Ovšem o třech bodech svěřenci trenéra Martina Slavíka rozhodli až po změně stran. Do vedení je poslal v 56. minutě Kamil Štukhejl a klid na kopačky stejný hráč vystřelil deset minut před koncem utkání.

„Měli jsme už v prvním poločase dostatek šancí, ale nedokázali jsme je dotáhnout do zdárného konce. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme se uklidnili a přidali ještě druhou branku," oddechl si Slavík.

„Soupeři jsme výhru usnadnili, protože ve druhé půli jsme udělali dvě chyby, po kterých jsme inkasovali," smutnil kouč Okříšek Gustav Cabúk.

Martina Slavíka překvapilo, že se hrál zápas plný osobních soubojů. „Takovéto zápasy se hrají spíše na menších hřištích, ale hřiště v Okříškách má větší rozměry, ale bojovalo se po celý zápas" potvrdil ždírecký lodivod.

Vedoucí celek ze Ždírce nad Doubravou pronásleduje Havlíčkův Brod, který chce návrat do divize soupeři znepříjemnit. A zatím mu šlape zdárně na paty. Vítězství v Jemnicku mu zaručilo druhé místo a ztrátu pouhých dvou bodů.

„Důraz nám v prvním poločase pomohl k vedoucí brance, byli jsme fotbalovější. Po změně stran soupeř přidal na důrazu a zaměstnával nás na plné obrátky, ale ustáli jsme to," uznal šéf brodské lavičky Miloslav Plíšek.

„Prohráli jsme pěkným gólem. S výkonem jsem spokojený, ale s výsledkem už ne," doplnil svého kolegu jemnický trenér Zbyněk Kincl.

Výsledky 14. kola KP
JAROMĚŘICE N. R. – CHOTĚBOŘ 1:4
JEMNICKO – HAVL. BROD 0:1
LEDEČ N. S. – HUMPOLEC 2:0
NOVÁ VES – VEL. MEZIŘÍČÍ B 3:0
OKŘÍŠKY – ŽDÍREC N. D. 0:2
SAPELI POLNÁ – M. BUDĚJOVICE 1:0
ŽIROVNICE – PŘIBYSLAV 3:2

Sestava 14. kola KP. Infografika.Zdroj: Deník

Bilance a góly
4-0-3, góly: 10:9, průměr gólů na zápas: 2,71. Celkem: 52-14-32, góly: 300 (174: 126), průměr gólů na zápas: 3,06.

Střelnice kola
5 gólů (Žirovnice – Přibyslav, Jaroměřice n. R. – Chotěboř). Rekord sezony: 8 gólů (Přibyslav – Ledeč n. S., 10. kolo).

Snajpři
Střelci kola: 2 – Somerauer (Chotěboř), Štukhejl (Ždírec n. D.). Celkem: 9 – Veselský (Havl. Brod). 8 – Háněl (Havl. Brod), Somerauer (Chotěboř). 7 – Bastl (Okříšky), Dvořák (Chotěboř), O. Šandera (Nová Ves), J. Pešek (Ledeč n. S.), Štukhejl (Ždírec n. D.), F. Dvořáček (Sapeli Polná). 6 – F. Kříž (Jemnicko). 5 – M. Příhoda, (Sapeli Polná), P. Novotný (Ždírec n. D.), Pospíchal (Přibyslav), Dalík (Humpolec), Barák (Jaroměřice n. R.).

Neprůstřelní
Čisté konto: Kubát (Havl. Brod), Bezděk (Ledeč n. S.), Fuksa (Nová Ves), Pometlo (Ždírec n. D.), Herink (Sapeli Polná). Celkem: 8 – Herink (Sapeli Polná), Pometlo (Ždírec n. D.). 5 – Fuksa (Nová Ves), Bezděk (Ledeč n. S.). 4 – Kříž (Humpolec), Kubát (Havl. Brod).

Zlí muži
Vyloučení: Kopeček (M. Budějovice), Škacha (Přibyslav). Celkem: 33 (15:18).

Ochozy
Diváci: 623, průměr na zápas: 89. Nejvíce: 150 (Jemnicko – Havl. Brod, Ledeč n. S. – Humpolec), nejméně: 30 (Sapeli Polná – M. Budějovice). Celkem: 13 569, průměr na zápas: 139. Rekordní návštěva: 320 (Chotěboř – Havlíčkův Brod, 5. kolo a Chotěboř – Ždírec n. D., 7. kolo).

Hvězda 14. kola
Martin Somerauer, záložník Chotěboře: Gól z přímého kopu se dnes jen tak už nevidí. Chotěbořský špílmachr proměnil v Jaroměřicích hned dva.