„Kafkové mají se Ždírcem kladnou bilanci. Můj syn i v dresu divizních Satanic, a já si pamatuji na rok 1998, kdy jsme doma porazili Ždírec 3:0 a postupovali jsme do I. A třídy. A samozřejmě na zápas s Havlíčkovým Brodem, který jsme ve Ždírci otočili z 2:0 na 3:4, rozhodující gól dal v nastavení Michal Mareš," zavzpomínal na doby nedávné světelský trenér Miloslav Kafka.

Jeho svěřenci mu udělali radost remízou už ve zmiňovaném zápase v Chotěboři. Tentokrát by ale s remízou příliš spokojený nebyl. „Samozřejmě vždy záleží na průběhu utkání, ale doma nám velí získat tři body," nehledá si alibi Kafka.
A co od soupeře očekává? „Samozřejmě se známe z přípravných zápasů, ale teď to bude úplně něco jiného. Ždírec je namlsaný vysokou výhrou nad Pacovem 4:0 a určitě sem nepřijede prodat kůži lacino. Věřím, že už nastoupí Císař a zdravotně se dá dohromady Valenta s Rezkem. Rád bych hrál fotbal po zemi, který se nám v Chotěboři dařil pouze dvacet minut, dále to bude hodně o bojovnosti, jako každé derby," má jasno Kafka.

Ždírecká Dekora v úvodním utkání ze hřiště vyzmizíkovala Pacov, ale podle trenéra Plíška je ve Světlé nečeká nic jednoduchého.

„Světlá je namlsána remízou z Chotěboře, doma ten bod budou chtít potvrdit a před svými fanoušky se předvést. Musíme se připravit na jejich důraz, pohlídat si hráče, kteří hrají na Křikavu a jemu nedat prostor k zakončení," odhalil trochu karty ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Další derby se ve stejný čas hraje v Havlíčkově Brodě, kam přijede Chotěboř.