Nyní je mezi kluby napjatá atmosféra ohledně odchodu Jiřího Míči právě do kádru brodského trenéra Richarda Zemana. Zajímavostí je, že Slovan Havlíčkův Brod nedokázal v Jaroměřicích pět let bodovat.

„Zápas taky tak vnímám. Od postupu Jaroměřic do krajského přeboru nedokázal Brod na jejím hřišti vyhrát a nevyhrál jsem tam dvakrát ani s Vrchovinou," má o motivaci postaráno Richard Zeman. Tomu se do týmu vrací uzdravený Tomáš Vařejka a z dovolené se vrátil stoper Pavel Nechvátal. Na marodce dále zůstávají Kunc a Petřík s Ganobjakem.

„Chceme se soustředit na svoji hru. Oproti posledním zápasům chceme být produktivnější," má jasno brodský lodivod. „Herně jsme zatím nepřesvědčili, ale body máme. Chceme zvládnout každý zápas a týmu věřím, že zvládne jaroměřické prokletí," říká manažer týmu Roman Zeman.

Být prvním týmem, který letos pokoří brodskou defenzivu, chtějí být Jaroměřice. „Oni za čtyři zápasy ještě nedostali gól a myslím, že už se třepou a říkají si, ať už to máme za sebou," usmívá se trenér Petr Kylíšek. Jeho týmu se na Slovan v minulých letech navíc poměrně dařilo, i když letos budou favoritem stále stoprocentní hosté. „Loni jsme je doma porazili 5:2, u nich prohráli 6:2 a o sezonu dříve vyhráli oba zápasy, ale došlo k přeskupení sil. Zatímco Brod posílil, my oslabili. Bude to těžký zápas," ví jaroměřický kouč.

Jediný recept, jak uspět, je podle Kylíška jasný. „Chceme je zaskočit útočnou hrou. Oni sice mají oproti nám jednou tolik bodů, ale my dali o gól víc," poukazuje jaroměřický lodivod a dodal: „Pokud chceme uspět, tak jedině vyhrát, protože remízy letos v krajském přeboru téměř nejsou (ve 32 zápasech jen dvě – pozn. aut.)." Jaroměřický kormidelník se bude muset obejít bez dvou zraněných hráčů a distancovaného Novotného. A to je při úzkém kádru problém. „Neřešíme, koho postavit, protože tam není co vybírat, ale kam ty hráče postavit," nechal se slyšet Kylíšek.