Nováček ze Ždírce nad Doubravou si po dvou porážkách spravil chuť, když spravil chuť ve Štokách.

Ovšem jeho výhra se nerodila lehce. „Kdybychom po prvním poločase prohrávali 4:0, tak bych nemohl říct ani píp," upozornil hrající trenér ždírecké rezervy Tomáš Máša. Jeho celek na účelově hrajícího soupeře nestačil. „Nám se nedařilo napadání a soupeř hrál svou hru, která nám nesvědčila," souhlasil.

Jenže po přestávce udělal Máša změny v sestavě a to bylo na výkonu jeho svěřenců znát. „Hra se oživila. Soupeři jsme dokázali znepříjemňovat rozehrávku a jejich hra se jim nedařila," popsal zlepšení Máša. Jeho svěřenci se dostali do tříbrankového vedení a Štoky už nedokázali na tento odskok odpovědět. Jejich jediná branka nebyla ani jejich, ale Ždírec si ji dal sám.

„Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali. Pro nás jedině dobře. Měl jsem před zápasem obrovský strach, protože jsme nepřijeli v ideální sestavě. Dal jsem ale příležitost mladým a vyplatilo se. Takže tři body jsou pro nás zlaté," dodal Máša. Ten zařadil do sestavy dorostence Ondřeje Pospíšila a ten se ukázal ve velmi dobrém světle.

„Na dalším dorostenci ještě pracuji, chci, aby se k nám přidal. Přeci jen juniorka je pro mladé přestupný krok do dospělého fotbalu a třeba se pak dostanou do A-týmu," uznal ždírecký lodivod.

Venkovní zápas se také vydařil fotbalistům Tisu, kteří si přivezli tři body z Černíče.

„Oproti Věžnici venku, kde jsme prohráli, nám paradoxně pomohlo, že soupeř dal první gól. Navíc Černíč je fotbalovější tým, což nám sedí více," řekl spokojený kouč Miloslav Kozlík. Ten druhým dechem ale také dodal, že jeho celek měl i v zápase štěstí, které k fotbalu patří.

Vítězný zápas na hřišti soupeře tak je podle něj potřeba potvrdit i na domácí půdě, kde o víkendu přivítá v derby Lípu. „Ale nebude to nic jednoduchého, protože nám sedí týmy odjinud. Přeci jen z okresu se všechny týmy velmi dobře znají a moc dobře všichni vědí, co nám nesedí, a to je tvrdá hra. Ovšem v Lípě jsou dobří fotbalisté, tak to bude těžké," uznal Kozlík, který navíc bude mít problémy se sestavou.

„Máme hodně zraněných, a tak nám pomáhají dorostenci. Jenže ti hrají zápas ve Světlé o hodinu dřív než my, tak nevím, jak to poskládáme," posteskl si.