„Máme dobrý kádr, který tvoří mladí hráči, kteří jsou nakombinováni se zkušenými, kteří už mají v krajském přeboru něco odkopáno. Proto nemůže roli  jednoho favoritů soutěže odmítat. Kromě Humpolce by měla hrát nahoře Chotěboř a Jemnicko," říká ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Ten byl rád za příchod gólmana Stanislava Pometla, který prodloužil hostování ze Žďáru nad Sázavou. V neděli od 16.30 budou svěřenci Miroslava Plíška hostit na svém hřišti Velkou Bíteš. „Chceme doma zahájit tak, jak jsme na jaře skončili. Zkrátka pokračovat v dobrých výsledcích," nechal se slyšet Plíšek.

Světlá má problémy se sestavou

Ve stejný čas vstoupí do soutěže i světelská Bohemka. Ta bude rovněž na svém hřišti hostit Čáslavice-Sádek, jednoho z aspirantů sestupu. Čáslavice nemají za sebou zrovna povedenou sezonu a očekává se, že jejich vzkříšení nebude probíhat ani letos. Světlé zůstal kromě gólmana Patrika Soukala kádr pohromadě, navíc ho posílil Jiří Petřík z Havlíčkova Brodu.

Trenér Miloslav Kafka bude opět spoléhat na ostrostřelce Miroslava Křikavu a v bráně bude mít s největší pravděpodobností nestárnoucího Petra Janotu.

Příjemná není skutečnost, že kvůli zužování krajského přeboru bude z této soutěže padat více týmů.

„Body si musíme uhrát už na podzim," říká Miloslav Kafka a dodává: „Předpokládám, že nahoře budou čtyři týmy a zbytek se bude prát. My chceme mít dobrý vstup, takže chceme doma uspět už proti Čáslavicím. Sice to tam dávají za pochodu dohromady, ale pořád tam mají dva nebezpečné hráče, na které si musíme dát pozor. Sestavu budu lepit, protože máme dva hráče vyloučené a někteří jsou na marodce."