Všechny tři derby ovládly domácí celky

Vysočina – O víkendu byly k vidění v I. B třídě tři okresní derby. Dařilo se v nich domácím – Mírovce, Habrům a Tisu.

22.5.2017

Povinná výhra. Tu si připsaly Štoky s Horní Cerekví, tedy posledním týmem tabulky.Foto: Ivo Havlík

MÍROVKA – LÍPA 3:1
Mírovka po posledním zaváhání chtěla doma uspět. Už v šesté minutě našel Kaplan z rohového kopu Lacinu, který prostřelil Vašáka. Druhý gól domácích přidal Böhm, kterému efektivně nahrál Netopilík. Potom Kaplan vystihl malou domů Lípy a překonal Vašáka potřetí. Ještě do poločasu se podařilo snížit Jakubu Havlovi. Po přestávce nastřelil Netopilík tyč a břevno. Deset minut před koncem se vyznamenal Berky, který vychytal samostatný únik hostí.

Góly: 6. Lacina, 20. Böhm, 38. Kaplan – 41. J. Havel. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:1. Diváci: 110. Poločas: 3:1. Mírovka: Berky – Rásl (76. P. Dvořák), Martínek, Zet, D. Dvořák – Freudenreich, Netopilík, Lacina (90. Mach), Němec – Kaplan, Böhm (75. Semelka). Lípa: Vašák – Šimek, Prokš, Michal Fejt, Pešák (46. R. Souček) – Kříž, L. Havel, Matěj Fejt, J. Havel – Špiňar, Vendl.

H. CEREKEV – ŠTOKY 2:3
Domácí měli více ze hry, ale na bodový zisk jim to nestačilo. Štoky zaslouženě vedly z rychlých protiútoků. Horní Cerekev si z tlaku vynutila dvě penalty, které Havel proměnil a do kabin se šlo za stavu 2:2. Hned po změně stran se opět radovali hosté, a i když si to nikdo nemyslel, byla to poslední branka utkání. Cerekvičtí se do konce zápasu tlačili do útoku, ale vyrovnání se už nedočkali.

Góly: 31. a 38. Havel (oba PK) – 14. Vodička, 26. a 48. Lóži. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 4:3. Diváci: 45. Poločas: 2:2. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kubát, Dáňa, Bošaský, Fíc, Vodička, Bulant, Holík, Lóži, Kubík (62. Kunc).

TIS – HERÁLEC 3:0
V prvním poločase byl Tis herně lepší a zaslouženě se dostal do vedení zásluhou Blažka. Domácí si vypracovali další šance, které nedokázali zužitkovat. Po přestávce se role vyměnily, Herálec domácí přehrával, ale do šancí se nedostával. V závěru utkání Tis navýšil výhru, když se prosadil Hortenský s Radilem.

Góly: 35. Blažek, 79. Hortenský, 88. Radil. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Tis: Sojka – Šidlák, Blažek, Novotný st. (62. Radil) – Rosecký, T. Kozlík, M. Kozlík, Novotný ml. (72. Bárta), Hortenský – Vala, Zezulák. Herálec: Bradáč – Klement, L. Stojan, Paclík, Ganobjak, J. Stojan (63. Fukan) – Josef Pátek, Kohout, Král, Kovařík – Buben.

HABRY – VĚŽNICE 4:1
Vstup do utkání měla lepší Věžnice a po chybě Bártíka se ujala vedením zásluhou Smutného. Po půl hodině se po pěkné akci podařilo vyrovnat Kloučkovi a v závěru hostující Chalupník trefil tyč. Po přestávce Habry hru vyrovnaly a do vedení je poslal Korel. Třetí gól domácích přidal Fanta krásnou střelou do šibenice a deset minut před koncem upravil Bártík na 4:1. Hosté měli nebezpečné rohy, ale při nich Habry podržel gólman Krátký.

Góly: 32. Klouček, 62. Korel, 75. Fanta, 80. Bártík – 14. Smutný. Rozhodčí: Beseda. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Habry: V. Krátký – Janouch, P. Vlček, M. Vlček (81. Desenský), Bártík, Bernat – Korel, Klouček, Fanta (88. Rainiš) – Vavřička (78. Semerád), Bělák. Věžnice: Drahoš – Fikejz, Chalupník, V. Kunc (38. Krupička), Štohanzl (71. Jan Enderle) – Mottl, Klement, Dymáček, Šimoníček – Smutný (86. Vavroušek), T. Kunc.

HUMPOLEC B – ŽDÍREC B 6:4
V prvním poločase byli domácí živější, kombinačně zdatnější a ve vápně si počínal důrazně Beránek, který stihl nastřílet hattrick. Navíc ho po čtvrthodině podpořil Šilpoch. „Po přestávce jsme sice dobře začali, Alt zvýšil na 5:0, ale pak došlo k určitému podcenění. Soupeř nám dal během chvíle čtyři góly a my jsme se museli strachovat o výsledek,“ přiznal kouč domácí juniorky Imrich Brdečka. Ždírci se už vyrovnal nepovedlo.

Góly: 5., 6. a 40. Beránek, 15. Šilpoch, 52. Alt, 88. Smereka – 55. Dočekal, 57. a 59. Malínský, 73. Matějka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 3:5. Diváci: 50. Poločas: 4:0. Ždírec n. D. B: Fousek – Polanský, Pleva, Beran (55. Zahradník), Němec, Dočekal, Matějka, Máša, Mrázek, Vomela (88. Fajt), Malínský.

22.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Havlíčkův Brod – Povedený návrat. Hokejový útočník Lukáš Endál, stejně jako v loňské sezoně, pohostinsky nastoupil za Slavii Praha ve WSM lize. Hráč Havlíčkova Brodu podal v utkání skvělý výkon a především jeho zásluhou sešívaní ve šlágru kola porazili České Budějovice 2:1.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Havlíčkobrodsko - Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu!

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.