Ti na výhru čekali tři kola a nedočkali se jí ani v nedělním utkání proti Hodonínu. Trenér Richard Zeman nemohl do sestavy počítat s útočníkem Prchalem, který si přivodil zranění na futsale.

Samotný zápas začal pro Slovan výtečně. Už ve čtvrté minutě se z trestného kopu nádherně trefil Sklenář. Utkání pokračovalo ve skvělém tempu, oba týmy předváděly kombinační fotbal a nechyběly gólové šance. O vyrovnání se mohl po deseti minutách od inkasovaného gólu postarat Maršálek, ale jeho pokus z brankové čáry vyhlavičkoval Polívka.

Potom se vyznamenal brodský gólman Soukal, který bravurně vyrazil dalekonosný umístěný pokus Poláka. Po půl hodině hry se středem hřiště probil Kubát a před Petrášem si počínal zkušeně – 2:0.

Před poločasem mohl rozhodnout Jarosz, ale nechal se od míče odstavit a hosté z protiútoku připravili snížení. Krajní záložník a nejlepší hráč na hřišti Tomáš Reška našel před brankou Adamce, a ten nedal Soukalovi šanci.

„V prvním poločase jsme přispěli k dobrému fotbalu. Podali jsme v něm nejlepší výkon na jaře. Hráči si vzali kritiku po posledních zápasech k srdci a na hřišti to bylo znát. Bohužel se nám nesmí stávat, že inkasujeme před odchodem do kabin. Musíme prostě udržet stav 2:0. Ta branka vrátila soupeře do hry. Přitom jsme mohli jít do pohodlného vedení 3:0," řekl k úvodní pětačtyřicetiminutovce brodský trenér Richard Zeman.

Trest přišel v závěru

Po přestávce tempo hry opadlo, a to díky domácím, kteří nedokázali na první poločas navázat. Hodonín byl více na míči a agresivnější v osobních soubojích. „Nedařilo se nám už tolik kombinovat, útočníci nedokázali podržet míč a nebyli jsme aktivní. Ztratili jsme střed pole," poznamenal Zeman.

Přesto si Slovan na zvýšení náskoku šance vypracoval, ale nebylo mu v koncovce přáno. Zákonitě přišel trest v poslední minutě zápasu, kdy se před Soukalem prosadil Kotchi Dodzi.

„Jsem s výsledkem nespokojený. Tím neříkám, že si Hodonín nezasloužil bod, ale my to musíme umět dohrát. Oba góly jsme inkasovali v závěrech poločasů. Byli jsme za pasivitu potrestaní. Na podzim jsme měli v závěrech utkání štěstí, nyní se obrátilo proti nám," dodal Zeman.