Naopak se záchranou budou mít ještě starosti ve Světlé nad Sázavou a v Přibyslavi.

Ve Ždírci začali domácí s příliš složitou hrou, která jim v prvních dvaceti minutách šanci nepřinesla. Probudil je až gól Mrázka z pokutového kopu. Potom už na hřišti Tatran dominoval a utekl až na 4:0. V závěru se podařilo Hitnausovi pouze snížit. „Prvních dvacet minut bylo z naší strany těžkopádných a podržel nás v této pasáži gólman Pometlo. Pomohl nám první gól, potom jsme na soupeře vyvinuli tlak a po delší době ho vyjádřili i brankově," pochvaloval si ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Domácí prostředí nesvědčilo Přibyslavi. Ta odevzdala všechny body lepšímu Jemnicku. Na začátku se vyznamenal přibyslavský gólman Sybera, který chytil Krejčovi pokutový kop. Se zkušeným Jemnickem tato situace nezamávala a do poločasu šlo zásluhou Morkuse a Františka Kříže do dvougólového vedení.

Po přestávce vykřesal naději domácí Kunc a Krejča z trestného kopu napravil svoje selhání při pokutovém kopu. „Jemnicko nás přehrávalo, dostalo nás pod tlak, z něhož pramenily standardní situace, které Jemnicko trestalo. My jsme se prosadili z brejku pouze jednou, další šance nám vychytal výborný Kopeček.

Nedařilo se ani Světlé, která prohrála v Jaroměřicích a světelský trenér byl po zápase hodně nazlobený.

„Co jsem předpokládal, to se také stalo. Na začátku se proti nám kopala penalta, dostali jsme červenou a navíc z naší strany chtěli hrát fotbal asi tři hráči, zbytek nezahrál ani průměr. Soupeř nás přehrál nasazením a bojovností," nechal se slyšet.

Pouze bod vyválčila Chotěboř ve Stáji, kde remizovala se Sapeli Polnou 1:1. Aspirant atakující popředí tabulky začal výborně, když se ve dvanácté minutě ujal vedení zásluhou Marka Somerauera. Vítr z plachet jim vzal pokutový kop odpískaný před poločasem a vyloučení Čápa. Pokutový kop proměnil Dvořáček, který se tak zasloužil o konečný výsledek 1:1.

„Úvod zápasu nám hrál do karet, dali jsme brzy gól, ale potom jsme vyklidili pole. Před koncem zápasu jsme přišli o vedení a vyloučeného Čápa. Navíc se nám zranil Martin Somerauer, což je pro nás citelná ztráta. Podali jsme slabší výkon," byl kritický chotěbořský trenér Josef Soural.