„Naši hasiči vždy odváděli profesionální práci nad rámec obvyklé spolkové činnosti, pokud ale měli pokračovat, bylo nutné jim k tomu zajistit odpovídající zázemí. Mám proto radost, že jsme mohli společně s našimi občany, přespolními i dalšími hosty oslavit otevření zcela nové a moderní hasičské zbrojnice,“ řekl starosta obce Kožlí a bývalý člen HZS Václav Husák.

Na slavnostním otevření nechyběl ani bohatý doprovodný program. Lidé si mohli prohlédnout hasičskou techniku, projet se koňským spřežením nebo zavítat na den otevřených dveří na tamní základní škole. Na své si přišly také děti, pro které byly připravené různé aktivity, a samozřejmostí bylo i drobné občerstvení.

Noční cvičení dobrovolných hasičů u Lomu Borek
Dobrovolní hasiči se přes noc naučili, jak být dobrými kolegy profesionálům

Díky novému zázemí budou moci místní dobrovolní hasiči lépe spolupracovat s profesionálními hasičskými sbory, kterým efektivněji a rychleji budou schopni pomoci jak s požáry, tak i třeba s odstraňováním škod po bleskových povodních, vichřicích či různých nehodách.

„Jsem rád, že se nám daří pro oblast okolí Želivky hledat peníze na základní vybavení. Přes 40 let se sem prakticky neinvestovalo a díky tomu školy, silnice nebo i hasičské zbrojnice byly v dosti zoufalém stavu,“ poukázal na dlouho neřešenou situaci obcí v okolí Želivky europoslanec Tomáš Zdechovský, který se jako místní rodák snaží zdejší situaci změnit.