Ten si ovšem přivodil pracovní úraz a do konce podzimu je mimo hru. A tak v Polné byli nuceni reagovat a hledat nové řešení.

Jenže sehnat narychlo gólmana, to není vůbec snadná práce, o čemž se přesvědčil i předseda polenského klubu Jindřich Skočdopole. „Protože je v Polné už dlouhou dobu neutěšená situace s gólmany a za béčko chytá bývalý brankář a hráč, obrátil jsem se na některé kluby, kde jsem neuspěl," nastiňuje šéf Slavoje.

Až v Havlíčkově Brodě mu podali pomocnou ruku, i když zprvu to tak nevypadalo. „Pan Skočdopole mi volal, zda bychom mu nepustili na hostování do konce podzimní části nějakého gólmana. Jenže i my s gólmany pro dva týmy zápasíme. Kvalitní materiál není nikde," prozradil manažer A-týmu Slovanu, Jaroslav Holcman.

Holcman se divize nebojí

Ten nakonec udělal gesto a šéfovi polenského Slavoje slíbil výpomoc sám, přestože už brankářské rukavice pověsil na hřebík. „Jsem rád, že nám konkrétně Havlíčkův Brod a Jarda Holcman vyšli vstříc," oddychl si Jindřich Skočdopole.  „Jsme domluveni, že si na šest zápasů sednu na lavičku," řekl odlehčeně Holcman, který počítá i s variantou, že se mezi tři tyče v případě nutnosti opravdu postaví. „Mám něco odchytáno, v divizi sice ne, ale nebojím se toho," dodala nová brankářská dvojka Slavoje.

(ves, vb)