„Měl jsem nějaké rodinné problémy,“ odůvodnil zpožděný nástup. „Z prvního tréninku mám dobrý pocit, je to takový nový impuls,“ sdělil první pocity z nového působiště, kde by měl v nejbližších dnech podepsat kontrakt.

Kukla v loňské sezoně působil v další týmu z Vysočiny v Havlíčkově Brodě, ale po změně trenérů ho vedení poslalo pryč. A tak část sezony strávil v Prostějově. „Každé angažmá má své pro a proti, v Prostějově se mi docela dařilo střelecky. Na druhou stranu to bylo trochu z ruky od domova,“ přiblížil rodák ze severočeského Sokolova, který se za Jestřáby trefil jedenáctkrát.

Třiadvacetiletý forvard už měl po sezoně namířeno do týmu prvoligového nováčka z Mostu, ale ten se s Havlíčkovým Brodem nedohodl. „Měl jsem od nich nabídku. Strašně moc jsem si přál, abych tam mohl hrát, ale nedopadlo to. Bohužel,“ svěřil se Kukla.

„Chtěli mě na hostování, ale vedení Rebelů chtěli na přestup. Most ale na mě neměl peníze. Jsem zklamaný, ale nedá se nic dělat,“ vysvětluje bývalý hráč pražské Slavie.

Nová akvizice: Derby jsou pro mě

První ligu si ale přesto zahraje, vedení havlíčkobrodského klubu ho poslalo na roční hostování do Třebíče výměnou za Lukáše Sobotku. „Je to trochu divný, že mě poslali k rivalovi,“ krčí rameny Kukla.

„Určitě to pro mě je zajímavý, už se těším. Jak jsem říkal, raději bych hrál za Most, ale jsem zaměstnanec klubu a ten rozhodl, tak jak rozhodl. Takový je hokejový život,“ nechal se slyšet třiadvacetiletý útočník.

Kuklovi už také probleskly hlavou myšlenky na vzájemné zápasy s Havlíčkovým Brodem.

„Už se moc na derby zápasy těším. V Brodě jsem byl spokojený, i přes nějaké problémy. Jsem zvědavý, jak se ke mně zachovají havlíčkobrodští fanoušci,“ zamyslel se nad nadcházející sezonou. „Derby zápasy jsou přesně pro mě. Strašně rád hraju, když jsou zápasy vyhecované a přijde plný stadion,“ uzavřel.

Určitě si přečtěte předchozí článek: Kukla míří do Třebíče