to byla jednoznačná záležitost,“ řekl spokojený trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Ve druhé půli už na hřišti skutečně existovalo pouze jedno mužstvo. Další dvě branky přidal neudržitelný Kamil Skalník, jednou se trefil i jeho bratr Michal a na konečných 6:1 uzavíral minutu před koncem stoper Smetana.

Góly: 5., 44., 54. a 68. K. Skalník (druhý z PK), 61. M. Skalník, 89. Smetana – 26. Bence. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 0:1. Diváci: 412. Poločas: 2:1. Vrchovina: P. Šmída – Duda (71. Prokopec), Košík, Smetana, Vícha – K. Skalník, Michal, Wolker (68. Bača), Zbytovský – M. Skalník, Dočekal (61. Ošmera). Třebíč: Rychetský – Houser, Pecka, Novák, Beránek, Macek (59. Doležal), Florián, Karásek, Krula, Suchna, Bence. Nejlepší hráči: K. Skalník, M. Skalník – Rychetský.

SLAVOJ POLNÁ – V. BÍTEŠ 0:3

Hosté hráli od začátku jednoduše dopředu a využívali výškovou převahu svých útočníků. Domácí naopak hráli složitě středem hřiště a svoje šance nedokázali proměnit. Šerého vychytal gólman a Kubec v jasné pozici netrefil branku. To hosté byli produktivnější. Po dlouhém křížném pasu se rychlou kličkou uvolnil Novotný a střelou k zadní tyči nedal Rychteckému šanci. Pak zahrozili Pohl a Juříček, ale úspěšní nebyli. Až Whittingham přetavil ideální přihrávku Pohla ve dvoubrankový náskok.

Po obrátce mohl snížit Fadrný, ale přestřelil. Stejně dopadl i Šerý. To hostující Pohl přetlačil obránce a s pomocí tyče zvýšil na 3:0. Poté se proti Whittinghamovi vyznamenal Rychtecký, který předvedl reflexivní zákrok. V závěru ještě hosté orazítkovali po závaru dvakrát břevno.

Góly: 13. Novotný, 39. Whittingham, 55. Pohl. Rozhodčí: Lukašík. ŽK: 3:0. Diváci: 147. Poločas 0:2. Slavoj Polná: Rychtecký – Haala (41. Pecina), Čížek, Fadrný, Holub (73. Válek) – Šerý, Klíma, Kubec, Urbánek – Bajer, Caha (54. Hrdlička). Velká Bíteš: Matiášek – Pokorný (60. Mucha), Kopáček, Mrňa – Whittingham, Chlup, Daněk, Ivančík, Novotný (73. Knos) – Pohl, Juříček. Nejlepší hráči: Pohl, Whittingham, Kopáček.

5.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 100 Kč Zubní lékaři bez specializace zubní lekář/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Osobní kontakt možný ve středu a v pátek mezi 13. a 14. hodinou.. Pracoviště: Bez bolesti s.r.o. - pracoviště, U Trojice, č.p. 4059, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Valentyn Surzhyk, +420 777 505 212. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 19 000 Kč Svářeči svářeč. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: - spolehlivost, pečlivost, přesnost, manuální zručnost, znalost v oblasti svařování, typy svárů, zkušenost ve strojírenském oboru výhodou, - sváření kovových konstrukcí, čtení výkresové dokumentace, manuální práce ve výrobě, Osobní kontakt možný PO a ST 13-14 hodin.. Pracoviště: Houfek a.s., Obora, č.p. 797, 582 82 Golčův Jeníkov. Informace: Alena Süsserová, +420 778 713 671. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí ošetřovatel/ka dojnic - dojič/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. doba PO-NE 4-9 a 16-20 hodin každý druhý den, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Bohumil vavruška, 582 83 Vilémov u Golč.Jeníkova. Informace: Bohumil Vavruška, +420 602 192 814. Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů dělníci pro montáž kabelových svazků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: výroba a montáž kabelových svazků, Osobní kontakt možný každé pondělí v 9 hodin.. Pracoviště: Engeser, s.r.o., Okružní, č.p. 3834, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Jitka Čapková, +420 569 430 911,778 072 746.

Krásné počasí doprovázelo 17. ročník Rallye Světlá 2018.

Rallye ovládli Gregor a Štindl

Fotbalisté čtvrtých tříd už mají padla

-

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

-

Dorostenci získali dva body

Havlíčkův Brod - Pět zápasů. Tolikrát havlíčkobrodští hokejoví dorostenci nedokázali naplno v extralize bodovat. O uplynulém víkendu prohráli ve městě automobilů. Následně si neporadili ani v Kotlině s Českými Budějovicemi.