Svěřenci trenéra Richarda Zemana dokázali na svém hřišti porazit oslabenou Bystřici a dál tak živí naději na záchranu.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů," shodli se na slovo domácí kouč Richard Zeman a hrající asistent bystřického trenéra Martina Maši Oldřich Veselý.

V prvním dějství byli lepší domácí, kteří se díky dvěma trefám Matěje Vopršala dostali do dvoubrankového vedení.

„Svou aktivitou jsme soupeře zaskočili a donutili k chybám a dokázali je potrestat," podotkl Zeman.

„Vůbec jsme neplnili taktické pokyny a domácí nechali hrát. Ti pak ze dvou šancí dali dva góly," shrnul první dějství Veselý.

Právě bystřický hrající asistent se při zranění brankářů Karla Němečka a v minulém kole i Pavla Trávníčka musel postavit mezi tyče, ač je původem stoper.

„Ale ve druhém poločase jsem vlastně stopera hrál, protože domácí už se k ničemu nedostali a já tak všechno řešil nohama," popisuje obrat v převaze.

Bystřici se totiž podařilo deset minut po pauze vyrovnat a mladý domácí celek znervózněl. „Nejsme ještě na takové výši, abychom dokázali takticky dohrát zbytek zápasu. Rychlý gól nás vykolejil," připustil Zeman.

„V poločase jsme to oživili Čechem, který šel dopředu k Prášilovi, a do obrany se stáhl Chocholáč. Druhá půle už byla v naší režii, bohužel jsme s výjimkou kontaktního gólu selhávali ve finální fázi," mrzí Veselého.

Na nedostatcích v bystřické hře se podepsala i absence středopolaře Luboše Zbytovského, který dobíral antibiotika. „S ním bychom byli v koncovce určitě nebezpečnější, na další zápas už by měl být k dispozici," prozradil Veselý.

Následující domácí utkání s Uherským Brodem bude pro Bystřici hodně důležité. Po výhře předposledního Žďáru má totiž na sestupovou pozici aktuálně náskok pouhé čtyři body.

„Pořád to máme ve svých rukách. Výhra nás může dostat zase někam jinam, další porážka už by naopak byla komplikací," uvědomuje si Veselý, který v brance zřejmě zůstane.

„Přestupní termín skončil a brankář béčka Mrňous byl teď pracovně mimo; pokud nebude stíhat trénovat, chytat nebude," vysvětlil bystřický matador, který v záskoku mezi tyčemi nevidí problém.

„Co jsem měl možnost poznat, tak v divizi je to o dvou třech střelách za zápas, zbytek se dá odehrát nohama, jde o takticky vyspělou soutěž. Není to jako v nižších soutěžích, kde si týmy vytváří řadu šancí," všiml si.

Havlíčkův Brod cestuje o víkendu do Kozlovic a kouč Zeman ví, že nutnost bodovat teď bude v každém zápase.

„Vyhrávají všichni okolo, trhl se Šumperk, zvítězil i Žďár. Na jaře sice hrajeme dobře, ale jen předvedená hra v naší situaci nestačí," dodal zkušený stratég.