Za tři body se radovala pouze Věžnice

Havlíčkobrodsko – V úvodních zápasech fotbalové I. A třídy se ze zisku tří bodů radovala pouze Věžnice. Nováček Leština vyválčila ve druhém poločase bod.

12.8.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Daneš

POHLED – H. BROD B 1:1

V prvním poločase měli herně mírně navrch domácí. Rezerva Brodu zahrozila dvakrát Teplanem, ale ani v jednom případě Růžičku nepřekonal. Na druhé straně spálili šance postupně Venc, Zych a Slanař. Udeřilo až v poslední minutě prvního poločasu, kdy se prosadil Slanař po přihrávce od Zycha. Začátek druhého poločasu patřil hostům. Nejprve vyrovnal Udržal a o dvě minuty později zahodil Teplan pokutový kop. Za domácí měl ještě dvě šance Slanař, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Góly: 45. Slanař – 47. Udržal. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Pohled: Růžička – Eis, Pospíchal, Klement, Doležal (85. Sienberbürger) – Sobotka, Šnobl (62. Polák), Slanař, Venc – Zych (68. Freundenreich), Janďourek (80. Fišer). H. Brod B: Soukal – Petřík, Nechvátal, Zimprich (76. Halamka), Molák – Polívka, Hübner, Kuchta, Udržal (80. Koblížek) – Teplan (81. Zeman), Krejdl.

LEŠTINA – SLAVOJ POLNÁ B 2:2

Do první šance se dostal leštinský Piskač, ale branka byla pro něj malá. Potom převzali iniciativu na své kopačky hosté a Koudelka musel předvést tři skvělé zákroky. Ve 41. minutě si při autovém vhazování nerozuměl Koudelka s Karlem a kopal se pokutový kop, který Filip Gondek s přehledem proměnil – 0:1. Po přestávce se hosté dočkali druhého gólu z kopačky Jelínka. Následně rezervě Polné došel dech, čehož Leština využila a po trefách Sobka a Mišovice si připsala bod za remízu 2:2.

Góly: 64. Sobek, 77. Mišovic – 41. Gondek (PK), 54. Jelínek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 2:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Leština: Koudelka – Prchal (50. Bárta), T. Aubrecht, karel (74. Staněk), Proněk (85. Pajant) – Klaus (60. L. Aubrecht), Čáslavský, Forejt, Piskač, Mišovic – Sobek (84. Hospodka).

VĚŽNICE – N. RYCHNOV 5:2

Nováček z Rychnova přijel hodně sebevědomí, ale již v 9. minutě zápasu prohrával po trefách Havlíčka a Šimoníčka 2:0. Kontaktní gól vstřelili hosté v 18. minutě zásluhou J. Kratochvíla. Dvougólové vedení vrátil domácím Chalupník a na 4:1 zvyšoval z pokutového kopu Šejstal. Tři minuty před poločase si Chalupník vstřelil vlastence a upravil tak poločasový výsledek na 4:2. Po přestávce dal výsledku konečnou podobu výsledku svojí druhou trefou Šejstal.

Góly: 3. Havlíček, 26. a 59. Šejstal (první z PK), 9. Šimoníček, 23. Chalupník – 18. J. Kratochvíl, 42. vlastní (Chalupník). Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:6. Diváci: 60. Poločas: 4:2. Věžnice: Šrámek – Kunc, Fikejz, Kölbl, Chalupník – Bahounek, Pertlíček (78. Drahoš), Obořil, Havlíček – Šimoníček, Šejstal (81. Chvátal).

ŠTOKY – KAMENICE N. L. 0:1

Po celá zápas měli více ze hry domácí, ale jejich koncovka byla žalostná. Ve 34. minutě se z brejkové situace prosadil Dvořák. Největší šance ve druhém poločase spálili Stehlík po autu Aleše Dání a v závěru Žila.

„Byli jsme lepším týmem a minimálně bod jsme si zasloužili," řekl štocký vedoucí týmu Roman Gleisner.

Gól: 34. Dvořák. Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc (88. Dobrovolný), T. Kubát (57. Havel), Stehlík – J. Kubát. Kubík (65. Holík), A. Dáňa, J. Dáňa – Žila, Lóži.

12.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Robert Fulghum se svou novou knihou zavítal do Havlíčkova Brodu

Havlíčkův Brod - Americký spisovatel a bývalý pastor Robert Fulghum je opět v Čechách. S projektem LiStOVáNí ve čtvrtek zavítal také do Havlíčkova Brodu. Představil tu svou novou knihu Opravář osudů. Slavný spisovatel, který je v Čechách velmi oblíbený, se zúčastnil i Podzimního knižního veletrhu, kde měl v pátek autogramiádu.

Brodská galerie zve na Živý svět Anny Vojtěchové

Havlíčkův Brod – Živý svět Anny Vojtěchové se v pátek 20. října otevře návštěvníkům Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Vernisáž výstavy je součástí Podzimního knižního veletrhu. Tvorba česko-americké výtvarnice a ilustrátorky Anny Vojtěchové je totiž k vidění i tam.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.