Tatran se při hledání nového trenéra do žádného dobrodružství nepustil. Sáhl víceméně do vlastních řad. Michal Votava za Ždírec v minulosti hrál a krátkou dobu dělal svému předchůdci asistenta. „Má áčkovou licenci, trénoval mládež v akademii a hlavně tým zná. Nemusí se s ním seznamovat,“ shrnul přednosti nového kouče předseda klubu Vlastislav Legát.

Přiznal, že konec Martina Slavíka, který bude trénovat Hlinsko, mu nadělal starosti. „Bylo to poměrně hektické. Jsem rád, že Michal naši nabídku přijal,“ uvedl.

Hokejisty Žďáru nad Sázavou v následující sezóně povede Martin Sobotka. Ten po uplynulé sezoně skončil v prvoligovém Šumperku.
Hokejisté Žďáru nad Sázavou narazí v přípravě na favority druhé ligy

Votava bude jedním z nejmladších divizních trenérů. Je mu pouhých třicet let. „Ano, je mladý, ale rozhodli jsme se, že mu dáme šanci. Zkušenosti už má dostatečné,“ vyjádřil se Vlastislav Legát.

Trenérský životopis Michala Votavy je opravdu poměrně pestrý. Jeho jedinou dospělou štací je sice roční angažmá v Přibyslavi, ale předtím byl kondičním trenérem dorostu FC Vysočina. Při studiích působil jako asistent trenéra přípravek Zbrojovky Brno.

Přesto přiznává, že k divizní soutěži chová respekt. „Rozmýšlel jsem se asi týden. Důležité bylo, že nabídka přišla právě ze Ždírce. Kdybych měl jít do úplně cizího prostředí, asi bych do toho tak nevskočil,“ byl upřímný.

Miroslav Zeman byl strůjcem nejlepšího výsledku žirovnických fotbalistů posledních let.
Trenér Zeman je momentálně bez angažmá. Po Žirovnici skončil i v Táborsku

Ždírečtí fotbalisté o následujícím víkendu ještě přípravný zápas hrát nebudou, ale pak změří síly s Náchodem. Ten sice hraje také divizi, ale na jeho lavičce působí bývalý trenér Sparty Václav Kotal. „Bude to pro mě škola,“ přiznal s úsměvem Michal Votava.

V generálce jeho tým nastoupí proti Pelhřimovu, mezi tím ho čeká pohárové utkání se Žďárem nad Sázavou. Jeho vítěz vyzve v následujícím kole Zbrojovku Brno. „S kluky jsme se o tom na tréninku bavili. Je to pro nás všechny velké lákadlo. Budeme se snažit přes Žďár přejít,“ ujistil kouč.