Ještě před posledním kolem se strachovali o záchranu v soutěži, ale v přímém souboji dvou ohrožených celků se jim podařilo 2:0 zdolat rezervu Humpolce, a tak tradiční átřídní soutěž zůstala opět zachována. Konečná tabulka byla nakonec tak vyrovnaná, že Věžnice skončila na sedmém místě.

„Letos se chceme určitě zachránit dřív, než v posledním kole. Soutěž je totiž nesmírně vyrovnaná," konstatoval předseda místního klubu Bohuslav Chalupník.

Kádr by pro letošní sezonu prý neměly poznamenat žádné odchody, naopak by se teoreticky mohl ještě zkvalitnit. „Předpokládám, že tým by měl zůstat minimálně stejný. Navíc se u nás připravuje divizní Polná, která má hodně hráčů a pokud bude svůj kádr zeštíhlovat, mohl by k nám odtud někdo přijít," zamyslel se Chalupník. Ten za favorita nového ročníku považuje Světlou. A kdo by mohl sestupovat?

„To si netroufnu tipovat, opravdu jde o tak vyrovnanou soutěž, že to nelze předjímat," dodal předseda klubu.

Věžnice zahajuje letní přípravu tento pátek a už v neděli odehraje první přípravné utkání. To se jako už tradičně odehraje v Rozsochách, které startují ve žďárském okresním přeboru.