„O prvních dvou místech bylo rozhodnuto již po soutěži v Kunemili, v České Bělé se strhla bitva o bronz,“ řekl člen rady ligy Jiří Veselský.

V prvním kole soutěžili hasiči o body do Havlíčkobrodské ligy. Ve druhém se pak týmy hasičů vyřazovacím způsobem utkaly v soutěži O pohár starosty SDH (muži) a O pohár starosty městyse (ženy). Putovní pohár si v kategorii mužů odvezli hasiči z Nové Vsi u Světlé, a pohár starosty městyse připadl ženám z Boršova.

Svoji závodní premiéru si prožily mladé hasičky z České Bělé, tým XS. „Závod dopadl dobře, s časem 22,31 jsme spokojené. Byl to lepší čas než na tréninku,“ prozradila Lenka Zapletalová, která v týmu působí na pozici strojník.

Některým týmům se nevyhnuly ani technické problémy. „V soutěži jsme neuspěli, protože jsme měli problémy s mašinou,“ řekl Jára Němec ze Žižkova Pole.

Hasiči z Kojetína už čekali na startovní výstřel, když jim u stříkačky spadly naskládané hadice. Než je znovu podle pravidel uložili, uběhl pětiminutový limit na přípravu. Hasiči z Kojetína tak ze startovní plochy odešli s nepořízenou.

Výsledky závodu v České Bělé
Muži:

1. Sedlatice 17,31 s
2. Podmoklany 17,32 s
3. Kámen 17,39 s

Ženy:

1. Boršov 18,63 s
2. Nová Ves u Světlé 20,67 s
3. Dolní Krupá 20,78 s
Celkové výsledky Havlíčkobrodské ligy
Muži:

1. Olešná 160 bodů
2. Sedlatice 136 b.
3. Nová Ves u Světlé II 90 b.

Ženy:
1. Ždírec n. D. 73 b.
2. Kejžlice 48 b.
3. Nová Ves u Světlé 39 b.

Z výsledků zveřejňujeme z prostorových důvodů jen první tři místa. Kompletní výsledky najdete na webu www.firesport.cz