Vyhlášený hasičský podnik si ale připsal i další pozoruhodné počiny.

Věřte nebo ne, ale v průběhu pátku a soboty se v areálu přibyslavského letiště vypilo dvě stě sudů havlíčkobrodského piva. A to je rekord. Před třemi lety totiž měli hasiči a návštěvníci menší žízeň; tehdy vypili „jen" 150 sudů piva z Velkých Popovic.

„Myslím, že nám sázka na regionální pivovar stoprocentně vyšla. A také si myslím, že místní pivo prostě Pyro Caru slušelo," okomentoval tuto skutečnost Jiří Pátek, člen organizačního výboru Pyro Caru.

5 259 knedlíků ze Škrdlovic

Hasiči se ale dobře postarali také o chuťové buňky a žaludky návštěvníků akce. Ti ze škrdlovického sboru se například blýskli svými bramborovými knedlíky plněnými uzeným masem a podávanými s červeným zelím v příloze.

„Tři dny chystala třicítka lidí 5 259 knedlíků. Při jejich přípravě padlo na 300 kilogramů brambor, 50 kilogramů zelí, strašně moc mouky a vajec nepočítaně," vyjmenovala Marcela Novotná, která hasičské kuchařské četě šéfovala. Škrdlovickým hasičům se podařilo překonat jejich vlastní výkon z minulého Pyro Caru. Tehdy připravili přesně 4 156 knedlíků. „A co bude příště? Nechte se překvapit," usmála se Novotná.

Hasiči z Věcova pro změnu vsadili na zabíjačkovou klasiku.

„Pravda je, že jsme chtěli konkurovat hasičům ze Škrdlovic. Píchli jsme proto šest pašíků a nabídli smažené řízky, steaky, pečená kolena, bůček, jitrnice, jelita či tlačenku. Chleba jsme mazali sádlem, nebo škvarky, sypali cibulí," řekl starosta hasičů z Věcova, Milan Peňáz. „Na přípravě se podílelo to zdravé a tvrdé jádro našeho sboru. Přijeli jsme již ve čtvrtek a po několika hodinách se u našeho stánku střídaly vždy dvě směny. Z Věcova nás přijelo asi třicet," dodal Peňáz.

Se zájmem hasičstva, veřejnosti, stejně jako s dramaturgií celého Pyro Caru mohou být pořadatelé z Přibyslavi spokojeni. Dobře fungovala i logistika (jen o dopravu a parkování se staralo kolem stovky lidí). Příliš práce naštěstí neměli policisté ani zdravotníci.

Voda dala trávě letiště dost zabrat

„Jediné co nám úplně stoprocentně nevyšlo, bylo počasí. V sobotu v podvečer se nad letištěm přehnala prudká bouře a voda dala dost zabrat travnatému povrchu letiště," konstatoval Jiří Votava mladší.

Bouřka se ale nad Přibyslaví přehnala znovu ještě v neděli.

„Všichni účastníci již byli pryč a na rozmoklém letišti zůstal viset kamion, který odvážel prázdné pivní sudy. Naštěstí tam byli ještě šoféři z havlíčkobrodského pivovaru, kteří si poradili a soupravu vyprostili. Kdyby ochotně nepomohli, další voda, která tady spadla, by ten kamion uvěznila již definitivně," pochválil řidiče další z přibyslavských organizátorů, Ivo Havlík.