„V krajském kole soutěží za každý kraj dvě družstva, která postoupila z okresního kola. Soutěž má dvě části. Tříkilometrový závod v terénu, kde družstva soutěží v topografii, první pomoci, střelbě nebo šplhu a druhou částí je tradiční požární sport,“ informoval Josef Stejskal, starosta Okresního sdružení hasičů Havlíčkův Brod.

Jak dodal, soutěž měla mít dokonce mezinárodní účast, ale to se nakonec nepodařilo. „Přijet měli mladí hasiči z Běloruska. V pátek večer jsem dostal zprávu, že neobdrželi víza. Škoda, protože hasiči z Běloruska jsou špičkou v požárním sportu,“ povzdechl si Stejskal.

Náročná organizace hasičských závodů hlavně celého technického zázemí, ležela na bedrech sboru dobrovolných hasičů z Chotěboře. „Je to pro nás čest. Pořadatelé krajské soutěže se střídají po okresech, takže v Chotěboři se závody tohoto typu konají jednou za pět let,“ zdůraznil starosta chotěbořských hasičů Petr Gregor.

V okresním kole ze sebe mladí hasiči vydali to nejlepší.
V okresní soutěži hasičů se v Brodě utkali děti i dorostenci

V soutěži družstev zastupovali Havlíčkobrodsko mladí hasiči z České Bělé. V okresním kole, které se konalo v Havlíčkově Brodě, skončili druzí. „Ve sboru dobrovolných hasičů je u nás 29 dětí. Družstvo trénovalo na závod skoro každý den. Pravda je, že naši mladí si vedou dobře. Krajské soutěže se účastní pravidelně jednou za dva roky,“ prozradil vedoucí oddílu mladých hasičů Petr Vaněk. Nejlepší závodníci z kategorie družstev i dorostenců postupují na Mistrovství republiky, které se koná za tři týdny ve Vlašimi.

Podrobnosti z krajské soutěže hasičů v Chotěboři přinese Havlíčkobrodský týdeník ve středu 19. června.