„To, jestli je dobře, že se nám to povedlo, se ukáže v následující sezoně. Každopádně patří poděkování trenéru Kolesovi a Bdžochovi, kteří uvolňovali hráče z A-týmu a dorostu," má jasno manažer brodského klubu Roman Zeman.

Svoji záchranářskou misi začal brodský Slovan honit až sedm kol před koncem, kdy doma ve vloženém kole porazil Bedřichov a od té doby neztratili svěřenci Martina Křišťála ani bod. Posledních 21 bodů je dostalo na konečné desáté místo. Rozhodlo o tom nedělní vítězství ve Štokách 2:1, kdy brodské béčko od osmé minuty prohrávalo gólem Aleše Dáni.

Rozhodli tahouni Kubát s Vařejkou

„Přesto jsem věřil ve výhru. Byli jsme na tom herně lépe, i když jsme nepodali optimální výkony. Na hráčích už byla znát únava, vždyť někteří hrají měsíc tři zápasy v týdnu. Tato záchrana byla prostě náročná," oddechl si Zeman. Svoji úlohu do puntíku splnil v zimě se vrátivší trenér Martin Křišťál.

„Klukům patří velký dík. Teď se hlavně musíme připravit na další sezonu, abychom se podobných situací vyvarovali. Jsem rád, že v kabině zase byla parta," byl spokojený Křišťál. A co podle něj rozhodlo zápas ve Štokách, který rozhodli tahouni posledních zápasů Jaroslav Kubát a Tomáš Vařejka?

„Určitě naše fyzická připravenost. Štoky šly do vedení a nesmyslně začaly tento výsledek bránit," dodal brodský trenér. Velké rozčarování po sestupu do I. B třídy je v Ledči nad Sázavou.

Lebruška v Ledči končí

„Zklamání panuje bohužel jen u některých hráčů. Těch srdcařů bylo málo, kterým nebyl ledečský fotbal lhostejný. Hlavně mladí hráči by se nad sebou měli zamyslet," řekl odstupující trenér Jan Lebruška a dodal: „Jestli to bude s mladými hráči takto pokračovat, tak ani I. B třída nemusí být konečná."

Druhým sestupujícím je Herálec, který sestupuje druhý rok v řadě. „Už mě to přebolelo. Je to o hráčích. Spoustu nám jich odešlo, měli jsme zranění a hráli jsme s hráči z B-týmu, které bude pravděpodobně padat ze III. třídy, což o kvalitě mluví samo. Musíme tým vhodně doplnit," řekl smutně herálecký předseda Josef Pátek.