Hasiči Deník
13.3.2016

Ve sboru fungoval dříve i samaritán či lezec

Žižkovo Pole – Sbor dobrovolných hasičů ze Žižkova Pole na Havlíčkobrodsku, který se účastní soutěže Českého rozhlasu Region Dobráci roku, byl založen již v roce 1898.

13.2.2016

V Číhošti vlastní dokonce koňskou stříkačku

Číhošť – Sbor dobrovolných hasičů v Číhošti na Havlíčkobrodsku, který se účastní soutěže Českého rozhlasu Region Dobráci roku, se může pochlubit i více než sto let starými historickými exponáty či vlastním muzeem.

18.10.2015

Kunemilští hasiči cení tesáky

Kunemil - Pozornost na soutěžích požárního sportu vzbuzuje oblečení hasičů obce Kunemil.

6.4.2015

Zvláštní jednotka hasičů bude mít novou základnu v Jihlavě

Jihlava – Speciální jednotka pomůže na Vysočině například při sněhových kalamitách.

4.9.2014

I po "kiksu" bojují o stříbro

Nová Ves u Světlé - Již předposlední kolo Havlíčkobrodské Rebel ligy hasičů v požárním útoku se odehraje v sobotu v Nové Vsi u Světlé.

4.9.2014

Pyro Car je unikátní akce, která v Evropě nemá obdoby

Přibyslav – Hasičský Pyro Car je naprosto unikátní a ojedinělou akcí, která na evropském kontinentě nemá obdoby a ještě dlouho mít nebude. Prohlásil to Pawel Buksalewitz, starosta Sboru dobrovolných hasičů z polského města Krzywiń, který se víkendového přibyslavského setkání dobrovolných hasičů z celé České republiky zúčastnil.

31.8.2014

Hasiči dokázali, že jim není cizí ani kuchařské umění. Vařili, pekli a smažili

Přibyslav – O počtu hasičských automobilů, speciálů, veteránů a historických stříkaček, které dobrovolní hasiči z celé České republiky přivezli do Přibyslavi na čtvrtý ročník Pyro Caru, stejně jako o vysoké návštěvnosti, již nějaké to slovo padlo.

31.8.2014

Na Pyro Car přijel rekordní počet aut

Přibyslav – Kolem pětatřiceti tisíc lidí se v pátek a sobotu přišlo podívat na přibyslavský Pyro Car. Na ploše letiště návštěvníci viděli stovky moderních i starších hasičských automobilů, desítky speciálů a celou řadu další hasičské techniky.

17.8.2014

Hasiči z Dobré u Přibyslavi slavili v sobotu devadesátku

Dobrá – Slavnostní průvod obcí, svěcení hasičské zbrojnice a na závěr ukázky nejmodernější hasičské techniky. Už celých 90 let od svého založení si v sobotu připomněl Sbor dobrovolných hasičů v Dobré u Přibyslavi.

14.8.2014

Hasičky ze Ždírce zdobí půvab i výkony

Ždírec nad Doubravou - Rebel havlíčkobrodská liga v požárním útoku tři kola před cílem zná vítěze soutěže žen.

30.12.2012

Požár vepřína nebyl založen úmyslně

Borek - Na odklízení uhynulých zvířat v Borku dohlíží Státní veterinární správa. Škoda bude zřejmě mnohem vyšší.

11.8.2011

Hasiči se těší na sobotu, chystají velkou slávu

Česká Bělá - Součástí oslav 130. výročí založení sboru bude i slavnostní otevření hasičské zbrojnice.

15.3.2011

Hasiči se školí v první pomoci za peníze z evropských fondů

Přibyslav – Jak poskytnout první pomoc při automobilové nehodě, či v situaci, kdy je zraněný pod vlivem drog.

11.3.2011

Požár trávy hasili šestkrát za den

Havlíčkobrodsko - Lidé s nástupem jarního počasí začali s vypalováním trávy.

9.3.2011

Velitel hasičů a pivovarník bude mít pamětní desku

Havlíčkův Brod - Pamětní deska Františka Raupacha z lipnické žuly se připravuje k odhalení na budově ředitelství územního odboru Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina a sekretariátu okresního sdružení hasičů na Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě.

25.11.2010

Rodí se spolupráce hasičských muzeí

Přibyslav - Naše ústřední hasičské muzeum v Přibyslavi, které patří Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, bude spolupracovat s Expozicí požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbiroze v západních Čechách.

26.10.2010

Hasiči v Dobré se už snad dočkají nové klubovny

Dobrá, Přibyslav – Již téměř dva roky usilovali dobrovolní hasiči z Dobré u Přibyslavi o rekonstrukci hasičské zbrojnice, která už nevyhovovala prostorově ani hygienicky.

20.10.2010

Zasloužilí hasiči si dají dnes dostaveníčko na Lipnici

Lipnice nad Sázavou – Zasloužilí hasiči kraje Vysočina se dnes sjedou do Lipnice nad Sázavou na slavnostní setkání nositelů titulu „Zasloužilý hasič“.

26.9.2010

V Bělé se bojovalo o poslední body

Česká Bělá /FOTOGALERIE/ – Je dobojováno. Desátý, a tedy poslední díl Havlíčkobrodské ligy, závodu sborů dobrovolných hasičů v požárním útoku, který se v sobotu konal na hřišti v České Bělé, je již minulostí.

23.9.2010

Havlíčkobrodská liga vstupuje do finále

Česká Bělá – V sobotu se v České Bělé koná poslední, a to desáté, kolo Havlíčkobrodské ligy, soutěže dobrovolných hasičů v požárním útoku na sklopné terče.

17.9.2010

Hasiči z Brodu oslaví své 40. výročí soutěží

Havlíčkův Brod – Již tuto sobotu od 10 hodin se uskuteční na hřišti v areálu stanice Havlíčkův Brod na Humpolecké ulici soutěž jednotek požární ochrany.

3.8.2010

Sláva v Přibyslavi: Dobrovolní hasiči mají dvě nové cisterny

Přibyslav - Dobrovolní hasiči v Přibyslavi mají dva nové požární automobily, oba jsou na podvozku Iveco, první, Magirus, dostal nástavbu ve Strojírnách Potůček ve Slatiňanech, druhý, Trakker, byl vyroben v polské firmě Szcześciak v Polsku.

27.7.2010

Lev z Uhelné Příbrami třímá bradatici

Uhelná Příbram - K historicky velmi zajímavým místům Havlíčkobrodska patří také městys Uhelná Příbram.

21.7.2010

Hasičská extraliga zavítá na Brodsko

Květinov – Nejvyšší soutěž sborů dobrovolných hasičů v královské disciplíně zavítá už tuto sobotu do Květinova na Havlíčkobrodsku.

24.6.2010

Hasiči v Ledči likvidovali cvičnou ropnou havárii

Ledeč nad Sázavou /FOTO A VIDEO/ - Bylo krátce po půl desáté, když se skupince hasičů u ledečského nádraží hromadně rozpípaly mobily.

15.6.2010

Profesionální hasiči změřili svoje síly

Havlíčkův Brod /FOTO A VIDEO/ - V úterý se v areálu ředitelství územního odboru Havlíčkův Brod konal desátý ročník společné soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

30.4.2010

Pyrocar je ještě daleko, už teď je ale mezi hasiči o něj zájem

Přibyslav - Třetí ročník jedinečné přehlídky požárních automobilů a jiné hasičské techniky se bude konat na letišti v Přibyslavi ve dnech 26. až 28. srpna 2011.

26.4.2010

Zásahovou jednotku rozšířili tři hasiči

Sobíňov – „V současné době tvoří řady sobíňovských dobrovolných hasičů 125 členů, z toho je 39 mladých hasičů, 24 žen a 62 mužů. Máme jednu zásahovou jednotku,“ informoval zástupce velitele Lukáš Staněk.

10.2.2010

Hasiči v Dobré potřebují novou hasičárnu, čekají už dva roky

Dobrá, Přibyslav – Již téměř dva roky usilují dobrovolní hasiči z Dobré u Přibyslavi o rekonstrukci hasičské zbrojnice, která už nevyhovuje prostorově ani hygienicky.

18.1.2010

Hasiči z Nizozemí obdivovali muzeum

Přibyslav - Zvláštní náklonnost k východním Čechám chová René Hagen, profesor požárních věd hasičské akademie v holandském městě Arnhem.

2.1.2010

Stoletá stříkačka z České Jablonné najde místo v hasičském muzeu

Česká Jablonná – Přesně po 100 letech opustí ruční stříkačka obecní zbrojnici.

29.12.2009

Zachránili nejstarší prapor

Přibyslav – Nejstaršímu praporu ve sbírkách hasičského muzea v Přibyslavi hrozil rozpad. Podařila se však jeho záchrana.

17.12.2009

Přibyslav se bude loučit s unikátní Rosničkou

Přibyslav – Před 101 lety, 14. října 1908, vypukl velký požár v domě řezníka Bartoše na náměstí. Větrem roznesené plameny spolkly tři domy a hotel Klusáček.

10.12.2009

Proč kozlík z Kožlí není na hasičském praporu

Kožlí - Šest z třinácti členů zastupitelstva obce v západním výběžku kraje Vysočina je z řad dobrovolných hasičů.

3.12.2009

Pohledské Kosovo mění tvář, má novou zbrojnici

Pohled - Náves obce nevypadá utěšeně, obraz spíše jako po válce.

26.11.2009

Prvním velitelem světelských hasičů byl hostinský

Světlá nad Sázavou - Zvláštní zásada panovala mezi světelskými hasiči v provopočátcích jejich sboru. Od města dostali oblečení k ohni, ale všechny uznané funkce - čerpači vody, lezci, stráže bezpečnosti a bourači (sic!) - museli složit zálohu.

19.11.2009

Hasičský sbor v Libici založili páni i kmáni

Libice nad Doubravou - Nejslavnější zásah městyse má letopočet 1898, tehdy vyhořela část Předboře, ale byl odvrácen výbuch 300 věder lihu.

11.11.2009

Webstránky dobrovolných hasičů se rodí

Šlapanov – Dobrovolní hasiči okresu sice mají svůj sekretariát a poštovní adresu na Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě, ale jejich internetové informační centrum sídlí ve Šlapanově.

5.11.2009

Herálec "Matýska" neprodal, daroval ho do Jedlé

Herálec – Letos je tomu přesně 200 let, co konšelé nakoupili první hasičské náčiní. Vše bylo rozdáno po chalupách, kdyby ohnivý kohout chtěl znovu zakokrhat jako v tragickém roce 1780.

2.11.2009

Proč jsou ve znaku obce Kunemil divoká svině a mlýnské kolo?

Kunemil – Příští rok uplyne 700 let od první písemné zmínky obce Kunemil. Ves napůl cesty mezi Habry a Světlou nad Sázavou se v roce 1310 poprvé objevila v pozemkových knihách a berní roli. Odkud je její zvláštní jméno?

29.10.2009

Každý druhý člověk v Kojetíně patří k hasičům

Kojetín - Hasiči patří ke Kojetínu už více než jedno století. Letošního 4. července totiž oslavili 110. výročí založení sboru. A to velmi důstojně.

21.10.2009

Matrika hasičů v Hřišti je letopisem vesnice

Hřiště - Určitě není druhá hasičská zbrojnice, v níž by spočinulo tělo vojenského generála. Taková, byť hodně malá, stojí v Hřišti, zapadlé vesničce o necelé stovce občanů za přistávací dráhou přibyslavského letiště.

14.10.2009

Modlíkovští hasiči: od trubky k Nedvědům a Jandovi

Modlíkov - Zdá se, že starost o kulturní a společenské dění v obci modlíkovským hasičům vepsaly do vínku samy sudičky.

7.10.2009

Hasiči v Knyku chovají kapry a zvou na rybí hody

Knyk - Ve znamení kaprů uplynuly první říjnové dny dobrovolným hasičům obce Knyk. V sobotu pořádali již tradiční rybí hody, ale letos poprvé nikoli ze svých ryb.

30.9.2009

Ve Věži mají první požární auto a staví zbrojnici

Věž - Sto patnáct let své existence oslaví příští rok dobrovolní hasiči obce Věž. Do jubilejního roku chtějí vstoupit s novou zbrojnicí.

23.9.2009

Z Lipnice jezdili k ohni až do Humpolce

Lipnice nad Sázavou - V sobotu uplynulo 140 let od zničujícího požáru lipnického hradu. Tehdy, 19. září 1869, byla neděle, když oheň sežehl kamenný hrad a spolu s ním lehlo popelem 61 stavení, mezi nimi kostel, škola, radnice a 18 sýpek plných obilí.

16.9.2009

V Rozsochatci hasiči začali rukoudáním

Rozsochatec - Ačkoli se české hasičské hnutí začalo formovat od roku 1864, v Rozsochatci se založením sboru nespěchali, k ustavující schůzi spolku se občané sešli teprve v roce 1905.

10.9.2009

V Číhošti hasiči krotí oheň a věnují se kultuře

Číhošť - Šestapadesát členů sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Číhošti se má čím chlubit.

2.9.2009

Nejmladšímu hasiči v Dobré je devět měsíců

Dobrá - Hasičský potěr je v současné době největší chloubou Sboru dobrovolných hasičů v Dobré u Přibyslavi. Nikterak se tím netají tamní velitel Jan Pejzl.

  • 1
  • 2

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT