Konečně se dočkali. Sami rozebrali střechu, došlo na přeložení elektrického vedení, objekt se pomalu bourá.

Příspěvek na stavbu dalo hasičům město Přibyslav. Stavbu provede firma z Nížkova, podílet se na ní ale budou i sami hasiči. „Samozřejmě máme radost, že se snad konečně začne se stavbou, protože celá záležitost se vlekla více než dva roky,“ říká velitel sboru Jan Pejzl.

Požárníci se neměli kde scházet

„Získali jsme do vlastnictví nové vozidlo Jeep, ale nemáme ho kde garážovat. Do staré hasičárny se nevejde. Garážujeme ho u kolegů v Přibyslavi. Máme i několik zásahových obleků. Musíme je ale mít doma, protože ve staré hasičárně by chytili z vlhka plíseň,“ připomínají doberští hasiči.

Sbor má v současné době 67 členů, před více než rokem k dospělým přibylo 26 dětí, které se s úspěchem účastní hasičských soutěží. Bohužel právě tito mladí hasiči nemají zatím v Dobré odpovídající zázemí, to chtěli jejich dospělí kolegové napravit.

„Nemají se kde scházet. Vlhká hasičárna byla nevhodná. Kam vedoucí s dětmi měli jít? Do hospody?“ konstatuje velitel sboru.

Obec Dobrá měla mládežnickou klubovnu. Tu ale město Přibyslav prodalo soukromníkovi, který ji chtěl zbourat a rozšířit tím vlastní pozemek. V současné době ale budova stojí na svém místě dál. Je uzavřená, chátrá, soukromý majitel ji nezboural ani neopravil. Zato hasiči jsou prakticky „bezprizorní.“ Podle velitele Pejzla uvažovali požárníci nejdřív o stavbě společenské budovy v místním kulturním areálu, ale pak se rozhodli, že bude vhodnějším řešením zrekonstruovat starou hasičárnu.

Ve spodní části by měly být garáže s technikou, nahoře hasičská klubovna. „Plán a rozpočet již byl vyhotoven delší dobu. Stavba by vyšla asi na 1,6 milionu korun. Celý sbor se bude na stavebních pracích podílet. Tím bychom městu hezkých pár tisíc ušetřili,“ uvažuje velitel sboru Pejzl.

Důvod, proč hasiči na novou klubovnu čekali tak dlouho, byly, jak jinak, peníze. Podle vedení radnice nebyly na stavbu finanční prostředky.
„Město si ale nakonec vzalo úvěr a z něho bude hasičům na stavbu přispívat částkou zhruba 800 tisíc korun, takže hasiči v Dobré zkrátka nepřijdou a stavět se bude,“ konstatoval na poslední tiskové konferenci starosta Jan Štefáček.