Už ve středu je na programu předehrávka 15. kola.

PELHŘIMOV – SLAVOJ POLNÁ 0:1

Zápas začal vlažným oťukáváním soupeřů. Skórem mohl pohnout ve 20. minutě Obranec, ale sám před gólmanem se zalekl a Skočdopoleho trefil. Ve 28. minutě bylo svým způsobem rozhodnuto o osudu celého zápasu. Domácí velmi nepřesně zahráli rohový kop a Polná předvedla, jak by se měly hrát rychlé brejky. Po pěti nahrávkách se ocitl sám před Dvořákem Pražák a poslal přízemní střelou hosty do vedení. Utkání pokračovalo v dosti nefotbalové podobě, kdy většina balonů končila po nahrávce na kopačkách soupeře. Pelhřimovští si vynutili

bezzubý tlak, při šancích zakončovali nepřesně. Nejblíže k vyrovnání byl ve druhé půli střídající Chadim, ale své šance se zalekl.

„Pro nás je to zbytečně zahozený zápas. Špatně jsme rozehráli standardní situaci a soupeř bleskovou kombinací přes celé hřiště vstřelil jedinou branku. Vytvořili jsme si tři brankové příležitosti, ty ale nikam nevedly,“ ohodnotil utkání trenér Pelhřimova Martin Moravec.

„Zápas jsme doslova vybojovali a podařilo se nám hrát konečně s nulou. Jsem spokojený, sice jedna šance vyřešila celé utkání, ale důležité jsou pro nás tři body,“ shrnul zápas trenér Polné Vladimír Hekerle.

Góly: 28. Pražák. Rozhodčí: Bernatík. ŽK: 1:1 (Bartoň – 60. Kavka). Diváci: 200. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Dvořák – Homolka, Sládok, Čížek, Kmoch – Bartoň, Niederle, D. Poul, V. Poul (46. Naniáš) – Obranec, Krtek (68. Chadim). Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Fadrný, Caha – J. Holub (78. Lovětínský), Kavka, Pražák, Jan Urbánek (87. Jakub Urbánek) – Klíma (68. Válek), Benda. Nejlepší hráči: Čížek – Caha, Skočdopole.

ST. ŘÍŠE – ŠUMPERK 3:0

Hosté nastoupili s hodně defenzivní taktikou, takže celý zápas měli domácí převahu, ale v první půlce z ní příliš nevytěžili. Pár pološancí k vidění bylo, jenže přesné zakončení žádné, takže do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Ve druhé půlce se nápor Staré Říše zvětšil a bylo to znát i na skóre. Vybojovaný míč na hranici posunul Merhaut na nabíhajícího Michala Pokorného, který křížnou střelou rozjásal svůj tým. Hosté poté nezachytili ani další ofenzivní výpad domácích, na jehož konci byl centrující Göth a skórující Konate. Chvíli poté chytil brankář Kreizl malou domů do rukavic na malém vápně a nepřímý kop skončil v šibenici, opět z kopačky Konateho.

Góly: 58. M. Pokorný, 71. a 75. Konate. Rozhodčí: Pepelák. ŽK: 2:3. Diváci: 85. Poločas 0:0. Stará Říše: Břinek – Brnický, Kadlec, Príborský, Merhaut – R. Pokorný (63. Rygl), Göth, Heide, M. Pokorný – Vácha (67. Tichánek), Konate. Šumperk: Kreizl – Reichl, Herynek, Skopak, Hruda – Podhorný (82. Španihel), Pezzotti, Šabršula (46. Ševčík), Konečný – Barcal (77. Nemeth), Horák. Nejlepší hráči: Príborský, Heide, Kadlec.

ŽDÍREC N. D. – ŽĎÁR N. S. 3:1

Ždírci vyšel vstup do utkání. V 5. minutě po faulu na Koloucha kopal Fikar trestný kop, který trefil krásně přes zeď. Ve 20. minutě domácí chybovali při autovém vhazování, čehož využil Nedvěd k vyrovnání. Po půl hodině hry se do šance dostal Najman po přihrávce Mrázka. Ve 32. minutě si akci zmiňovaní hráči vyměnili, ale soupeř střelu zablokoval. Potom spálil velkou šanci Pátek, který přestřelil branku z dobrého postavení kolem pokutového území.

Po přestávce se vyznamenal hned po výkopu Pometlo, ale na druhé straně Kolouch našel centrem Mrázka, který prostřelil Jíchu – 2:1. V 57. se do zakončení dostal Najman, který na území penalty přestřelil. V 76. minutě chyboval žďárský gólman se stoperem, z této situace se zahrával rohový kop a z něho Kolouch hlavou zvyšoval na 3:1. Poslední šanci měl Žďár až v předposlední minutě, ale branku Pometla netrefil.

Góly: 5. Fikar, 48. Mrázek, 76. Kolouch – 20. Nedvěd. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 2:3. Diváci: 350. Poločas: 1:1. Ždírec: Pometlo – Michalec, Čalkovský, Kolouch (83. Slavík), Kysilko – Fikar (90. Dvořák), Štukhejl, Pátek, Novotný – Mrázek, Najman (86. Klimeš). Žďár: Jícha – Veselý, Berky, Vomela, Mašek – Turek, Nedvěd, Jurnečka (77. Motyčka), Ločárek (85. Peňáz) – Chmelíček, Trojánek (59. Kunstmüller). Nejlepší hráči: Kolouch, Mrázek – Berky.

H. BROD – VRCHOVINA 1:0

Ve změněné sestavě domácí byli lepším týmem a hned ve 3. minutě zahrozil Prchal, ale z dobré pozice Vítkovu branku přestřelil. Po několika náznacích na obou stranách pak Henek nastřelil z úhlu tyč. A o chvilku později Polívka z desítky poslal balon hodně vysoko nad bránu. Po půl hodině hry pak hrozili i hosté, ale Pavel Smetana dobře nevyřešil samostatný únik na Kubáta.

Minutu před koncem nedal Křivka penaltu.

Po změně stran byl obraz hry podobný, Slovan měl více ze hry, ale z několika šancí proměnil jen jedinou. V 63. minutě Hejkal vystřelil z prostoru za vápnem, míč se od tyče odrazil k Tuhému a ten skóroval. Vrchovina hrozila hlavně ze standardek, ale branku vstřelit nedokázala, a to už ani domácí.

Gól: 63. Tuhý. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 2:4. Diváci: 180. Poločas: 0:0. H. Brod: Kubát – Křivka, Kavka, Hekerle, Polívka – Hejkal (78. Portyš), Tuhý (87. Báča), Henek, Konvalina (32. Plichta), Štědrý – Prchal. Vrchovina: Vítek – Dvořáček, R. Sodomka, Drdla (85. Košík), Smetana – Michal, P. Sodomka (76. Šmída), Smetana, Mrázek – Žák (76. Skryja), Šandera. Nejlepší hráči: Polívka, Tuhý, Henek.

BLANSKO – BYSTŘICE 1:1

Předehráno v pátek

Ostatní výsledky 5. kola: Hodonín – Přerov 1:1 (1:1), 43. Pavlačka – 45. (+2) vlastní Víšek. Uh. Brod – Rosice 1:3 (1:1), 11. D. Marek – 26. Malata, 59. Moučka, 84. Chlup. Kozlovice – Tasovice 1:1 (1:0), 5. Ferko – 88. Konrád.

16. Šumperk 5 0 1 4 5:13 1

Příští kolo (středa): Přerov – Kozlovice 1:0 (předehráno), Hodonín – Tasovice, ST. ŘÍŠE – PELHŘIMOV, ŽDÍREC N. D. – Uh. Brod, ŽĎÁR N S. – H. BROD, Šumperk – Blansko, SLAVOJ POLNÁ – BYSTŘICE, Rosice – VRCHOVINA.