Novák se bude seznamovat

Do kádru jedenáctého týmu uplynulé sezony z Havlíčkova Brodu přijde několik nových tváří. V kádru se objeví novici - obránci Jaroslav Borůvka, Ondřej Staněk, útočníci Miroslav Holec, Martin Sobotka a Jakub Stromko. Další akvizicí by mohl být i exjihlavský forvard Jan Dušátko.

„Zatím to ještě podepsané není, ale do přípravy by se mohl zapojit,“ naznačil určitou dohodu generální manažer Augustin Žák. Trenér Petr Novák by měl na dnešním dopoledním tréninku měl přivítat osmadvacet hráčů.

„Prvním úkolem bude se seznámit s novými tvářemi a postupně je zapracovat do mančaftu,“ prozradil šéf havlíčkobrodské střídačky. „Během prvních čtrnácti dní to bude zhruba podobné. Zařadíme do tréninku kolo, běhání, různé hry a zaměříme se na vytrvalost,“ představil tréninkovou náplň Novák.

Upíšou se čtyři noví hráči

Trenérské duo Třebíče Josef Horešovský a Roman Mejzlík přivítá na prvním suchém tréninku čtyřiadvacet hráčů. „Už dříve jsme se dohodli na angažmá s Bulou a Matušíkem. Ostatní jména ještě nemáme podepsané, proto si je zatím nechám pro sebe. Kromě toho přešlo šest hráčů s juniorky,“ pověděl sportovní ředitel Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Klub údajně jedná o setrvání obránce Denise Reháka a forvarda Lubora Dibelky. „Zítra by měli smlouvu podepsat čtyři hráči. Možná i tyto jména jsou mezi nimi,“ zůstává tajemným Pokorný.