O rozšíření dosud jen malého hasičského skladiště si řekl požární automobil Avia, o jehož koupi ze sboru v Jedlové se postaralo zastupitelstvo v čele se starostou obce Miloslavem Miksou.

Je to v dlouhé historii vůbec poprvé, co hasiči ve Věži mají vůz. „Stavební firma přistavěla dvě garáže pro nás a jednu pro obecní úřad, ale všechny ostatní řemeslné práce si děláme svépomocí sami. Abychom do Silvestra byli v novém a ve zbronici měli i velkou klubovnu, na to dbají Karel Popela a Ondřej Velich s mnoha dalšími,” říká devětatřicetiletý starosta sboru Luboš Liška.

Za citaci stojí dne 7. března 1895 kaligraficky sepsané stanovy. Vážnost jim dal úřední kolek a odkaz na rakouský zákon z 25. května 1876.
První článek svéraznou stylizací vysvětluje, že účelem založení spolku „jest v pádu vypuknutí požáru v obci Věži a okolí život i majetek neúnavnou přičinlivostí, nezištným sebeobětováním a zevrubnou obeznalostí chrániti i hájiti”.

Krásný příklad humanity sahá do válečných let. Když hasiči Josefu Zadinovi z Perknova při tamním požáru omrzly nohy, lékaři mu je museli amputovat. Povoláním tesař, který v ohni zachraňoval cizí majetek, přišel o zdraví a ocitl se na sociální mizině. Den před Vánocemi 1943 byly do Perknova poslány sebrané peníze.

Nepopsané stránky kroniky sboru tvoří období 1967 až 1974. Dobrovolní hasiči ve Věži zanikli na úbytě. Trvalo sedm let, než se dali opět dohromady. K novým začátkům svým přestupem z Lípy přispěl František Grubauer, dnešní starosta okresního sdružení hasičů Havlíčkobrodska a starosta hasičů kraje Vysočina.

Ivo Havlík