Žďírecký Tatran si sice tuto soutěž nevyzkouší poprvé, ale mnoho hráčů ze současného kádru již poslední účast klubu na divizních kolbištích nepamatuje. Přesto však nechce tým, který si postup vybojoval v nervydrásajícím závěru krajského přeboru, hrát na vyšší úrovni druhé housle.

Tempo bude jiné

„Tempo bude v divizi jistě rychlejší, dravější. Naši hráči by neměli mít problém se s tím vyrovnat, protože potenciál na to bezesporu mají, musíme však dokázat umět přepnout z krajské úrovně," zamyslel se trenér Tatranu Miroslav Plíšek.

Jeho svěřenci o uplynulém víkendu polykaly tréninkové dávky na soustředění v Třemošnici, v neděli se pak představili na hřišti v Chocni, kde prohráli 4:1.

„Přeci jen se projevila určitá únava a drobné šrámy, ale do začátku sezony bude snad vše v pořádku," doufal ždírecký lodivod.

Divizní nováček se tak v dalším přípravném zápase představil ve středu ve Světlé nad Sázavou, kde dokázal zdolat tamního účastníka krajského přeboru 3:1.

„Myslím si, že jsme po většinu zápasu byli aktivnější, lépe jsme drželi míč. Domácí nám však v prvním poločase několikrát zatopili, protože v našem bránění byly jisté mezery.

Ve druhém poločase však možná Světlé přece jen došly trochu síly a my jsme se dokázali ještě dvakrát prosadit. Trochu mě mrzí několik našich neproměněných šancí, přesto však zápas splnil svůj účel, i když nám někteří hráči ze základního kádru chyběli," vysvětlil Plíšek.

Ten je podle svých vlastních slov rád, že se mu podařilo udržet stávající kádr, který se v červnu radoval z postupu.

Navíc se prý velice dobře jeví útočník Najman, který v loňské sezoně oblékal dres Herálce ZR a Dekoře by mohl notně vylepšit churavou ofenzivu, která v loňské sezoně přece jen trpěla nízkým počtem vstřelených branek. Čuch na góly ostatně exherálecký forvard prokázal i ve Světlé dvěma trefami a nahrávkou na třetí branku.

„Přece jen máme trochu omezené možnosti, co se doplnění kádru týče. Nicméně prozatím jsem s přípravou spokojen. Pochopitelně se již na podzim budeme snažit získat co nejvíce bodů, abychom se vzdálili záchranářským starostem," zakončil Miroslav Plíšek.

Žďírec sehraje další přípravné utkání v sobotu v Pardubicích proti Živanicím.

SVĚTLÁ N. S. – ŽDÍREC N. D. 1:3

Góly Ždírce: Najman 2, Mrázek. Poločas: 1:1. Ždírec n. D.: Pometlo (46. Rezničenko) – Michalec, Cestr, Kolouch, Votava – Fikar, Štukhejl (46.Dvořák), Novotný, Klimeš (46. Slavík) – Najman (60. Zahradník), Mrázek.