Přitom zápas proti diviznímu rivalovi se pro domácí nevyvíjel dobře. Hosté po čtvrthodině vedli už 2:0. Do sítě uletěl centr Najmana, po rychlé protiakci dorážel Novotný.

Po přestávce ale přišel velký obrat. „Něco jsme si v kabině řekli a hru změnili. Myslím si, že s definitivní platností to rozhodl čtvrtý gól,“ soudil Nedvěd.

O vyrovnání se postarali slepenými góly Sodomka a Šindelka, po hodině hry si vstřelil vlastence ždírecký Klimeš. Postup Žďáru nad Sázavou pečetili Severa a v samém závěru Dvořák.

Zápas byl soutěžní premiérou pro mladého trenéra hostů Michala Votavu. Jak celkem pochopitelně přiznal, jednalo se o premiéru hodně hořkou. „První poločas jsme zvládli, měli jsme více šancí. Ve druhém jsme měli sedm minut totální tmu. Za stavu 3:2 jsme to otevřeli, začali vzadu hrát na tři, ale výsledkem byly další góly v naší síti,“ uvedl.

V poháru už dohrála Velká Bíteš. S nově se formujícím týmem Blanska prohrála 1:3, když zápas rozhodlo prodloužení.

ŽĎÁR N. S. - ŽDÍREC N. D. 5:2
Góly: 50. Sodomka, 52. Šindelka, 62. vlastní, 78. Severa, 89. Dvořák – 9. Najman, 15. Novotný. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 6:4. Diváci: 250. Poločas: 0:2. Žďár n. S.: Hajný – Zažímal, Šindelka, Fiala, Šerý (72. Trojánek), Severa (83. Dvořák), Henzl (46. Kunstmüller), Požár, Švoma (89. Mach), Sodomka, Peňáz. Ždírec n. D.: Javorski – Pelikán, Štukhejl (9. Klimeš), Koutný (64. Šrámek), Fikar, Novotný, Najman (75. Felkl), Pátek, Vopršal, Málek, Novotný.

V. BÍTEŠ - BLANSKO 1:3 po prodloužení
Góly: 90. (+2) Moučka (PK) - 39. Hladký, 98. Machálek, 115. Retano Elekana. Rozhočí: Sivera. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (60. Pavel Loup). Diváci: 150. Poločas: 0:1. V. Bíteš: Pelán - Pavel Loup, Šperka, Mrňa (61. Bartoš), Daněk, Merdita (70. Moučka), Novotný (98. Loup), Šimončič, Macek (55. Sznapka), Dufek (53. Škuta), Krula.