Tentokrát doma nedokázali vstřelit branku Přibyslavi. Štěstí se odvrátilo od Světlé, která po výhře v Chotěboři 1:0 stejným výsledkem odevzdala body žďárskému Herálci. Smolařem nedělního utkání ve Ždírci byl domácí hráč Pavel Klimeš, který v prvních sedmnácti minutách upaloval třikrát na přibyslavského gólmana Uhlíře, ani jednu ze svých příležitostí neproměnil. Hosté ohrozili v prvním poločase Pometla pouze jednou, ani oni se z gólu neradovali. Po přestávce hostující gólman branku přímo zaklel, další šance spálil Klimeš, Novotný, Slavík a Mrázek. Gólman Pometlo uhájil potřetí v řadě čisté konto, ale ani to trenéra Miloslava Plíška příliš netěšilo. „Co je nám platné, že jsme dosud neinkasovali branku, když ani žádné nedáváme," smutnil.

Z bodu měl samozřejmě radost jeho kolega Radek Havlíček: „Bez branek to skončilo díky oběma gólmanům, kteří podali výborné výkony. Zejména náš gólman Oldřich Uhlíř, který měl daleko více práce. Líbila se mi záložní řada Ždírce, ale jejich produktivita byla špatná, měli jen tři střely do prostoru branky. Hráče chválím za bojovnost a nasazení.

Světelská Bohemka byla namlsána třemi body z Chotěboře, které chtěla proti lídrovi tabulky z Herálce doma potvrdit. Hrálo se pohledné a bojovné utkání. Herálec potvrzoval svou herní kvalitu, ale překážkou jim byl nestárnoucí gólman Petr Janota. Svojí chvíle se dočkal i světelský ostrostřelec Křikava, tentokrát na gólmana Žďárského nevyzrál. Po přestávce mohl Světlou poslat do vedení Štros, jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla a na druhé straně si připsal dva ligové zákroky Janota. Rozhodnutí padlo v 81. minutě, kdy herálecký Uchytil potrestal chybu domácích hráčů. „Soupeř podal výborný výkon, bod bychom určitě brali. Jestliže jsme měli štěstí před týdnem v Chotěboři, nyní nás trošičku opustilo. Hráčům ale nemohu nic vytknout, podali maximální výkon. Herálec byl prostě lepší," nechal se slyšet světelský lodivod Miloslav Kafka.