UH. BROD – ŽĎÁR N. S. 2:2

Žďár chtěl v posledním Uherském Brodu navázat na zlepšené výkony a pomýšlel na tři body. K nim je hned v úvodu nasměroval Mašek, který po rohovém kopu nechytatelně hlavičkoval do šibenice. Hosté měli i další šance, ale udeřilo na druhé straně, když se z ojedinělého protiútoku prosadil Slinták. „Těsně před tím začalo pršet a naši obránci v inkriminovaném okamžiku podklouzli,“ popisoval gól trenér Petr Nedvěd.

Podobný nástup jako v první půli se Žďárským vydařil i po přestávce. „Útočníci napadali gólmana, ten vykopl míč před půlku k Burešovi, jenž brankáře výstavní střelou přehodil,“ řekl kouč Žďasu. Důležité uklidnění mohl třetím zásahem přinést Chmelík, ten ale své sólo nevyužil a podobně dopadl i jeho útočný parťák Pohanka.

V závěru se domácí dostávali k jedné standardní situaci za druhou, a když v 90. minutě ukázal rozhodčí Mikula na značku pokutového kopu, rozešly se oba týmy po bodu. „Standardky si sudí vymýšlel a nakonec jim daroval penaltu. O body jsme se ale připravili sami, protože jsme byli lepší a zkrátka jsme nedokázali přidat třetí trefu,“ uzavřel Nedvěd.

Góly: 25. Slinták, 90. Daněk (PK) – 2. Mašek, 48. Bureš. Rozhodčí: Mikula. ŽK: 2:4. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Mašek, Štursa, Šindelka, Vomela – Bureš (89. Řeháček), Otoupalík (80. Malínek), Bratršovský, Heide – Chmelík, Pohanka.

SPARTA BRNO – TŘEBÍČ 2:3

Třebíč zakončila anglický týden s plným ziskem devíti bodů. Na půdě brněnské Sparty se jí podařil dokonalý obrat, když v 10. minutě prohrávala 2:0. Tým HFK zaspal začátek, nejprve ve 4. minutě Hlavinka přesnou střelou k pravé tyči z velkého vápna otevřel skóre. V 10. minutě si Havránek srazil míč do vlastní sítě po centru domácího kapitána Floriána. Postupem času se hra vyrovnala a závěr poločasu patřil hostům. V 29. minutě byl blízko gólu tentokrát hostující Florián, ale jeho šanci včasným vyběhnutím zmařil Horna. Ve 35. minutě Komínek nádherným centrem z vlastní poloviny hřiště našel před brankou Floriána, který se prosadil mezi stopery a snížil.

V 58. minutě se k odraženému míči od Pacholíka dostal za brněnskou obranu Florián, ale podél vyběhnuvšího gólmana mířil vedle levé tyče. V 64. minutě byli blízko gólu domácí, když se zmocnil míče střídající Kubíček, ale tváří v tvář Beera nepřekonal. V 70. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Komínek. Třebíčané i v početní nevýhodě pokračovali v ofenzivě, která v 78. minutě přinesla výhodu stanadardky z pravé strany. Smažil našel před brankou Pacáka – 2:2. Domácí mohli jít opět do vedení v 80. minutě, ale Fuxa v dobré střelecké pozici nastřelil břevno. V téže minutě se síly na hřišti srovnaly, kdy pod sprchy putoval po druhé žluté kartě také brněnský kapitán Florián. O osudu utkání rozhodla 86. minuta. Třebíčský Chlup centrem za obranu poslal do šance Pacáka, který střelou na bližší tyč prostřelil Hornu.

Góly: 4. Hlavinka, 10. vlastní – 35. Florián, 78. a 86. Pacák. Rozhodčí: Podaný. ŽK: 3:8. ČK: 1:1 (80. Florián - 70. Komínek). Diváci: 100. Poločas: 2:1. HFK Třebíč: Beer – Svoboda, Havránek, Komínek, Flekal (81. Chalupa) – Durda (86. Křivánek), Pacholík, Chlup, Pacák, Smažil – Florián (77. Linhart).

PELHŘIMOV – NAPAJEDLA 6:3

Pelhřimovští vletěli do utkání brankovou smrští. Než se hráči Napajedel rozkoukali, po pěti minutách prohrávali 3:0. O první branky se postarali Krtek, Benda a Liška, kteří těžili z důsledného napadání soupeře i přesné následné kombinace. Napajedla snížila zásluhou nedůsledně dobráněného rohu, když hlavičkoval přesně Vlček. Do poločasu přidal jako z partesu hrající Pelhřimov ještě dva góly a nesl si do kabiny příjemné vedení 5:1. Po změně stran utkání postrádalo náboj, i tak se hosté nevzdávali a snížili na 5:2. Pěknou tečku střeleckého účtu domácích udělal Krtek, který zesměšnil houslemi jak brankaře, tak i obránce stojícího za ním.

„S výsledkem utkání jsem spokojen, vstup byl doslova famózní. Bohužel drobné komplikace ve hře dozadu udělalo vynucené střídání Smrčky. V sedmi dnech máme za sebou tři utkání a devět získaných bodů, musím své svěřence pochválit,“ shrnul utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 1. a 76. Krtek, 3. a 41. Benda, 5. a 29. Liška – 11. a 83. Vlček, 70. Kučera. Rozhodčí: Smekal. Diváci: 150. Poločas: 5:1. Pelhřimov: Moravec – Máca, Vacek, Naniáš, Smrčka (19. Klofáč) – Benda, Průcha, Málek (55. Fišer), Čihák (69. Sládok) – Krtek, Liška.

VRCHOVINA – BLANSKO 3:0

Domácí kouč Zeman udělal v sestavě hned několik změn. Od začátku nastoupili mladíčci Komínek s Šanderou. Mezi jedenáct vyvolených se proto nevešel nejlepší střelec mužstva Buchta a ani Michal Skalník. Vrchovina se od začátku vrhla do útoku a zatápěla celé hostující obraně. Poprvé domácí rozvlnili síť gólmana Švancary až těsně před přestávkou, když milimetrovou přihrávku Šandery zužitkoval Kamil Skalník.
Druhá půle přinesla na domácí kopačky rychlé uklidnění. V 50. minutě Wolker prostrčil míč kapitánu Michalovi a ten z hranice šestnáctky vymetl vzdálenější šibenici blanenské brány.

Poté hosté zabrali a snažili se na Novoměstské dorážet presinkem, ale Vrchovina jejich ataky ustála. Na hřiště se následně dostal Buchta a po něm i dlouhodobě zraněný Pavel Smetana. Deset minut před koncem uzavřel skóre střelou po zemi prvně jmenovaný Buchta, jemuž přihrával nejlepší hráč zápasu Michal.

Góly: 45. K. Skalník, 50. Michal, 80. Buchta. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 3:1. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Vrchovina: Vítek – Poul, L. Smetana, Burian, Kalich – O. Šustáček (64. Buchta), Michal, Wolker, Šandera (87. M. Skalník) – Komínek (76. P. Smetana), K. Skalník.

HODONÍN – V. MEZIŘÍČÍ 4:1

Úvod utkání a celý první poločas patřil domácím, kteří byli důraznější a vyhrávali důležité osobní souboje. Jediný gól první pětačtyřicetiminutovky vstřelil z dorážky po propadnutí levé strany obrany Bulva. Ani hosté ale nebyli zcela bez šancí. Dvakrát se v zakončení objevil Jaroš, ale mezi tři tyče zamířit nedokázal.

Po přestávce začali fotbalisté z Vysočiny hrát mnohem lépe. Prvních deset minut vyznělo v jejich prospěch, jenže gól padl znovu do jejich sítě. Druhá branka Meziříčím otřásla.

A když v 82. minutě a hned o chvíli později zvýšili Hodonínští už na 4:0, schylovalo se k debaklu. O čestnou korekci výsledku se v samém závěru postaral útočník Jaroš.

Góly: 8. Bulva, 55. Šturma, 82. Polák, 83. Šenk – 90. Jaroš. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Kruba – Z. Mucha, Večeřa,Souček (60. Veselý), J. Krejčí – Dufek, L. Němec, Pokorný, Netrda (80. Bouček) – Jaroš, Hort (69. E. Smejkal).
Ostatní výsledky 25. kola: Rosice – Bystrc 5:3, Tasovice – Otrokovice 0:2, Konice – Vyškov 0:1.